Skocz do zawartości

Jechał na sygnale do wypadku. Dostał mandat


jeszua
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd uprzywilejowany nie ma absolutnego pierwszeństwa.

 

a propos (szukałem wcześniej tego artykułu): w tym przypadku mundurowi jak można przeczytać nie mieli wątpliwości, że pojazd uprzywilejowany jednak ma "absolutne pierwszeństwo" i prawo do wykonywania wszelkich manewrów. jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia: jak sprawcami są koledzy ze służby, to interpretacja jest skrajnie odmienna i już nie ma konieczności wypisywania mandatów...

bo to polska właśnie, czyż nie..?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos (szukałem wcześniej tego artykułu): w tym przypadku mundurowi jak można przeczytać nie mieli wątpliwości, że pojazd uprzywilejowany jednak ma "absolutne pierwszeństwo" i prawo do wykonywania wszelkich manewrów. jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia: jak sprawcami są koledzy ze służby, to interpretacja jest skrajnie odmienna i już nie ma konieczności wypisywania mandatów...

bo to polska właśnie, czyż nie..?

jsz

Policja stosuje prawo Kalego niestety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Jeszua ale przeczytałem tylko Twój post.Stąd moja opinia.Choć nadal się wstrzymam od mocno pojechanych opinii.

Jak wszem wiadomo temida ma zawiązane oczy ale opaska jest dziurawa.

Ale jak na końcu artykułu napisano, zostanie powołany biegły, który zbada okoliczności i orzeknie winę.

 

 

 

 

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ nie ma czego, co do zasady oczywiście masz rację ;) tyle, że ten przypadek ma nietypowe okoliczności

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że dla Was są winni policjanci, jednak Ci są także w pracy i wypełniają polecenia dyżurnego.

A nie robią co im się podoba.

 

Z tego co napisałeś wynika, że faktycznie po co im mózgi. Dyżurny którego nawet na miejscy zdarzenia nie było wie najlepiej...

 

Jak napisał Jeszua, ten przypadek nie był książkowym modelem i można było przemyśleć co się stało i dlaczego...

Edytowane przez Cwikol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alle jaja. Poj***ny kraj. :banghead:

 

W zeszły weekend zbrakło odrobinkę abym przyjął ambulans na czołówkę na podwójnej ciągłej za zakrętem. :icon_evil: Więcej o tym w ostatnim moim poście tematu "Hamowanie w łuku".

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy policjant musi być tępym chu...?? ( retoryczne). Problem taki ze większość policjantów ( o straży miejskiej szkoda gadać..) źle interpretuje przepisy, albo interpretuje jak im się podoba i potem przez takich buraków sądy maja pełno roboty :banghead: Szkoda ze ten ratownik przyjął mandat, bo teraz ma trochę związane ręce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest jasna jak słońce - kierowca przyjmując mandat przyznał się do winy a teraz wielkie halo

i jeszcze jedno - zeznania kierowcy-ratownika to subiektywne zdanie ratownika - w artykule nie stwierdzono że tak było a jedynie przytoczono jego wypowiedź

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest powalone karac kogos za to ze robi cos dla ludzi za darmo, taksamo jest z podatkiem od darowizny. Co za poje*y to wymyslaja :banghead:

To że ludzie w R2 robią to za darmo nie ma zupełnie znaczenia.

NIestety jak widać dla policji znaczenie ma że to był motocykl. Już widzę jak postępują dokładnie tak samo w sytuacji gdy zamiast w motocykl pijany kierowca uderzyłby w zwykłą karetkę.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest powalone karac kogos za to ze robi cos dla ludzi za darmo, taksamo jest z podatkiem od darowizny. Co za poje*y to wymyslaja :banghead:

Wymyślają po to aby była możliwość interpretowania przepisów prawa. Po to aby jakaś decyzja zależała od jakiegoś urzędnika. Mętlik prawny sprzyja kombinatorstwu.

Moim skromnym zdaniem winę ponosi nawalony, "slepy" kolo za kółkiem. Nie ma potrzeby puszczać w ruch machiny prawnej bo sprawa nie bedzie mieć końca.

Edytowane przez rebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...