Skocz do zawartości

Kara za zwłokę PCC-3


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak,

Kupilem motor 14.09.2006, jakos nie mialem czasu ani checi :D coby pofatygowac sie do US. W piatek 3.11.2006, jako ze sporo ludzi u mnie w pracy zrobilo sobie wolne z racji Wszystkich Swietych, postanowilem zarejestrowac motor. Pojechalem do US i poszedlem do pokoju gdzie sklada sie te PCC1. Pani uswiadomila mnie tylko ze mam stary druk i zebym nowy wypisal a stary dadza jak zalacznik gdyz sa na nim podpisy. Zaplacilem nalezny podatek (2% wartosci) i ani zlotowki wiecej. Pani w US nawet slowa nie powiedziala na temat tego, ze po czasie czy cos w tym stylu. Pozniej udalem sie do urzedu gminy i zarejetrowalem. Jak widac zadnych karnych odsetek nie bylo, wszystko poszlo sprawnie i gladko.

Pewnie zalezy to od Pani ktora przyjmuje te wnioski ale jak widac sa na tym swiecie jeszcze ludzie :D

Moim zdanie nie nalezy sie martwic na zapas, trzeba isc do US i poprostu zloazyc PCC1, jak beda kazali zaplacic to trudno a jak nie to problem mamy z glowy.

 

p.s.

US Warszawa-Bemowo ;)

 

Pozdrawiam

Pawel "Raku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była podobna sytuacja, zapomniało mi sięzapłacić w terminie i po miesiącu Pani w okienku mi miło z uśmiechem wali, że musze zapłacić z odsetkami i dodatkowo jeszcze kare mi walną od 500 do 5000 zł za nieterminowe opłacenie, i że mam czekać na wezwanie do zapłaty. Przerażony byłem, nie powiem. Ale od ręki naskrobałem pismo do naczelnika US (dwie pełne strony A4 ;-) no i jakoś poszło - po 3 tygodniach dostałem pismo, że mnie nie obciążą karą :-) Ufff...., czasami się uda.

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak kupuje motocykl (zarejestrowany w PL) od jednego wlasciciela to MUSZE wziac PCC-1, pojsc z tym do sprzedajacego (on musi wypelnic rubrykę I-3).

 

czy moge wydrukowac sobie wzór PCC-1 an drukarce?

 

Oczywiście że możesz, te druki sa nawet dostępne gdzieś w necie. Ni ma znaczenia czy oddasz na druku z US czy na swoim. Oby wszystko było dobrze i w terminie wypełnione i zapłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dokładnie tak jak piszą poprzednicy wszystko zalerzy czesto od " pani w okienku " ja w umowie mialem wpisaną 1/4 ceny moto i ona do cennikow ( zdziwłem się lekko jak po obejzeniu eurotaxu wyciągneła gazete z ogłoszeniami :smile: ) i mi mowi ze ona by wiecej wpisała a ja jej na to ze wiem ze powinno byc wiecej ale moto ma uszkodzony silnik i ze mnie koło 1000 zł będzie remot kosztował i ze wiedziałem ze będą takie ceny, pani tylko pokazała mi gdzie mam dopisać uszkodzenia i zapłaciłem jakieś grosze podatku :lapad: a wiec podstawa to dobra ściema ale teka wyglądająca na prawdziwą i praktycznie z miejsca przyznanie się do niescisłości z ceną rynkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem motor i co myslelem ze mam 4 tyg. na rejestracje ale tu sie okazuje ze musiłem zapłacic jakis PCC do 2 tyg. od momentu kupna a ja nie zapłaciłem co zrobic z tym fantem wiecie moz jesli go zaplace na dniach to jakies kary czy co. a moze gadac z poprzednim włascicielem o tym aby zmienic date sprzedazy albo samemu ja zmienić

 

Z wlasnego doswiadczenia :clap: zaplacilem po miesiacu PCC i teraz zaplacilem w skarbowce mandat w wysokosci 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zakupiłem motocykl i po miesiącu poszedłem zapłacić podatek PCC3 (myśląc, że tyle mam na to czasu).

Pani nic nie powiedziała o karach czy mandatach niby wszystko OK. Kilka dni później przychodzi wezwanie do US, pani pokój obok wręcza mi mandat w wysokości 200zł za nieterminowe złożenie druku.

 

Jak myślicie mam jakieś szanse składać odwołania czy coś podobnego?

 

Pozdr. Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, dostałem wezwanie z Urzędu Skarbowego do zapłaty kary za niezapłacenie PCC-3 w terminie. Wygląda to z grubsza tak, kupiłem moto końcem lipca, wyjechałem i przerejestrowałem na siebie 30 września (i opłaciłem PCC-3). Nie wiedziałem że mam 14 dni na złożenie deklaracji. Moje pytanie to: jaka będzie wysokość tej kary (w papierach jest coś że jeśli ponad 3000 to sąd :banghead: ). I czy jest jakaś możliwość odwołania ??

pzdr Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem po dwóch miesiącach, ale bez żadnej kary. Nawet sam się zdziwiłem, bo byłem przygotowany na nie wiadomo co.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...