Skocz do zawartości

VFR 750 RC 24 1990 rok


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój znajomy ma problem z Hondą VFR 750. Kupowaliśmy ją razem i tego problemu nie było, ja nią jeździłem i wszystko działało idealnie. Po paruset metrach jakie on zrobił (wcześniej jego znajomy odbierał ode mnie ten motocykl) nie mógł nagle wrzucić 3 biegu. Przy wyższych obrotach jest opór i bieg nie wchodzi, przy niższych obrotach wchodzi. Co to może być, bo on ma na oku silnik do kupienia i jeśli to poważna awaria to pewnie go kupi. Ja nie mam możliwości teraz przejechać się tym motocyklem żeby samemu to sprawdzić, ale miłe byłyby sugestie co dokładnie przy takich objawach może być uszkodzone.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, ale nie chciałbym nic na ten temat pisać, bo nie wiem jak on zmienia biegi (z jego opisu wynika że prawidłowo). Ale czy krzywy wodzik nie wpływałby też na inne biegi?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogło być wcześniej ale przy kupnie nikt tak nie jeździ motocyklem żeby to wyczuć. Sprawdź na początek czy dźwignia zmiany biegów nie jest jakoś zagięta itp. 1,2,3 bieg maja ostre nacięcia kłów więc jakakolwiek niesprawność samej dźwigni może powodować takie jaja. Co do poważniejszych uszkodzeń to pamiętnik lub wcześniej wspomniany przez Adama wodzik. W każdym bądź razie od jednej jazdy nie mogło się uszkodzić chyba że kolega młotkiem walił po dźwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem. Kolega chyba jednak nie do końca dobrze zmieniał bieg trzeci. Podczas mojej jazdy wszystko działa :)

 

Nadal to Twój kolega? :biggrin:

Wytłumacz mu dokładnie jak prawidłowo zmieniać biegi albo poleć mu inny serwis.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...