Skocz do zawartości

Dostałem mandat za jazde na kole


R1 GO!!!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, jest taka sprawa ze w ubiegły weekend wybrałem sie na przejazdzke nocą po miescie.

a wrociłem z próbą wręczenia mandatu 500zł i 8 pkt karnych, zaznaczam próbą ponieważ odmówiłem przyjecia mandatu, co zaraz wytłumacze oraz sprawa zostala przeniesiona do sądu.

 

było to tak że czesto z kumplem umawiamy sie poszaleć po miescie w nocy, oczywiscie poszaleć z przepisową predkoscia ;]

 

on ma kamere w swoim moto i ja tez, nagrywamy to co sie dzieje przed motocyklem, mozniej wybieramy najlepsze momenty.

 

było to tak że stałem na światłach, było czerwone, on dojeżdzał z tyłu i mnie kamerował, drugim pasem po mojej lewej jechał radiowóz, w czasie gdy przejechał obok mnie, ja właśnie sekunde wczesniej ruszyłem, owszem podniosło sie moje przednie koło gdzieś o 50-70cm, w tym czasie jak jechałem na kole, może z 40-50kmh przejechał obok mnie radiowóz, wczesniej go nie widziałem, panowie zaraz po syrenach i zajechali mi droge, o malo co bym sie nie wyjebał przed nich.

po polgodzinnych pertraktacjach chcieli wreczyc mandat na wyzej opisana kwote z jakiegos tam paragrafu o spowodowaniu zagrozenia bezpieczenstwa ruchu drogowego, a że oprocz dwoch motocykli i tego mknącego radiozowu nikogo nie bylo to niewiem kto tu widział zagrozenie.

ot tak, omsknela mi sie reka na manetce gazu.

 

odmowilem przyjecia mandatu.

 

i jak myslicie co dalej z tym fantem bedzie?

 

aaa i wszystko jest nagrane

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to stawka jest 500zł i 6 punktów,

 

 

z pieskami ciężko wygrać, ale można próbować, skoro nie mają nagrania.

 

jeszcze jeden fakt : skoro to miało być chwilowe podniesienie przez "za gwałtowne dodanie gazu" to powinieneś ujechać tylko kawałek, a zdaje się, ze otrzymywałeś te koło dłużej niż te 3-4 metry?

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pieski" nie muszą mieć nagrania, ale ponieważ koledzy mają, to coś tam chyba będzie znaczyć, druga strona medalu, to że nie wiem jakie w ogóle podejście będzie miał wysoki sond do takiego "materiału dowodowego" :D

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposob to zagrozenie spowodowales ? jadac 50 km/h na jednym kole ? W przepisach jest napisane ze jazda na jednym kole jest zagrozeniem a na dwoch juz nie :icon_question: Wg. trzeba sie bronic b jezeli predkosc nie zostala przekroczona, zadnej staruszki zes nie przestraszyl to niech umotywuja jakiez to zagrozenie twoja jazda spowodowala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, niech udowodnią Ci ze spowodowałeś zagrożenie. A moim zdaniem oni spowodowali większe zagrożenie dla Twojego życia i zdrowia zajeżdżając Ci drogę w ten sposób. Trzymaj się swojej wersji i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie będzie tak:

-dostaniesz do domu pismo o tym, że w postępowaniu uproszczonym przyznali ci dokładnie to o co wnosiła policja plus 80 pln za postępowanie sadowe

-nie płacisz i piszesz do sądu wniosek o prawidłowe dostarczenie wyroku, ponieważ w ciągu 7 dni masz prawo się odwołać

-dostaniesz wyrok do domu również poleconym i wówczas napiszesz podanie o zwrot sprawy na wokandę, ponieważ chcesz skorzystać z konstytucyjnego prawa do obrony,

-sprawa wróci na wokandę i wówczas dopiero będziesz mógł podnosić wszelkie dowody, motywować, powoływać świadków

 

Niestety-w tej formie co teraz samo nieprzyjęcie mandatu nic nie daje. Sąd przyjmuje stronę policji, bo oni sa osobami zaufania publicznego i ich prawda jest zawsze lepsza

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak myslicie co dalej z tym fantem bedzie?

 

 

1. Zapłacić mandat.

2. Zmienić motocykl na taki, który będziesz ogarniał skoro sobie z obecnym nie radzisz. :icon_razz:

Edytowane przez Horb

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapłacił bez kwitka ;)

A co do mandatu to nie tak źle. W Krakowie na czwartkowym nocnym by dostał 10 pkt i 1000 zł... coś by nasi cudowni Policjanci znaleźli na pewno.

A tak, jak pisał Yuby, zapłacisz za to, zapłacisz :)

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zapłacić mandat.

2. Zmienić motocykl na taki, który będziesz ogarniał skoro sobie z obecnym nie radzisz. :icon_razz:

 

 

Jak ładnie napisane...

I jak rozsądnie.

Jak się narozrabia, trzeba ponieść konsekwencje. Dobrze by też było wyciągnąć wnioski.

Dlaczego niektórzy święcie wierzą, ze wszyscy wokół nich to idioci i mozna im wcisnąć każdy wykręt?

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam się o skrzynkę niemcowego browaru, że zapłacisz i wyjdziesz z podkulonym ogonem po tym co się wydarzy na sali rozpraw. :flesje:

Sam doskonale zdajesz sobie sprawę co zrobiłeś a myślisz, że przedstawisz to jako zupełnie przypadkowe gumowanie 50-70 cm nad ziemią na odcinku 50m i wszyscy to łykną ...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sądzę, że zapłacisz. Co więcej - im dłużej zejdzie Ci na przełknięcie tej pigułki, tym więcej zapłacisz kosztów dodatkowych.

 

Ja swego czasu nieprzyjąłem mandatu za psa bez smyczy i kagańca. Nie chciałem go przyjąć, bo uznałem, że godzina 6 rano w niedziele i miejsce odległe o kilkaset metrów od jakichkolwiek zabudowań nie uzasadnia dwóch stówek mandatu.

 

koniec końców komornik zajął mi z wynagrodzenia 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...