Skocz do zawartości

Pierwszy PRAWDZIWY motocykl. A1, 125ccm


Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupisz używkę Honda CBR125R to będziesz długo i bezproblemowo jezdził a sdo tego jeszcze sprzedasz bez dużej straty.

Jeżeli kupisz jakieś dwusuwowe pierdzikółko to ciągle będziesz miał problemy w angielskich warsztatach motocyklowych a ceny nowych części Cię zabiją.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz używkę Honda CBR125R to będziesz długo i bezproblemowo jezdził a sdo tego jeszcze sprzedasz bez dużej straty.

Jeżeli kupisz jakieś dwusuwowe pierdzikółko to ciągle będziesz miał problemy w angielskich warsztatach motocyklowych a ceny nowych części Cię zabiją.

 

a jak kupisz CBR125R to będziesz miał 15 koni , v max 120 km/h i przyspieszenie malucha . Oczywiście bardziej sie opłaca kupić tę CBR ale żadnej z niej zabawy nie ma . A w dwusuwie wymieniasz tłok co 15 tys. i masz spokój , reszta się zużywa w takim samym tempie jak w tej cztersuwowej CBR . a osiągi... v max około 170 km/h przyspieszenie 6-7 sec do setki . CBR jak dla mnie to zabaweczka udająca ścigacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sory ale nie podważałbym zdania PIotra....i tez twierdze ,że CBR najbardziej się nadaje.Moja dziewczyna miała i była bardzo zadowolona .pzdr

bo to byla dziewczyna, kobiety maja nieco mniejsze wymagania :) ;) jezeli ktos chce poczuc troche mocy to niech kupi 2T, zas jezeli dla kogos liczy sie niezawodnosc bo chce sobie pojezdzic turystycznie to naturalnie ze CBR sie nada :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz używkę Honda CBR125R to będziesz długo i bezproblemowo jezdził a sdo tego jeszcze sprzedasz bez dużej straty.

Jeżeli kupisz jakieś dwusuwowe pierdzikółko to ciągle będziesz miał problemy w angielskich warsztatach motocyklowych a ceny nowych części Cię zabiją.

 

a jak kupisz CBR125R to będziesz miał 15 koni , v max 120 km/h i przyspieszenie malucha . Oczywiście bardziej sie opłaca kupić tę CBR ale żadnej z niej zabawy nie ma . A w dwusuwie wymieniasz tłok co 15 tys. i masz spokój , reszta się zużywa w takim samym tempie jak w tej cztersuwowej CBR . a osiągi... v max około 170 km/h przyspieszenie 6-7 sec do setki . CBR jak dla mnie to zabaweczka udająca ścigacza .

 

jeszcze olej trzeba lać do mieszanki, 2x więcej wachy, szersze opony [to też kosztuje], w razie gleby również wyższe koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

Też bym optował za Hondą CBR125R. Ładna maszynka. No i Honda to Honda ;) Sam mam Yamahę YBR125 ale tylko dlatego, że jej cena była sporo niższa niż sprzęty 125cc Hondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ja tam i tak preferuje nadal NSRke ;) - szybsza i bardziej przypominająca ścigacza a nie jak w przypadku CBRki - rower z silnikiem przykręconym do ramy no i te opony wniej jak od roweru :?

 

Co do NSRki to trzeba wspomnieć także że dostęp do części jest b.dobry i nigdy nie trzeba długo niczego szukać tylko najczęściej ma się odręki

(jak w moim przypadku.. :evil: - z góry dzięki ludziom z niemiec którzy co 3 nsrke w stanie "igła" sprzedają w całości na części :twisted: :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Zdecydowalem sie na Aprilie RS 125, kreci mnie jej sportowy wyglad, kupuje na niecaly rok, mysle, ze sprzedam po nast. wakacjach, tazke nie obawiam sie o ceny czesci i czeste naprawy.

 

W koncu kupuje 3-4 letni motocykl, raczej wybiore zablokowany, zeby bylo wiadomo, ze nie jest mocno dojechany. Blokady powinny ograniczac mocne dojechanie sprzetu.

