Skocz do zawartości

Poszukiwany motocykl o sprecyzowanych wymaganiach:D


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy moi :icon_biggrin:

W przyszłym sezonie czas się będzie rozglądnąć za następnym moto. I cholernie ciężko mi dogodzić wymaganiami :banghead: Ma ktoś może pomysła, jaki motocykl może spełniać takie wymagania:

 

1. Przedział cenowy do 20 tys zł.

2. Turystyk, sport-turystyk.

3. Napęd wałem kardana.

4. Moc i pojemność to minimum tak jak moja VFRa, czyli żeby miał sprzęt min. 100KM i pojemność powyżej 750.

5. Marki w takiej kolejności: Honda, Yamaha, Suzuki :icon_mrgreen: (nie bijcie)

6. Kufry najlepiej w zestawie, przynajmniej 2 boczne lub 1 centralny żeby był. A najlepiej wszystkie.

7. Rocznik minimum 2000-2001.

8. Wygoda dla pasażera ważniejsza niż dla kierowcy.

9. Wszelkie nakedy odpadają.

10. Możliwe jak największe przebiegi między wymianiami oleju, regulacjami. Najlepiej tak co 12 tys km :biggrin:

 

11. Coś oprócz Yamahy FJR i Hondy Pan European. Ale już ciężko coś wymyślić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko, powiadasz... a nie znudziło Ci się sushi? :D

popatrzyłbym na serię K, na ten przykład k1200rs może spełnić wymogi. r-ki byłyby pewnie za mało dynamiczne po vfr-ze

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeo - odsyłam Cię do punktu nr 1 :biggrin:

 

Jeszua, właśnie miałem edytować posta, bo podczas kąpieli pomyślałem o BMW. Dobrze kombinujesz Dobrodzieju. Na allegro widze K1200RS/GT i K1200RS samo. Czym to się rożni? moc podają taką samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widze K1200RS/GT i K1200RS samo. Czym to się rożni? moc podają taką samą.

 

nie samą mocą człowiek jeździ... rs i gt to nadwozia: nie wiem, co masz na myśli pod pojęciem "rs/gt", bo nie ma czegoś takiego. k1200rs jest na starszym wzdłużnym silniku, oznaczenie k1200gt dotyczy 2 modeli, w tym również na nowym poprzecznym i ten raczej nie zmieści się w Twoim budżecie. starszy od rs różni się z tego co widzę detalami nadwozia: szyba, bagażnik, i sprzedawany był z kuframi. w zasadzie wszystkie modele mają mocowania fabrycznych kufrów bocznych, nawet jeśli nie ma ich w zestawie - "stelaż" to są 3 punkty na uchwycie pasażera i podnóżku ;)

tu masz rozpiskę modeli

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo "stary" gt niewiele się różni od rs. tak, seria k to rzędówki (czwórki, chociaż k75 z lat '80 był 3-ką); podałem Ci linka do opisów modeli. kufry można kupić jak nie ma, mocowania do fabrycznych są na każdym motocyklu; na allegro chodzą 1-1,5kzeta

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt nr.3 znacznie zawęża pole wyboru. Musisz się zastanowić czy chcesz turystyczny czy sportowo turystyczny. W tym przedziale cenowym i rocznikowym to chyba tylko BMW. Po przesiadce z VFR brałbym K1200s :crossy: .

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- VFR 800 VTEC

- Sprint ST1050

- 1100XX Blackbird

- F800 ST (nie spełnia punktu 4 :biggrin: )

 

Myślałem nad VTECiem. Ale kurcze, to nie ta VFRa to kiedys. Nie ma napędu na koła zębate. Sprint ST1050 i Blackbird dobre propozycje. Z tej trójki to Sprinta najmniej znam. Dobre to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...