Skocz do zawartości

Nawigacja Lark


Rekomendowane odpowiedzi

A chodzi Ci o sam fakt używania nawigacji, czy konkretnie coś z tak dużym ekranem?

 

Sam Lark niby nie ma jakiś strasznie złych opinii, ja jednak miałem go jako prezent p poprzedniej promocji z Gazetą bodajże (wersję 43.1) i po jakimś trzecim użyciu popsuł się na tyle że oddali pieniądze. Teraz na dzień przed wyjazdem popsuła mi się inna nawigacja (mechanicznie) i na szybko, na sztukę kupiłem najtańsze co było - Mantę za 129 zł. Też ma MapęMap w wersji Easy, czyli okrojoną jak cholera, ale na razie działa no i pasuje mi w zrobione dla poprzedniej nawi mocowanie na moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudcze, Wy naprawdę lubicie tego używać? Ja osobiście nie. Wolę mapę, wolę się zgubić i z musu niejako znaleźć inną drogę, lub powrót na właściwą. Nawigacja odbiera jeździe ważny (dla mnie osobiście) element przygody i niepewności. To jest cała frajda - jechać, a nie po sznurku dojechać.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię nawigację, szczególnie w większych miastach. Jeśli chodzi o trasę, to nawigacje mam, ale kieruję się znakami głównie, bo tak mi wygodniej, no i przed trasą patrzę na mapach internetowych na jakie miasta się kierować.

 

 

Dobra i aktualna mapa to podstawa. Wielu ludzi narzeka na nawigację, a mapy mają z przed pięciu lat, więc nie ma się co dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jesteś w obcym mieście, nie masz ochoty na przygody.

Bo ja wiem :rolleyes: hehe...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lubię używać...

 

W sumie tak. Pracę mam taką, że ciągle jeżdżę po adresach których nie znam i przed kupnem nawigacji każdy oblot po klientach to było planowanie, czasem dość skomplikowane - teraz nawi praktycznie pod drzwi mnie doprowadza. W trasie gubić się bardzo nie lubię. Jeżdżąc bez elektroniki rozpisywałem sobie trasę na numery dróg, a i tak w większych miastach zdarzało się jakiś skręt przegapić i potem był postój niekoniecznie tam gdzie wolno i szukanie gdzie ja xhejn jestem??? To znaczy się dotyczyło jazdy samochodem, ale przy moto podejście mi się nie zmieniło. Na brak wrażeń w nieznanym terenie nie narzekam, bo nawigacja ma skłonność do przeciągania różnymi dziwnymi skrótami. Aktualna przynajmiej trzyma się asfaltu, dzięki poprzedniej zwiedziłem kilka leśnych przecinek ;)

W górach nawigacja ma też jedną bardzo jak dla mnie przydatną cechę - pokazuje co jest za ślepym zakrętem. Nie pokaże oczywiście czy coś nadjeżdża, ale często uprzedzała mnie że droga niknąca nagle za zboczem staje się paskudnie ostrym wirażem zmieniając kierunek o jakieś 110 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeżdżę z nawigacją typowo samochodową Lark 35.3, produktem który był nowoczesny jakieś 3-4lata temu i nie mam jej dużo do zarzucenia, poza tym że szybko umarł akumulator podtrzymujący jej funkcjonowanie bez zasilania. Najbardziej zawodny w niej był produkt MapyMap czyli mapy. Niestety, zdarzyło się parę razy, że mapa wpuściła mnie w drogę gruntową lub szutrową pomimo nastawień aby tego nie robiła(objeżdżałem okolice powiatu Jeleniogórskiego). Nie byłoby problemu gdybym jeździł na enduro, ale przy szosówce obawiałem się o niski kolektor wydechu pod silnikiem. Zarzuciłem ten program i wgrałem AutoMapę. Na razie nie ma problemów. Brakuje mi w Automapie funkcji prowadzenia poprzez system dużych strzałek kierunkowych(prawie na cały ekran) na kontrastujacym tle. Funkcja bardzo przydatna w bardzo słoneczne dni, gdy widoczność ekranu jest znikoma. Tę funkcję miała MapaMap, jednak błędy w samej mapie zdyskwalifikowały ją. Zauważyłem, że pojawiła się nowa nawigacja Larka 35.AT za nieduże pieniądze i robiona z myślą o motocyklu. Jest możliwość przesylania komunikatów za pomocą Bluetotha. Widzę że dużą zaletą może być możliwosć szybkiej wymiany akumulatora. W dotychczasowej 35.3 takiej mozliwości nie ma i trzeba bawić się lutownicą uprawiając druciarstwo. Tu mam pytania do użytkowników: czy spełnia Wasze oczekiwania? Czy widocznosć ekranu w słoneczne dni jest wystarczająca(czy ten daszek nad ekranem spełnia swoją funkcję)? Jak się ma sprawa oryginalnego programu map załadowanego w pamięć do rzeczywistości(błędy, funkcjonalność). Czy nawigacja ma sim-loka, tzn, cz bez problemu załaduję np. AutoMapę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosun, ale ten lark za 190zł to chyba nie 35AT?

