Skocz do zawartości

Sport/Sportowy-turystyk (nie tylko Suzi) Prosze o POMOC!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

W lipcu wyjeżdżam na 2 miesiące do pracy , do Niemiec. Po powrocie , za zarobione tam pieniądze , chcę kupić motocykl. Szacuję , że do wydania będę miał ok. 15000zł (na motor + ubezpieczenie + rejestracja).

 

Interesują mnie motory sportowe lub sportowe turystyki. Jeśli miałby to być typowy sport to szukam motorów o pojemnościach 600-750. Jeśli miałby to być sportowy turystyk to może być o pojemności nawet ponad 1000.

 

Mam 188cm wzrostu i ok. 75kg wagi. Moje doświadczenie , w skali od 0 do 10 , oceniam na 6/7.

 

Chciałbym abyście w tym temacie pomogli mi dokonać wyboru pomiędzy markami i konkretnymi modelami. Które są lepsze pod względem niezawodności , osiągów itp. itd.? ; na jakie roczniki zwrócić uwagę ? ; z jakim maksymalnie przebiegiem kupować motocykl? itp. itd. ?

 

P.S.

 

Najlepiej by było , jakbyście dawali mi również jakieś linki do ciekawych ofert (najlepiej okolice dolnego śląska).

 

!!! Chyba , że potraficie mi pomóc w znalezieniu jakiegoś ciekawego motoru [sprawdzonego komisu itp.] w Niemczech , w okolicach Hamburga [pracować będę w Schmilau].

 

Za wszystkie rady etc będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam! :helpme :D

Edytowane przez V.H.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

W lipcu wyjeżdżam na 2 miesiące do pracy , do Niemiec. Po powrocie , za zarobione tam pieniądze , chcę kupić motocykl. Szacuję , że do wydania będę miał ok. 15000zł (na motor + ubezpieczenie + rejestracja).

 

Interesują mnie motory sportowe lub sportowe turystyki. Jeśli miałby to być typowy sport to szukam motorów o pojemnościach 600-750. Jeśli miałby to być sportowy turystyk to może być o pojemności nawet ponad 1000.

 

Mam 188cm wzrostu i ok. 75kg wagi. Moje doświadczenie , w skali od 0 do 10 , oceniam na 6/7.

 

Chciałbym abyście w tym temacie pomogli mi dokonać wyboru pomiędzy markami i konkretnymi modelami. Które są lepsze pod względem niezawodności , osiągów itp. itd.? ; na jakie roczniki zwrócić uwagę ? ; z jakim maksymalnie przebiegiem kupować motocykl? itp. itd. ?

 

P.S.

 

Najlepiej by było , jakbyście dawali mi również jakieś linki do ciekawych ofert (najlepiej okolice dolnego śląska).

 

!!! Chyba , że potraficie mi pomóc w znalezieniu jakiegoś ciekawego motoru [sprawdzonego komisu itp.] w Niemczech , w okolicach Hamburga [pracować będę w Schmilau].

 

Za wszystkie rady etc będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam! :helpme :D

to Twój pierwszy motocykl?

rozumiem, że ubranie już masz skoro go nie bierzesz pod uwagę w wyliczance "na co".

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie mnie za idiotę , który na pierwsze moto 1000 bierze!!!

 

Oczywiście , że jeździłem już na wielu motocyklach. Na 500 , 600 i 750. Wiem , że jestem młody , ale mam szczęście i mam możliwość jazdy wieloma sprzętami praktycznie codziennie. Mój własny , osobisty motor miałem raz , a to będzie 2.

 

Więc zamiast pisać te oklepane regułki doradźcie mi coś mądrego.

 

P.S.

 

Jeżdżę na dalekie trasy , ale lubię również zaszaleć na torze i szosie. Muszę powiedzieć , że nie przeszkadza mi "leżenie" na ścigu , ale lubię również duże,szybkie turystyki.

