Skocz do zawartości

Kominiarka


Sylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda jeszcze tego na kasku motocyklowym nie próbowałem, ale np. przy masce do nurkowania rewelacyjnie działa jak się do niej przed zanurzeniem napluje heheheh :icon_biggrin:

 

 

w/w sposób dziala pod warunkiem gdzy jest to zielona i lepka haraa... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/w sposób dziala pod warunkiem gdzy jest to zielona i lepka haraa... :icon_biggrin:

Błeeeeeeeeee.... Nikt mnie już nie namówi na nurkowanie.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Ks-rider uwazam ze kominiarka nie ma wplywu na parowanie. Parownie jest nie zmienne. To poprostu powietrze wydychane przez ridera. Ilosc wydmuchiwanego powietrza jest mniej wiecej rowna. Parownie moze sie zwiekszac, poniewaz o tej porze roku, wieczorem temperatura gwaltownie spada. Jedyny zwiazek z kominiarka, jaki przychodzi mi do glowy to sposob w jaki oddychasz w kominiarce i bez niej. Bez kominiarki powietrze wydychasz np. nosem (bardziej w dol) a w kominiarce ustami (bezposrednio na szybke)

 

Wracajac do tematu rodzajow kaskow. Pin lock (oczywiscie wykorzystany w postaci zamontowanej dodatkowej szybki) wcale nie oznacza 100% skutecznosci. Mialem nolana z pin lockiem i nie bylo bata zeby cos zaparowalo. Teraz natomiast mam Shoei-a xr1000 rowniez z pin lockiem i szybka paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam wszelkie antyfogi i kaski z warstwami antyfogowymi. To wszystko to tylko kwestia pogody i ilości pary, którą wytwarzasz... Zaparuje..., albo będziesz miał wrażenie, że ktoś pomazał szybkę tłuszczem. Para się osadzi tyle, że nie będzie to mgiełka tylko mazidło uniemożliwiające obserwację. Ma to zwłaszcza znaczenie jeśli jeździsz w deszczu i bardzo rano albo wieczorem. Światła pojazdów z przeciwka rozmywają się. W poprzednim kasku miałam pin loka. Kupiłam nowy kask ze specjalną warstwą i znowu skończyło się na pin loku. Chociaż w takie dni jak dziś (6 rano, ciemno i deszcz) to i pin lok nie pomaga. Może nie paruje , ale widoczność jest ograniczona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób to otwieranie szybki na postoju.

Mam pinlocka i podwójną szybkę w kasku, ale co z tego - latam w okularach i jeśli nawet szybka nie zaparuje, to parują okulary. Uchylanie wizjera na światłach załatwia sprawę. W czasie jazdy nie ma tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś nazwa tej foli na szybke bo szukałem na allegro i nic nie znalazłem

 

CLK jakbyś mógł to podaj linka do tej aukcji

 

http://www.allegro.pl/item254131706_anti_fog.html

 

Aukcja jest już zakończona, ale w opisie masz adres sklepu internetowego tego gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował :)

 

jak zamontujesz to napisz czy coś to daje

 

Ja miałem kiedy zainstalowanego anti-foga z louisa i go zdjąłęm ponieważ w sumie słabo się czyściło szybkę z nim, i generalnie jeżdząc w okularach problem mam taki że szybka może nie paruje ale jest kłopot z okularami właśnie.

 

Zastanawiam się czy może kaski które posiadają "nosek" pod szybką nie zmniejszają parowania? w sumie powinny, ale może tak nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem folię i niestety jest tak jak napisała anulka, tzn. szyba faktycznie nie paruje, ale wilgoć tak zniekształca i rozmazuje światła samochodów, że jadąc dziś rano raczej się domyślałem niż widziałem :icon_rolleyes: Zrywam zaraz to świństwo i już chyba wolę uchylać szybkę :notworthy: Chyba, że rozkminię sprawę z tym pin lokiem, bo jak na razie to średnio kumam "o so chozi" :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to o co? Pin lock to dwa plastikowe zaczepy zamontowane w glownej szybce. Dokupujesz druga szybke dedykowana do danego kasku, i montujesz ja od wewnetrznej strony. System jest dosc wydajny, ale to naprawde zalezy od modelu kasku. W Nolanie N62 szybka jest luzno i nie bylo bata zeby cokolwiek zaparowalo. W Shoei np. ta druga szybka ma silikonowa uszczelke scisle dolegajaca do szyby glownej. I w Shoei szybka paruje. Mam takie wrazenie ze to przez ta uszczelke wlasnie Shoei paruje (zachowuje sie wtedy jak pojedyncza szybka). Narazie mi szkoda urywac ta uszczelke i sprawdzic moja teorie, ale jak sie zniszczy to napewno to zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...