Skocz do zawartości

cewka WN


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

 

Dzisiaj w Iżu mojego ojca padła cewka WN. Tzn. dostała jakiegoś przebicia - do póki jest zimna, moto śmiga, ale jak się tylko zagrzeje - baczność! - momentalnie traci się iskra.

Jak moto ostygnie, znowu na chwile potrafi zagadać.

 

Dostać taką cewkę będzie chyba trudno - ona jest mocowana wewnątrz puszki prądów, wygląda jak transformatorek z zasilacza ;).

 

Czy ktoś może przerabiał temat przewijania cewki WN? Da się? Gdzie? A może można samemu?

A może ktoś wie, gdzie cewkę taką można kupić?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Jest jak najbardziej oryginalna - inaczej nie weszlaby w oryginalna puszke pradow Iza.

Tak to wyglada:

http://www.allegro.pl/item1085442020_dkw_i...zka_pradow.html

 

To, ze moge sobie dosztukowac jakakolwiek cewke, to sie domyslam. Ale nie o to tu chodzi... Ma byc oryginal :]. Dlatego chce taka kupic lub przewinac.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

To, ze moge sobie dosztukowac jakakolwiek cewke, to sie domyslam. Ale nie o to tu chodzi... Ma byc oryginal :]. Dlatego chce taka kupic lub przewinac.

 

Pozdro

W sprawie przewinięcia zgłoś się do zakładów robiących naprawy silników elektrycznych. Co prawda raczej nie zrobią (bo potrzebny jest bardzo cienki drut, którego mało który zakład ma na stanie) ale jak się nie spytasz to nie będziesz wiedział. Najpewniejsza metoda to poszukiwania drugiego egzemplarza na bajzlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj u kogoś kto handluje ruskami, wiem że na pewno powinni ją mieć w Sokółce, jak otworzysz świat motocykli na giełdzie tam jest ogłoszenie odnośnie części do rusków w tym także iż-ów. jeżeli będziesz kiedyś we Lwowie wybierz się na bazar Torpedo, tam też dostaniesz praktycznie wszystko na temat ruskich sprzętów. A tak na uboczu to rzeczywiście, jeżeli cewka WN się kończy to po przegrzaniu traci iskrę, przerabiałem ten temat w mojej SHL, tego typu cewki tak mają, ponoć rzadkość ale mimo wszystko zdarza się. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...