Skocz do zawartości

licznik do przegladu simson


Rekomendowane odpowiedzi

ze jestes (...)

 

nie pytałem o twoją opinię na temat mojej osoby, tylko w kwestii zadanego przez ciebie, idiotycznego, pytania. usiłowałem cię naprowadzić na prawidłową odpowiedź, ale jak widać masz problem z logicznym myśleniem, z resztą z nadmiarem agresji również; tyle, że to drugie daje się leczyć

 

warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu określa kodeks ruchu drogowego oraz odpowiednie rozporządzenie właściwego ministra, tj. transportu. akurat dla ciebie nie chce mi się szukać linka, więc powiem tylko, że niedawno podawałem jego tytuł w dyskusji nt. mandatu za brak odblasku pod tablicą rejestracyjną. jak potrzebujesz, to sobie znajdziesz

 

mimo zaprezentowanego przez ciebie chamstwa może łopatologicznie spróbuję - ponownie - wskazać ci właściwy kierunek myślenia. pojazdy mechaniczne poruszając się po drogach publicznych zobowiązane są do przestrzegania ograniczeń prędkości. chcesz dokonywać pomiaru prędkości licząc przydrożne słupki, i przekonać do tej wersji diagnostę, jeśli miałby podbić przegląd zdekompletowanego pojazdu?

jsz

 

ps. spuść nieco z tonu, jeśli chcesz zagrzać na dłużej miejsce na tym forum. chamstwo nie jest tutaj tolerowane, niezależnie wobec kogo będziesz się w podobny sposób zachowywał

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

...

...

 

mimo zaprezentowanego przez ciebie chamstwa może łopatologicznie spróbuję - ponownie - wskazać ci właściwy kierunek myślenia. pojazdy mechaniczne poruszając się po drogach publicznych zobowiązane są do przestrzegania ograniczeń prędkości. chcesz dokonywać pomiaru prędkości licząc przydrożne słupki, i przekonać do tej wersji diagnostę, jeśli miałby podbić przegląd zdekompletowanego pojazdu?

jsz

 

ps. spuść nieco z tonu, jeśli chcesz zagrzać na dłużej miejsce na tym forum. chamstwo nie jest tutaj tolerowane, niezależnie wobec kogo będziesz się w podobny sposób zachowywał

 

Z jednej strony gratuluję opanowania (większość moderatorów z takim jednym "najmądrzejszym" dała by już zapewne bana), z drugiej "niedyplomatyczna" odpowiedź autora wątku wynika trochę z Twojej pierwszej odpowiedzi cyt:

a jak myślisz?

jsz

 

Szczerze mówiąc co ta Twoja odpowiedź miała oznaczać, bo ja nie rozumiem. Mogłeś napisać że autor jest leń i nie chce mu się poszukać.

Co do meritum to wydaje mi się że motorower NIE MUSI posiadać licznika (chyba autorowi chodziło o prędkościomierz ?)

cyt za pierwszą lepszą stroną z potrzebnymi informacjami: http://sulecin.lubuska.policja.gov.pl/ruch...i_motoroweru__1

Niezbędne wyposażenie motoroweru (na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia):

 

• z przodu – jedno światło mijania barwy białej lub żółtej selektywnej,

• z tyłu – jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,

• z tyłu – światło odblaskowe, o kształcie innym niż trójkąt, barwy czerwonej,

• z boku – światło odblaskowe, o kształcie innym niż trójkąt, barwy żółtej,

• dwa niezależnie, skutecznie działające hamulce,

• sygnał dźwiękowy o nie przeraźliwym dźwięku,

• tłumik wydechu,

• lusterko wsteczne, umieszczone po lewej stronie pojazdu,

• podpórkę pojazdu,

• uchwyt dla pasażera

• podnóżki lub inne elementy umożliwiające oparcie nóg kierującego i pasażera,

• hełm ochronny

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do meritum to wydaje mi się że motorower NIE MUSI posiadać licznika (chyba autorowi chodziło o prędkościomierz ?)

 

no, jak widać człowiek uczy się całe życie... :icon_rolleyes:

 

faktycznie nie ma wprost w rozporządzeniu mowy o liczniku. ciekawe jest dla mnie czy nie jest to jakieś przeoczenie, i czy nie ma go wpisanego w jakichś innych warunkach (homologacji?). pomijam, że wszystkie znane mi konstrukcje licznik posiadają - czy więc można zdemontować jakieś fabryczne wyposażenie, homologowane jako element konstrukcji, bez żadnych konsekwencji?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie ma wprost w rozporządzeniu mowy o liczniku. ciekawe jest dla mnie czy nie jest to jakieś przeoczenie, i czy nie ma go wpisanego w jakichś innych warunkach (homologacji?). pomijam, że wszystkie znane mi konstrukcje licznik posiadają - czy więc można zdemontować jakieś fabryczne wyposażenie, homologowane jako element konstrukcji, bez żadnych konsekwencji?

 

mnie też to ciekawi bo w tym rozporządzeniu nie ma ani słowa o kierunkowskazach :D

 

fajnie by było jakby łukasz aprilla sie wypowiedział :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zamontował producent musi działać

jeśli od nowości nie było np licznika czy kierunkowskazów nie jest wymagane jeśli było to musi być i musi działać (tyle teoria z praktyką różnie bywa :biggrin: )

 

pomijam, że wszystkie znane mi konstrukcje licznik posiadają

 

na pewno znasz np motorynkę a w nich licznik był "wyposażeniem luksusowym " :biggrin: czyli mało która go miała :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...