Robik64, ja kupiłem ten model pół roku temu za 400zł. Moje oczekiwania spełnia choć nie mam porównania do innych nawigacji. Jeśli chodzi o widoczność to ten daszek i tak nic nie pomoże jeśli słońce mocno świeci z tyłu, bardziej spełnia swoją rolę przy jeździe w deszczu. Pisałeś o wymiennej baterii, można bez problemu wymienić, odkręcasz z tyłu klapkę drugą stroną rysika i zmieniasz. Tylko nie wiem czy to akurat ważne bo uchwyt motocyklowy który jest w zestawie przykręcasz do kierownicy, kabel puszczasz pod bakiem i po prostu przykręcasz do klem akumulatora i zapominasz o ładowaniu (na kablu dodatkowo jest bezpiecznik). Oryginalnej mapy (copernicus) nie przetestowałem bo potrzebowałem mapę na Europe (automapa działa dobrze i nic się nie wiesza). Jedyną wadą dla mnie jest dość mały wyświetlacz, np gdy chce podejrzeć całą trasę kilkaset kilometrów, no ale przecież to nie monitor.

Co do sim-loka to nie wiem czy można wgrać do pamięci wewnętrzej inną mapę, ja poprostu dokupiłem kartę pamięci i na niej zainstalowałem automapę.

Na upartego można ją obsługiwać w rękawicach skórzanych jednak żeby zdziałać coś więcej zdecydowanie wygodniej jest kluczykiem od motocykla, rysika nie woziłem bo strasznie brzęczał ;)

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Chyba się skuszę. Jestem przyzwyczajony do niewielkiego ekranu więc przekątna 35' nie stanowi problemu. Problem zawsze stanowił ekran małowidoczny w czasie słonecznej pogody, no ale faktycznie za tą cenę nie ma co szukać wodotrysków. Po części słabo widoczny ekran mam nadzieję zrekompensują komunikaty poprzez Bluetoth, czego moja poprzednia nawigacja(Lark35.3) nie miała. Konieczne były słuchawki i przewody dołączane do GPS. Starczało na krótko, bo przeważnie przy zsiadaniu z moto zapominałem druciarstwo odłączyć i wiadomo, w dalszej podróży komunikatów już nie miałem. Cieszę się że nawigacja widzi mapy wgrane w kartę, bo o to mi chodziło. W pamięć wewnętrzną nie będę wchodził, bo w tym wypadku nie ma takiej potrzeby. Miałem swego czasu w ręku jakąś inną nawigację Larka(samochodową) i niestety miała blokadę, nie widziała map innych producentów niż MapaMap nawet wgranych na kartę. Stąd było moje pytanie. Jeżeli chodzi o cenę 190zł podaną przez poprzednika, to też nie chce mi się wierzyć aby to była wersja AT, ale cóż mam niedaleko do Norauto więc podjadę sprawdzić.

Pozdrawiam!

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrym i tez nie drogim rozwiązaniem jest goclever rider. AM smiga jak szalona ;) mocowanie przyzwoite a samo urządzenie dośc solidne. przejezdzilem miniony sezon i nie mam zastrzeżeń.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...