Skocz do zawartości

Porysowana tarcza hamulcowa


PriweR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy podrzucił mi swoją maszyne zebym wymienił mu klocki hamulcowe, jak wyjołem tylne koło okazało sie ze klocki zjechał do zera :banghead: i zaczeły one rysowac tarcze :clap: na tarczy pozostały rysy i tu moje pytanie czy mozna splanowac tarcze (na tokarni delikatnie zjechac tarcze tak by ją wygładzić) robiłem coś takiego przy tarczach samochodowych, a jak to sie ma do motocyklowych? jesli mozna jakiej grubosci mnimalnie powinna byc tarcza? moto to stary gsx600f i wydaje mi sie ze kupno nowej tarczy bedzie zbedne. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli wnioskuje ze mozna ją lekko zebrać, dzieki zaraz znajde serwisówe bo do jajka nie mam

 

nikt nie pisał że można

Piotrek podpowiada gdzie znajdziesz minimalną grubość tarczy.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie pisał że można

Piotrek podpowiada gdzie znajdziesz minimalną grubość tarczy.

 

wnioskowałem ze skoro podaje mi gdzie szukac wartosci minimalnej grubosci tarczy to mozna, skoro sie mysle to moze ty piotrze mi odpowiesz czy moge tego dokonac?

 

Wszystko zalezy jak jest zuzyta i jak glebokie sa rysy. Jezeli masz zapas to nie widze przeciwskazan na jej splanowanie.

[/guote]

rysy nie są az tak głębokie, ale wyczówalne pod palcem i z praktyki na samochodach wiem ze zakładanie klocków na tak zuzyte tarcze mija sie z celem gdyż niszczą się nowo założone klocki, jutro sprawdze ile zostało grubości i czy jest z czego splanowac, dzieki za taką odpowiedz pozdrawiam

Edytowane przez PriweR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum był już poruszany ten temat - zrobiło się z tego nawet kilka stron... także użyj szukajki...

 

Tak w skrócie to takich rzeczy się nie praktykuje na tarczach motocyklowych...

 

Zmierz tylko tarcze - czy grubość jej mieści się w normie. Jak tak to zakładaj klocki i będzie wszystko ok.

Tył ma małe obciążenia także bez paniki - takie ryski to nie rysy :)

Bo po splanowaniu możesz się dopiero bałaganu narobić...

 

Ps. Swoją droga to taka tarcza na allegro chyba majątku nie kosztuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jak jest zuzyta i jak glebokie sa rysy. Jezeli masz zapas to nie widze przeciwskazan na jej splanowanie.

Napisałeś "A" to teraz napisz "B" i podaj nam dokładny opis jak zamontować w uchwycie tarczę hamulcową i przetoczyć na tyle dokładnie aby nie było na obwodzie różnicy w grubości

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem na wrzecionie samocentrujacym. Natepnie w czesci nie zuzytej badz niepracujacej sprawdzasz prostopadlosc ustawienia czujnikiem zegarowym i do dziela.

To zwykła teoria a teraz praktyczne porady proszę.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudno twardą jak diabli tarcze motocyklową toczyć ja bym szlifował. W uchwycie tarczy nawet samochodowej się nie montuje. Przeważnie tokarz ma zrobiony taki sprytny przyrząd wygląda to tak:

kawał żelastwa z dokładnie splanowanym czołem włożony do uchwytu robi za piastę dla tarczy. W koniku za to siedzi mniejszy kawał żelaza który dociska tarcze do piasty. Tyle że tarcze samochodowe są miękkie i nie problem je przetoczyć w motocyklu masz twardą tarcze i przetoczenie tarczy jest problematyczne. Jak już to szlifowanie ja szlifowałem u znajomego na szlifierce do otworów gdyż można tarcze zamocować w podobny sposób jak podany wyżej(nieco więcej ewolucji trzeba było przeprowadzić), i szlifowałem czołem ściernicy donicowej i obwitej kąpieli chłodziwa.

 

 

 

A teraz porada dla pana: Zmierzyć te tarcze bo najprawdopodobniej nadaje się na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...