Skocz do zawartości

Chamstwo i ...syństwo


qla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż dzis w nocy jakiś człek z defektem mózgu pomalował moja megankę w swastyki i słowo typu "suka". Komu auto przeszkadzało nie wiem, na Policji zgłosiłem.

Teraz pytanko...bo to sprejem pomalowane, ale nie takim zwykłym, bo kolor ładny złoty i srebrny,ktoś się postarał...

Moje pytanie jest takie - czy jest sens zgłaszać do ubezpieczalni (6 elementów, do tego listwy i pod szybą plastyki itd) czy próbować usunąć samemu (pasta polerska?) Z jednej strony, to szkoda zniżek, z drugiej, jak się da samemu usunac... No i czy ubezpieczalnia będzie chciała usunąć do za pomocą lakierowania czy jakaś inna metoda? Do kiedy muszę zgłosić szkodę?

 

Generalnie to się uniosłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie ile ci wyjdzie odszkodowanie, ile będzie kosztowała utrata 20% zniżki na AC i wsio.

 

Farbę z elementów nielakierowanych można zmyć rozpuszczalnikiem nitro- tylko ostrożnie. Z lakieru można usunąć w ten sam sposób ale może to zniszczyć lakier. Można oczywiście też spolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browarny może by zakwalifikował do jakiej naprawy zostanie to podciągnięte. Jeśli to w miarę świeży sprzęt to za 6 elementów wyjdzie dosyć spora kwota.Zależnie od kwoty wtedy podjąłbym decyzję. W końcu po coś to AC płacisz.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qla, a gdzie Ci to zrobili? :icon_eek:

 

Z usunięciem może być problem... Ale spróbować zawsze można. Ja mimo wszystko chyba bym jednak zgłosił do ubezpieczalni, wezmą Ci z 10% a postawisz na warsztat i zrobią bezstresowo.

 

Współczuję, ale tak to już bywa, mi nie dawno ktoś w innym niż prywatne aucie, u*ebał kierunkowskaz wraz z kawałkiem nadkola. A całkiem nie dawno pie*dolnął (to samo auto) w szybę i jest spory odprysk. O próbie oderwania napisu marki po co wspominać? :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qla, a gdzie Ci to zrobili? :icon_eek:

 

Na Sienkiewicza, przy rogu z Mickiewicza. Tam od 2 lat staję i pomijając ślady na drzwiach od innych drzwi, nic się nie działo.

 

Autko ma już 11 lat... no ale lakierowanie jest drogie - nie wiadomo jak to ubezpieczalnia zakwalifikuje.

 

A utrata zniżek, to zalezy od ubezpieczalni? te 10% to pikuś.... ale jakby mi wziać 60% to gorzej...;[

6 elementów po 500 każdy ? jakoś tak się cenią lakiernicy...

 

Spróbuję najpierw tempo usunać to...

 

 

A jak co to do kiedy szkodę zgłosić trza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie panikować.

Farby ze sprajów spokojnie można usunąć.

Na warsztacie założę się, ze nikt tych elementów by nie malował tylko wyczyścił tą farbę.

Nitro lub aceton w łapkę i będzie jak nowy.Potem tylko jakiś wosk i po robocie.Lakiery samochodowe sa chemoutwardzalne więc nic im nie będzie.Jeśli masz również pomalowane elementy plastikowe to na nich korzystaj z benzyny ekstrakcyjnej.

Nie ma tutaj co zgłaszać.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz sie, ze tylko farba, zona bedac w PL nie miala tyle szczescia, tez jej ktos maznal

 

SS

 

tyle, ze nie farba a chyba jakims gwozdziem - lapy przy samej doopie frajerowi odrabac.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie panikować.

Farby ze sprajów spokojnie można usunąć.

Na warsztacie założę się, ze nikt tych elementów by nie malował tylko wyczyścił tą farbę.

Nitro lub aceton w łapkę i będzie jak nowy.Potem tylko jakiś wosk i po robocie.Lakiery samochodowe sa chemoutwardzalne więc nic im nie będzie.Jeśli masz również pomalowane elementy plastikowe to na nich korzystaj z benzyny ekstrakcyjnej.

Nie ma tutaj co zgłaszać.

 

Z rozpuszczalnikiem Nitro to bym się raczej do lakieru samochodowego nie zbliżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprowadziliśmy ciężarówkę z D 5 lat temu to była do poprawek, tzn tez miedzy innymi była sprayem w kilku miejscach "pomalowana" (chcieli "zakryć" rdze) sam wziąłem troche nitra i przejechałem po tym to spray zszedł ale właściwy lakier kolo tego miejsca lekko wyblakł ale nie przejmowałem się bo i tak auto było do malowania. Wiec to twoja decyzja

Edytowane przez Katsumoto

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest AC ja bym próbował wydębić kasę

a później pokombinował samemu na google na pewno się dowiesz jak to zmyć

ja bym spróbował benzyną lakową albo rozpuszczalnikiem nitro a jak nie to polerka tylko zostanie, ale żeby nie było na mnie.

,,CZŁOWIEK BEZ PASJI TO JAK DOM BEZ WŁAŚCICIELA "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozpuszczalnikiem Nitro to bym się raczej do lakieru samochodowego nie zbliżał.

Naprawdę nie ma się czego obawiać.

Zbyt wiele lat malowania i roboty przy samochodach aby nie być pewnym.

Jesli lakier wyblakł to znaczy, że był utleniony.Jak wspomniałem wcześniej odrobina pasty polerskiej z woskiem i po problemie.

Należy pamietać, że ekstrakcyjna moze nie rozpuścić farby na innej bazie więc często jest konieczne użycie nitro.

A tak tylko dodam, ze dzisiaj młoda niemcowa blond pi*da pozbawiła mnie lewego lusterka w mojej hondzie :banghead: jadąc z naprzeciwka.Dobrze, że miałem otwarte okno bo i szybę bym stracił.Tak tylko dostałem szkłem po pysku.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczalnia na początek na pewno zakwalifikuje czyszczenie i polerowanie. Dopiero kiedy to nie dałoby efektów to może przyznać lakierowanie.

 

Więc raczej na początek za duża kasa nie wchodzi w grę, tak na oko do 500 zyli.

 

Lakierowanie zazwyczaj jest kwalifikowane przy lakierach specjalnych (np. spryskanie auta farbą do malowania kominów, wyżera dziury w lakierze).

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie panikować.

Farby ze sprajów spokojnie można usunąć.

Na warsztacie założę się, ze nikt tych elementów by nie malował tylko wyczyścił tą farbę.

Nitro lub aceton w łapkę i będzie jak nowy.Potem tylko jakiś wosk i po robocie.Lakiery samochodowe sa chemoutwardzalne więc nic im nie będzie.Jeśli masz również pomalowane elementy plastikowe to na nich korzystaj z benzyny ekstrakcyjnej.

Nie ma tutaj co zgłaszać.

 

 

 

 

:lalag: doładnie tak starego lakieru nitro nie ruszy :icon_exclaim: plastiki benzyna jak nie wezmie to jakims slabym rozpuszczalnikiem nitro niszczy wiekszosc plastikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...