Skocz do zawartości

Renowacja ,motocykla - na ile czasu?


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Często na różnych wystawach, zlotach itd widzi się pięknie odrestaurowane motocykle zabytkowe. Czasami na zdjęciach pokazany jest wrak motocykla, który to później przeistoczył się w piękna maszynę. Z mojego doświadczenia wiem, że korozja to wyjątkowo uparte zjawisko, stąd moje pytanie jak długo po renowacji taki motocykl będzie ładnie wyglądać i kiedy pojawią się pierwsze pęcherze korozji? :icon_idea:

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby lub firmy , które zajmują się odrestaurowywaniem takich pojazdów doskonale wiedza jak usunąć rdzę w 100% , są to zazwyczaj metody chemiczne i elektrolityczne. Taką elektrolizę można nawet przeprowadzić samemu w garażowych warunkach ( oczywiście nieduże elementy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie tam metody chemiczne, piaskowanie wszystkiego co się rusza i święto lasu.

Nie oszukujmy się, że Twoje święto lasu będzie krótsze niż moje...i to o dobre dwa, trzy razy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie tam metody chemiczne, piaskowanie wszystkiego co się rusza i święto lasu.

 

I w ten oto prosty sposób można zniszczyć każdego weterana, las odrośnie a weteran bezpowrotnie zniszczony.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wot ciekawosc a niby to co mozna zniszczyc piaskowaniem, dodam ze sa rozne granulaty i rozne rodzaje piaskowania. Co do silnika to szkielkowanie. Ale chetnie poslucham madrzejszych od siebie.

 

Bardzo krótko na ten temat:

Renowacja polega na przywróceniu pierwotnego stanu pojazdu w sposób jak najbardziej zbliżony do metod z okresu produkcji tegoż.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawosc, ja myslalem ze renowacja polega na przywroceniu dawnej swietnosci motocykla z zachowaniem oryginalnosci ale wszystkimi dostepnymi metodami.

 

Nie stosuje się do odnawiania obrazów Matejki farb akrylowych a do renowacji Junaka klaru.

Jeżeli w czasach kiedy produkowano dany motocykl w procesie produkcji poszczególne elementy były piaskowane to nie ma przeciwwskazań aby to powtórzyć - jeżeli?

Cynkowanie elementów przedwojennego motocykla jako zabezpieczenie antykorozyjne to już profanacja.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo krótko na ten temat:

Renowacja polega na przywróceniu pierwotnego stanu pojazdu w sposób jak najbardziej zbliżony do metod z okresu produkcji tegoż.

Ten fragment to Twoja wersja.Moja wersja jest taka, iż renowacja polega na powróceniu do oryginału i zabezpieczeniu sprzętu na długie lata.

Jak odnowiuć elementy, które nie były piaskowane, cynkowane i czyszczone szczotką druciana itp.?

Dla mnie profanacją byłoby narażenie np. ramy na pożarcie przez rdzę.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fragment to Twoja wersja.Moja wersja jest taka, iż renowacja polega na powróceniu do oryginału i zabezpieczeniu sprzętu na długie lata.

Jak odnowiuć elementy, które nie były piaskowane, cynkowane i czyszczone szczotką druciana itp.?

Dla mnie profanacją byłoby narażenie np. ramy na pożarcie przez rdzę.

 

piszemy o odrestaurowaniu cz o odnowieniu ? bo to jest zasadnicza różnica.

 

W motocyklu WFM było kilka nakrętek na klucz 14 i nie były one cynkowane - pokaż mi teraz tak odrestaurowany motocykl WFM.

 

99% "odrestaurowanych" motocykli JUNAK ma szparunki i napis cięty ploterem i pokryty lakierem bezbarwnym.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...