 

Tak , ubiór mam - NIE jestem ufo!

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ubiór mam - NIE jestem ufo!

Pozdro.

 

eee... jak nie jesteś ufo to z pomocą wyszukiwarki spokojnie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. :)

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym abyście w tym temacie pomogli mi dokonać wyboru pomiędzy markami i konkretnymi modelami. Które są lepsze pod względem niezawodności , osiągów itp. itd.? ; na jakie roczniki zwrócić uwagę ? ; z jakim maksymalnie przebiegiem kupować motocykl? itp. itd. ?

 

P.S.

 

Najlepiej by było , jakbyście dawali mi również jakieś linki do ciekawych ofert (najlepiej okolice dolnego śląska).

 

!!! Chyba , że potraficie mi pomóc w znalezieniu jakiegoś ciekawego motoru [sprawdzonego komisu itp.] w Niemczech , w okolicach Hamburga [pracować będę w Schmilau].

 

jasne . wybierzemy ci markę i model , poszukamy ofert i generalnie będziemy nim jeszcze jeździć :clap:

sory kolego ale jeśli zadajesz takie pytanie to znaczy ze może swoje doświadczenie oceniasz na 7 ale w praktyce będzie to niewiele . jeździłeś rożnymi sprzętami ??? to chyba wiesz na czym ci się latało dobrze a na czym źle . chyba że to była przejażdżka np 20 różnych sprzętów każdym po np 3 km co daje jakieś 60 km doświadczenia

napiszesz nam ile kompletów opon zużyłeś (boki nie środek ) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam 188cm wzrostu i ok. 75kg wagi. Moje doświadczenie , w skali od 0 do 10 , oceniam na 6/7.

 

 

Witajta! :biggrin:

 

To nieźle musisz śmigać. Ja swoje doświadczenie w skali 1-10 oceniam na 1,5 :cool: Kupuj GSa 500 :icon_biggrin: Znajomy tym moto kopie dupsko wszystkim przecinakom w okolicy :buttrock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam problem z oceną czym jeździ mi się dobrze. Wszystkim mi się jeździ dobrze. Ale kupując ten , swój drugi , motor chciałbym również go wybrać pod względem niułansów , na które nie zwracałem nigdy uwagi.

 

Który motor jest o ) 0,1s szybszy , który spala więcej o 0,5l/100km itp. - wszystkie szczegóły.

 

Proszę o rady - super sport / szybki-turystyk. Jakbyście mogli podać jakieś zestawienie,tabelę gdzie jest napisane , który motor ile s do 100km/h , który ile pali itp. itd. i swoje oceny z doświadczenia.

 

P.S.

 

Dotychczas jeździłem:

 

GS500

GSX650F

GSX750F

GSXR600

GSXR750

SV650

SV1000

Z750

CBR600

Bandit1250

Sprint1150

FJR1300

R6

R1

ZX-6R

ZX-7R

600RR

Fireblade

V-Storm

 

Niektórymi więcej , niektórymi mniej. Jestem uzależniony od motorów i każdy mi się podoba , dlatego nie podaję konkretnego typu.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj już raczej pojawia się Twoja rola. Wujek google lub ciocia forumowa szukajka - i dłubiesz w tabelkach / czytasz opisy.

 

Skoro tyle moto oblatałeś, to powinieneś mieć raczej sprecyzowane co chcesz. Nie masz marzeń? Dla mnie by było bzdurą żeby mi ktoś moto pomagał wybrać. Ma się marzenia/cele i je się spełnia ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wypowiadam, chociaż na moto jstem od 9-10 lat i przelatałem prawie 300 000km to dosiadałem może ledwie z 6-7 maszyn, w porównaniu z Twoją imponującą listą to tyle co nic. Ale zapamiętam Twój nick, jak będę zmieniał moją r1, to przyjdę do Ciebie po radę.

 

PS. popytaj tych wszystkich kumpli i znajomych którzy Ci te motocykle pożyczali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...