Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma 660ccm w jednym garze i 65tys bez remontu silnika

tyle to bez problemu robi 1cyl. 250tka

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich VTR miała przebieg 80000km i to żaden wyczyn. A Pawła VFR chyba coś ok 100000km.

 

Moja VFR kupiona z przebiegiem 85557km dobiega wlasnie 90tki:) Idealna praca, zadnego brania oleju czy kopcenia. No ale to nie jest superspotr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój sprzęt kupiłem jak miał 30 tys. (prawdopodobnie był kręcony), zrobiłem 20 tys. i zamierzam zrobić co najmniej jeszcze z 50 albo nawet więcej.

 

Moim zdaniem przy odpowiednim traktowaniu (z szacunkiem i dbałością) 100-150tys. nie powinno stanowić problemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector po 50 tys km KM zostanie tyle samo co w nowym. Silniki czterosuwowe mają to do siebie, że mimo spadku ciśnienia sprężania nie spada w nich proporcjonalnie moc silnika. Po 150 tys km nie ubędzie więcej niż 5 KM w maszynie która początkowo miała ich około 100.

 

Nieprawdą jest, że dzisiejsze silniki są mniej trwałe. 15-25 lat temu silniki często cierpiały na szybko zużywające się gniazda zaworowe, szybko wysiadające rozruszniki, sprzęgła, prowadnice zaworów, pierścienie itd

 

W internecie znalazłem kiedyś jak Anglik bez remontu silnika przejeździł w codziennej drodze autostradą do pracy 250 tys km Hondą CBR 600 F2. Po tym przebiegu cylindry okazały się dobre, wiec zmienił pierścienie i jeździł dalej.

Natomiast na YT jest film i opis jak facet nawinął 250 tys km na CBR 600 F4 i, z tym że przy 166 tys km wysiadła skrzynia biegów.

 

Jako inżynier mechanik z cała odpowiedzialnością stwierdzam, że współczesna sportowa 600 jest wyraźnie wytrzymalsza od sportowej 1000 ze względu na dużo wyższe obciążenia jednostki tej drugiej a zastosowania w obu części podobnych gabarytów.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...