Skocz do zawartości

O-ring czy zwykły?


Rekomendowane odpowiedzi

Trzyma się dobrze ale kilka zębów już poleciało?

kilka mialem na mysli "kilka". A napisalem ze trzyma sie dobrze, bo jak kupilem motor to byl juz jezdzony na t ym zestawie i ja caly sezon przejezdzilem .A 2 urwane ząbki chyba nie kwalifikuja jej do wymiany (bo po za tym jest w dobrym stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A 2 urwane ząbki chyba nie kwalifikuja jej do wymiany (bo po za tym jest w dobrym stanie).

 

Niestety, kwalifikują i to od razu. No chyba, że jako freestyle motocrossowy rozumiemy także biczowanie się łańcuchem.

A jak nie przekonuje Cię własne zdrowie, to Ci powiem, że jak walnie łańcuch to jest duża szansa na wielką dziurę w kaeterze. Więc jak się nie chcesz zlitować nad swoim zdrowiem, to się chociaż nad motocyklem zlituj :D

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche matematyki :D

 

lecisz motocyklem 100km/h

na tyle masz 18 calowe kolo czyli 18' x 2,5cm = 45cm - odleglosc od felgi przez srodek piasty do felgi (czyli srednica ;))

do tego nalezy dodac oponke czyli dajmy 100mm czyli 10cm

czyli promien naszego kola wynosi 32,5 cm (wraz z opona)

czyli obwod kola wynosi 2 x (pi) x r czyli 2 x 3.14 x 32,5 = 204,1cm czyli w zaokragleniu 2metry

 

czyli obwod naszego kola wynosi 2metry czyli 0,002 km

teraz obliczamy ilosc obrotow kola na sekunde podczas predkosci 100km/h

 

czyli 100 : 0,002 = 50 000 obrotow na godzine przy predkosci 100km/h

a obrotow na sekunde to bedzie 50 000 : 3600 = 13,888888.... obrotow / sekunda

a dziele przez 3600 poniewaz 1h=60minut=3600sekund

 

czyli przy predkosci 100km/h kolo obraca sie w zaokragleniu 14 razy na sekunde, tylnia zebatka obraca sie tez 14 razy na sekunde

 

teraz przeliczamy wszystko na predkosc ogniwa lancucha

 

srednica zebatki wynosi mniej wiecej 23cm czyli promien wynosi 11,5cm

obwod zebatki wynosi zatem 11,5 x 2 x 3,14 = 72,22 cm = 0,7222m

 

czyli gdyby bylo to kolo o takim obwodzie to pokonalo by podczas 1 sekundy odleglosc : 14obr x 0,7222m = 10,11 m

czyli przemieszczanie sie wynosi w zaokragleniu 10m/s czyli jakies 36km/h

 

czyli poszczegolne ogniwo lancucha przy predkosci 100km/h przemieszcza sie po swoim ukladzie jakim jest lancuch z predkoscia 36km/h

 

 

teraz wystarczy wyobrazic sobie ze taki lancuch peka i rozpedzony leci w nasza strone

 

obliczamy wiec energie kinetyczna ów lancucha

 

Ek = ( M x V x V ) :2

VxV = V do kwadratu czyli predkosc do kwardatu, a M to masa

 

Ek = 10 m/s x 10 m/s x MASA (?)

no i otrzymamy Ek podana w dzulach [J]

nie wiem dokladnie ile wazy lancuch ;/ przyjmijmy ze 2kg ?

 

czyli Ek = 200J

 

czyli zeby wyobrazic sobie ta energie wystarczy wziac 2kg odwaznik i spuscic go z wysokosci 10metrow sobie na plecy ;) ( sa to jakies 4 pietra?)

i sprawdzic czy bedzie bolalo :P

 

jest to tylko teria, nie wiem jak jest w praktyce

 

 

pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle:

Interesuje się zużel i niedaleko mnie mieszka pewien junior. Ma swoj maly prywatny tor zaraz kolo domu. Raz na moto (zuzlowym) jechal jego tata i pekl mu lancuch. Trafil go w lydke i ja rozcial :D

 

pozdro

 

 

tylko jak szybko jechal i jaki obwod ma tylna zebatka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety' date=' kwalifikują i to od razu. No chyba, że jako freestyle motocrossowy rozumiemy także biczowanie się łańcuchem.

A jak nie przekonuje Cię własne zdrowie, to Ci powiem, że jak walnie łańcuch to jest duża szansa na wielką dziurę w kaeterze. Więc jak się nie chcesz zlitować nad swoim zdrowiem, to się chociaż nad motocyklem zlituj

pzdr[/quote']

no to przekonales mnie ;) Tylko ciekawi mnie jedna rzecz, jak moze peknac lancuch(mimo pekniecia 2 zebow- jak lancuch elegancko trzyma sie i nachodzi na zebatke??)

Wazzabii chyba dobry z fizyki jestes :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie ten Irys był badziewny' date=' przetrwał może z 10 dni jazdy a juz chyba po pierwszym się nieźle uśmiechał. [/quote']

 

Wiem, pamiętam bo chyba sam Ci zakładałem coś innego w miejsce tego szrotu, a może nie, nie pamiętam. Pociesz się, że - tak jak już pisałem w tym wątku - firmowego Renthala, nieoringowego, 520-tka załatwiła w nieco ponad 300 km, to nawet nie były 3 dni jazdy :|

pzdr

Coś tam kombinowaliśmy przy napędzie ale czy zakładałes mi nowy łańcuch to już nie pamiętam.

troche matematyki ;)

 

lecisz motocyklem 100km/h

na tyle masz 18 calowe kolo czyli 18' x 2' date='5cm = 45cm - odleglosc od felgi ..............................................[/quote']

Teraz to mnie rozwaliłes. :D

Mature z fizyki zdajeszz czy co. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie rozwaliłes.  

Mature z fizyki zdajeszz czy co.

 

zdaje i to rozszezona jak matematyke, martwie sie tylko o to czy 3 bedzie na polrocze bo dopik grozi... :?

 

obliczenia sa proste, gimnazjalista powinien sobie poradzic, bo zadnych skomplikowanych wzorow nie ma, jedynie na Energie kinetyczna, co bylo tez w gimnazjum...

 

 

Tylko ciekawi mnie jedna rzecz, jak moze peknac lancuch(mimo pekniecia 2 zebow- jak lancuch elegancko trzyma sie i nachodzi na zebatke??)

 

pojezdzij jeszcze troche to zobaczysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...