Skocz do zawartości

Fatalny rok


slusar_o2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie wiecie, Japończycy nie mają szczęścia do wyścigów motocyklowych, bo po raz kolejny młody talent dokonał żywota na torze. Ale nie o tym chciałem pisać.

 

Ostatnio jest bardzo dużo wypadków w czasie weekendów wyścigowych. I nie chodzi mi o pojedyncze wywrotki, bo takie zdarzały się zawsze, tylko o potężne kraksy.

Odkopany niedawno wypadek Tristana, parę tygodni temu koszmarny wypadek Lazcorse'a w WSS, na szczęście bez konsekwencji, tydzień temu młody Peter, a dzisiaj Shoya. Dzisiaj także była czerwona flaga w wyścigu WSBK bo nie podnosił się Haslam, ale ostatecznie nic się nie stało.

Dawno tak nie było. Ostatni taki potężny wypadek jaki pamiętam to na pierwszym łuku w Barcelonie, kiedy Capirex jeździł jeszcze na ducati. A w tym roku już masa potężnych, groźnie wyglądających i niestety śmiertelnych wypadków.

 

Zdarzało się takie coś w przeszłości, czy to po prostu fatalny rok? Bo to co się dzieje w tym roku to jest jakaś masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta - coraz silniejsza presja na śrubowanie czasów, coraz mniej czasu na reakcję, coraz mocniejsze i lżejsze maszyny,
Czyż nie jest to istota każdego sportu, nie tylko motorowego ? Wyścigi motocyklowe są sportem o bardzo podwyższonym stopniu ryzyka i pomimo tego że poziom bezpieczeństwa z roku na rok wzrasta to niestety czasami zdarzają się takie sytuacje, w których żadne zabezpieczenia nie są w stanie pomóc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż nie jest to istota każdego sportu, nie tylko motorowego ? Wyścigi motocyklowe są sportem o bardzo podwyższonym stopniu ryzyka i pomimo tego że poziom bezpieczeństwa z roku na rok wzrasta to niestety czasami zdarzają się takie sytuacje, w których żadne zabezpieczenia nie są w stanie pomóc...

Nie tak dawno też zginął zawodnik, który spadł z motocykla i został przejechany przez motocykl - uderzony przednim kołem w głowę lub kark, śmierć na miejscu.

 

Widowisko widowiskiem, ale organizatorzy powinni zaczać się zastanawiać czy puszczać zawodników jak jakieś bydło czy po prostu z pewnym odstępem czasu, wtedy do takich tragedii by nie dochodziło i żyło by dziś wielu zawodników.

 

Tak dalej być nie powinno bo śmierć w ten sposób zbiera ostatnio na torach ogromne żniwo.

 

http://www.dailymotion.pl/video/xep96b_tra...-tomizawa_sport

 

Tego można było uniknąć, proszę spojrzeć na to co dzieje się później - kolejna grupka jedzie na złamanie karku, jeśli by któryś zawodnik z tej grupy (za wyjątkiem ostatniego) upadł - śmierć na miejscu bo po prostu NIE MA czasu na reakcje.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jeśli chcą to co im bronić?

 

Wypadki śmiertelne na starcie, wypadki w czasie wyścigu. Fajna zabawa musi być, a to przecież najważniejsze (zaraz obok pieniędzy z tego całego show).

 

A mogli by po prostu kręcić czasy w sposób bezpieczny.

W F1 lub innych sportach pękają plastiki i gnie blacha, w sporcie motocyklowym giną ludzie, kaski i śmieszne ochraniacze nic nie dają jeśli kilkaset kg uderza w człowieka, a do błędu jak widać nie wiele trzeba (to ile już było w tym roku wypadków śmiertelnych?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogli by po prostu kręcić czasy w sposób bezpieczny.

 

Czyli ten kto wygrywa kwalifikacje dostaje puchar, wszyscy jada do domu i niedziela wolna. Obawiam sie, ze na to nie pojda :rolleyes: A tak poza tym to przeciez ich decyzja, ze sie w to bawia. Tobie na szczescie krzywdy nie zrobia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi krzywdy nie robią, a nawet fajnie pooglądać sobie wypadki na jutubie.

 

Można popatrzeć na to jakie czasy kręcą wszyscy zawodnicy, dodać 2 sekundy i z takim opóźnieniem wypuszczać poszczególnych zawodników, wtedy nie byłoby sytuacji, że w kolumnie jedzie kilku zawodników z prędkością 200 km/h i odstępem 10 cm i jeden z nich się przewraca i mamy kolejny temat na forum o śmierci zawodnika. Ale skoro nikt im nie zabroni i jeśli sami chcą tak jeździć to ja nie mam nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi krzywdy nie robią, a nawet fajnie pooglądać sobie wypadki na jutubie.

 

Można popatrzeć na to jakie czasy kręcą wszyscy zawodnicy, dodać 2 sekundy i z takim opóźnieniem wypuszczać poszczególnych zawodników, wtedy nie byłoby sytuacji, że w kolumnie jedzie kilku zawodników z prędkością 200 km/h i odstępem 10 cm i jeden z nich się przewraca i mamy kolejny temat na forum o śmierci zawodnika. Ale skoro nikt im nie zabroni i jeśli sami chcą tak jeździć to ja nie mam nic przeciwko.

tmi wypadki śmiertelne w sporcie były, są i będą i to nie tylko w sportach motorowych ale również w innych, które nie niosą ze sobą takiego niebezpieczeństwa. To tak jak z samolotami - statystycznie jest to najbezpieczniejszy środek transportu, co nie zmienia faktu że co jakiś czas ludzie w nich giną...nie ma co bić piany, a proponowane przez ciebie puszczanie zawodników z przerwami nie ma kompletnie żadnego sensu, powiedz mi jak byś chciał wypuścić 40 zawodników na torze o długości 4km w odstępach co 2 sec... Po prostu ten sport niesie ze sobą duże ryzyko i ludzie którzy się za niego biorą liczą się z tym ryzykiem. Oczywiście jak to Hero napisał każdy ma nadzieję że jemu się coś takiego nie przydaży, ale to chyba tak jak każdy z nas wyjeżdża każdej wiosny na ulice i też wierzy że info o nim nie znajdzie się w "Smutne, ale prawdziwe. WYPADKI", jak życie pokazuje nie każdemu się udaje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...