Skocz do zawartości

Padla panewka Yamaha R1 RN01


wojtekr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,padla mi panewka od strony magneta- 1 glowna i jedna obrocilo na korbie rowniez od tej samej strony. Reszta panewek jest OK. Wal w tych miejscach jest bardzo delikatnie przerysowany. Silnik rozebralem zaraz jak uslyszalem ze cos stuka(stukalo jeszcze tylko podczas jazdy,na biegu jalowym bylo wszystko ok). Moje pytanie czy po zalozeniu nowej panewki glownej i jednej korbowodowej bedzie wszystko ok????? Mechanik powiedzial ze delikatnie przejedzie sie papierem sciernym wal i tolerancja bd jeszcze w normie,poniewaz wal naprawde malo oberwal. PROSZE O POMOC CZY JEST WOGOLE SENS TAK ROBIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można tak zrobić, ale nie ma w tym żadnego sensu. Wał bardzo szybko padnie, może na pierwszym odpaleniu, może po 5km a może wcale nie odpali. Odpuść sobie, szkoda czasu i kasy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Mechanik powiedzial ze delikatnie przejedzie sie papierem sciernym wal i tolerancja bd jeszcze w normie,poniewaz wal naprawde malo oberwal.

 

Jezu, juz sie nie moge doczekac, az ten fragment skomentuje Piotr Dudek :D.

Szykuje popkorn i piwo na te okazje! :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Jezu, juz sie nie moge doczekac, az ten fragment skomentuje Piotr Dudek :D.

Pozdro

 

 

O tym samym pomyślałem gdy czytałem pierwszy post. :biggrin:

 

Może Nasi "Nad-mechanicy" przeczytali to już i padli ze śmiechu od razu?

 

Padnięte panewki to najlepsza okazja do strzału z korby. Przygotuj kamerę, gaśnice i do dzieła : D

 

 

"Najmilsza chwila z rana, je**ąć korbę bez rozgrzania."

 

Właśnie to wymyśliłem. Jestem boski. :notworthy:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci obróciło panewkę na korbie to musisz korbę też wymienić.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,padla mi panewka od strony magneta- 1 glowna i jedna obrocilo na korbie rowniez od tej samej strony. Reszta panewek jest OK. Wal w tych miejscach jest bardzo delikatnie przerysowany. Silnik rozebralem zaraz jak uslyszalem ze cos stuka(stukalo jeszcze tylko podczas jazdy,na biegu jalowym bylo wszystko ok). Moje pytanie czy po zalozeniu nowej panewki glownej i jednej korbowodowej bedzie wszystko ok????? Mechanik powiedzial ze delikatnie przejedzie sie papierem sciernym wal i tolerancja bd jeszcze w normie,poniewaz wal naprawde malo oberwal. PROSZE O POMOC CZY JEST WOGOLE SENS TAK ROBIC

Podaj nam namiary na tego "mechanika".

Chętnie go poznamy bo może to zaoszczędzić innym motocyklistom będącym w potrzebie zbędnych wydatków.

 

 

Dzieki za pomoc,ale niektorzy potrafia tylko zdolowac niz pomoc na tym forum. Chcialem raczej sie dowiedziec co mam zrobic w takiej sytuacji,ale widze ze ciezko mi bd. POZDRO!

Szybko się zniechęcasz kolego się nie dziwi mnie wcale jeżeli głos zabierają jakieś parchy typu QPA i jemu podobni.

Szukanie dobrego wału do tego silnika graniczy z cudem.

A nawet jak znajdziesz takowy to następne schody zaczynają się z włożeniem tego wału do Twojego karteru bo zakup nowych panewek to nie jest kilka złotych i jeszcze dochodzi problem ich poprawnego dobrania.

Jedynym rozsądnym wyjściem będzie poszukanie sprawnego silnika.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to juz wiem ze to nie ma sensu.W takim razie co Piotrze radzisz??? wolalbym zrobic ten silnik bo reszta jest ok poza tymi panewkami,a ze znaleziemniem silnika jest spory problem z tego co sie orientowalem.

 

Dzieki Piotrze za rade,tylko gdzie taki silnik kupic?? allegro patrze od 2 tyg. i nic nie ma. Zwlaszcza do tych z lat 98-01. Czyli zakup walu odrzucasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...