Skocz do zawartości

Co sądzicie o kaskach Naxa?


Rekomendowane odpowiedzi

Test jak zwykle na poziomie: w 4 tabelkach nawet materiał skorupy podano inny, niż w rzeczywistości (oczywiście na korzyść producentów); ciekawe czy tak samo fachowo podeszli do przepisywania wyników testu uderzeniowego, skoro takiej prostej rzeczy nie udało się wpisać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja pasażerka kupiła ze 4 lata temu kask Naxa do jazdy na skuterze (jak zniszczy się walając po kuferku, żeby nie było żal).

Okazał się taką porażką, że po kilku jazdach został odłożony na półkę i do dziś chyba leży w garażu (tanio sprzedam fanowi marki ;) )

Trzeszczał, zapiąć go trudno, jakiś element wentylacyjny zaczął odpadać...

 

Patrząc na link rzucony kilka postów powyżej przyznać trzeba, że firma (przynajmniej stylistycznie) zrobiła niezły postęp.

Jeden z modeli - wypisz, wymaluj - Nolan ;)

Ciekawe tylko czy jakość też poszła do przodu.

Ja się o tym już nie przekonam - raz zapłaciłem za Naxę, a potem - jeszcze raz - za normalny kask.

Edytowane przez Motocyklista na motocyklu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóz, koleżanka chwaliła naxę, jakiś topowy model rzekomo w niewielkiej liczbie sprzedany - prosto od handlarza, który mieni się "producentem" tej marki. chwaliła, póki nie poleżał rok w szafie: wg. jej informacji rozlazł się kompletnie, wszystkie elementy odkleiły od skorupy, rozeszła wyściółka - garnek do kosza

pewnych rzeczy się nie przeskoczy, wśród nich jakości - to, że beret "wygląda jak" nolan nie oznacza, że choćby leżał obok produktu włoskiej firmy. abstrahując od kwestii miejsca produkcji, jest jeszcze właśnie taki drobiazg

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele firm, znanych firm, w tym Held, czy Nolan swoje kaski produkują właśnie w Chinach :) To, że odklei się wyściółka nie oznacza, że kask trzeba wyrzucić do kosza. AGV za 2000 zł też potrafi się rozkleić i co, należy go wywalić ?

Sklep motocyklowy - motorafik.pl

Kaski, odzież, akcesoria motocyklowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, jeśli poszczególne elementy rozłażą się w palcach, to na głowę się taki beret nie nadaje. choćby ze względów higienicznych, jeśli już komuś na bezpieczeństwie nie zależy

BTW w żadnym z moich kasków nic się nie rozlazło, wliczając w to uvexa, który jak go wywaliłem miał chyba z 10 lat. polecam przy tym czytanie ze zrozumieniem: wiem, że niemal wszystkie firmy produkują w państwie środka. tyle tylko (wyłożę łopatologicznie) że te, które się szanują - mają jeszcze kontrolę jakości

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolan większość modeli nadal klepie we Włoszech, a Held - mimo świetnej klasy odzieży i rękawic - kaski ma marne, i rzeczywiście chińskie z miejsca produkcji, i z jakości.

Jeśli AGV się rozpada w dłoni, to coś jest nie tak z takim kaskiem, albo i całą marką. Nie chce mi się wierzyć, że zrobiliby taką tandetę (w modelu K-3 czy K-4, to owszem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o K-3. Podtrzymuję, że jeżeli odklei się wyściółka, to nie jest to oznaka, że kask jest do d**y :) Jest parę rzeczy, które wypadałoby poprawić w kilku modelach Naxy, ale ogólnie za tą cenę znajdzie się coś lepszego ? Zwróćcie uwagę na wagę choćby Hiszpańskiego (chińskiego) LS2.

 

Znam Naxę praktycznie od samego początku kiedy zaczęli produkować kaski i z każdym rokiem jest coraz lepiej :) I proponuję nie porównywać firm AGV (nie mówię tu o modelach do 500zł), Shoei i innych światowych, do półki cenowej Naxy, bo ktoś, kto szuka kasku za 2000 zł, nie kupi za 200 zł :) Held produkuje w tej samej fabryce co Naxa, to taka mała ciekawostka :)

Sklep motocyklowy - motorafik.pl

Kaski, odzież, akcesoria motocyklowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I parę modeli Nitro, Uvex (dawniej) i paru innych marek też jest z tej samej fabryki. Tak samo jest z paroma modelami Probikera, Givi i innych takich kasków. Każdy produkuje jak chce, ale cięcie kosztów musi mieć pewne granice.

 

A K-3 chyba nie kosztuje 2000 zł, to dlatego w ogóle się odezwałem, bo coś tu było nie tak w Twojej poprzedniej wypowiedzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem kask jeździecki firmy uvex kosztujący 280 euro. gdy go rozebrałem moim oczom ukazał się taśma izolacyjna, silikon rozmazany palcem i przypadkowo zmatowiona powłoka aby silikon się trzymał.

Oczwiscie tego nie widać na codzień ale w tym momencie wiem, że kwota jest wyssana z palca bo ten kask niczym się nie różni od chinoli za 30 euro.

5C937051-5F97-4823-9C4E-2B7C5BE66ED9-264

40C336FA-4EF3-45BB-8FC1-D74481F75996-264

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naxa po około 3 tyś km, tak mi sie wydaje:

PSI dalej niepotrzebne, kask dalej wygodny, nic się nie wygniata, komfort leżenia na głowie jest więcej niż ok.

Niestety wentylacja w upałach dołuje.

Otwarte wywietrzniki u góry szumią, a daje to jakby ktoś usta złożył w trąbkę i dmuchał.

Dolny wywietrznik tak jakby nie istniał.

Ale:

Rewelacyjne poziomy ułożenia szybki.

Pierwszy poziom i przejeżdża się całe miasto bez much w gębie z dobrą wentylacją.

Wrzuciłem mp3 i słuchawki do garnka - wyprofilowanie rewelacyjne. Kask jest stworzony pod słuchawki.

 

Nie wiedziałem ale kupiłem kask od Rafo_1 . Jestem bardzo zadowolony, koszt kasku, koszt przesyłki, szybkość dolotu.

Ale mam jak zwykle małe ale, zawsze muszę znaleźć dziurę w całym - Rafo do kartonu dorzuć trochę wypełniacza bo firmy kurierskie nie dbają o paczki. Nic totalnie się nie stało, pięć gwiazdek, ale na przyszłość jakby coś ktoś....

 

Ogólnie za tą kasę nadal jestem zadowolony. I to bardzo.

Trzeba było kupić bez PSI ale kto wie, może w przyszłości będzie potrzebne jak się wygniecie.

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...