 

Aha, ma prosbe, mozecie mi doradzic na co zwracac uwage jak juz bede ogladal sprzet na zywo. W przeciagu nast. miesiaca chce pojechac w pare miejsc, do prywatnych osob i kupic bike'a, bo z komisow drogo na maxa.

 

Na co patrzec, co dokladnie ogladac, co dyskwalifikuje motor, a co jest do zaakceptowania. Dzieki za wszelkie info, to mi na pewno pomoze, bo jestem zielony jak trawa na Wimbledonie, w tym temacie, hehe. :) PS. Marian dzieki za rady, prosze o jeszcze.

 

Czekam na wasze opinie i wielkie dzikei za wszelkie info!

 

Moj gg: 5716438.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie wybrałeś. Mi się akurat RS nie podoba, ale moze dlatego że kocham Hondy, a poza tym jestem drobniutka i patrze za sprzętami pasującymi do mnie :)

Ty pewnie masz troche wzrostu, więc nie wiem po jakie licho proponowano Ci tutaj CBRke 125! 8O Widziałam ten 'rowerek' na żywo i moim zdaniem nawet jakbys miał 170 cm wzrostu to mógłbyś sobie podcierać nos kolanami! Przecież to jest takie malutkie!!!

A RS ma chyba siedzenie 810 mm, więc jak dla mnie to już troche duzo, ale dla 'mężczyzn' w sam raz ;) Życze powodzenia w zakupie! Mogę Ci doradzić tylko żebyś się przejechał zanim kupisz! :P :P Hihi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam i tak preferuje nadal NSRke  - szybsza i bardziej przypominająca ścigacza a nie jak w przypadku CBRki - rower z silnikiem przykręconym do ramy no i te opony wniej jak od roweru  

 

schodzisz na kolano ze potrzebujesz walca ?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam i tak preferuje nadal NSRke  - szybsza i bardziej przypominająca ścigacza a nie jak w przypadku CBRki - rower z silnikiem przykręconym do ramy no i te opony wniej jak od roweru  

 

schodzisz na kolano ze potrzebujesz walca ?? :roll:

 

tu nie o kolana chodzi tylko o lans :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam. Proszę o pomoc w wyborze motocykla.

 

Etapem pierwszym jest nauka jazdy

Mam kartę motorowerową, jeżdżę skuterami przez 2 lata(w międzyczasie WSK po polach :biggrin: )

 

Etapem drugim dla człowieka podchodzącego poważnie do jazdy motocyklem, po skończonym standardowym kursie na kategorię A,

W tej chwili jestem zapisany na kurs prawa jazdy A1

 

Etapem Trzecim jest zakup motocykla.

Szukam jedynie takiego motocykla, który będzie dobrze się sprawował w mieście

Wymogi (moje :P)

- możliwość montażu kufra

- możliwość montażu odbojników przeciwupadkowych.

- dobre osiągi

- chciałbym, aby moto miał dobry v-max oraz porządne przyspieszenie. .

- Żeby miał przyzwoity wygląd.

- tania eksploatacja

 

Ograniczenia (moje co przełoży się na moto pewnie)

- masa moja - około 95kg.

- kasa - ok 4500(Proszę nie mówić, że mało bo zdaję sobie z tego sprawę.

 

Moje propozycje:

1. Honda Varadero 125 XL - podoba mi się najbardziej. Niestety minusem jest duże spalanie 4,5l/100

2. Honda CBR 125 R - dopóki nie zobaczyłem Varadero była na pierwszym miejscu. Nie podoba mi się już tak bardzo. Plusem jest minimalne spalanie

3. Yamaha YBR 125 - najmniej mi się podoba i najmniej o niej wiem.

 

PS: Potrzebuję motocykla na POLSKIE drogi. Wiadomo dziury itp, itd :cool: .Proszę o krótkie streszczenie możliwości, wyglądu itp. W internecie już szukałem co nieco na ten temat, ale zawsze wolę wejść na forum i poradzić się profesjonalistów. Dziękuję z góry i Pozdrawiam.

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisujesz np. "125" w wyszukiwarkę i czytasz, ewentualnie poszczególne nazwy. wszystkich modeli 125-ek dostępnych na rynku jest raptem kilka, więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem opinii użytkowników

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...