Skocz do zawartości

Porównanie motocykli: varadero, v-strom, vfr, xx


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialem, zeby uzytkownicy nizej wymienionych motocykli opisali wrazenia z uzytkowania swoich maszyn bo miedzy tymi modelami zastanawiam sie jako nastepne wozidełko...

 

Varadero

V-strom

oba 1000

vfr 800 rocznik 98-2002 bez v-tec-a

xx 1000 blackbird

 

Głownie interesowal by mnie komfort jazdy i komfort, mijesce dla plecaczka...

Juz prawie zdecydowalem sie na v-stroma ale nie wiem czy taka wyprostowana zupełnie pozycja nie zmeczy mi kregosłupa za szybko, ale przemawia za nim fakt ( i to jest mocny argument) wjechania w "bezdroza"

Niestety ostatnio w mojej okolicy nie bylo v-stroma zeby sie przymierzyc.

vfr jest jako mozna powiedziec zastepstwo do cbr 600 bo po wstepnych przymiarkach cbr okazala sie troszke za mała i słabo chroniaca przed wiatrem. Vfr na wielkosc by byla ok ale tu pojawia sie blackbird czyli w moim miemaniu dłuzszy i wygodniejszy motocykl na "dalsza" przejazdzke.

Troche danych uzytkowych w/w motocykli by sie bardzo przydalo i ewentualne subiektywne odpowiedzi z Waszej strony.

 

Pozdrawiam i szerokosci ;]

Edytowane przez afish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc porównan i tematów czytalem, ale prosiłbym o jak juz wczesniej wspomnialem Wasze odczucia po przejechaniu paru tys km, czy np z perspektywy czasu był to dobry wybór Waszym zdaniem?

Dla mnie np blackbird ma jeden "powazny" minus- nie bede w stanie wykorzystac jego predkosci max czy przyspieszen np bo zadko przekraczam 150.... dlatego pomyslalem o mniejszej VFR.

Miedzy v-strom-em a varadero dla mnie z najwazniejszych cech dla suzuki przemawia cena i troche wiecej mocy, a honda to legendarna juz niezawodnosc i podobno troche lepszy komfort.

Nie mialem okazji jechac na turystycznym enduro i dla tego zastanawiam sie czy az tak dobrze wybiera nierównosci i jednoczesnie nie prowadzi sie najgorzej w porwnaniu do np vfr czy xx-a.

Acha zapomnialem wspomniec o FJR 1300 :D bo to mi sie od zawsze podobalo ale to tak nawiasem;]

Edytowane przez afish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem okazji jechac na turystycznym enduro i dla tego zastanawiam sie czy az tak dobrze wybiera nierównosci i jednoczesnie nie prowadzi sie najgorzej w porwnaniu do np vfr czy xx-a.

Bardzo dobrze wybiera, szczególnie na polskich drogach. Po Euro 2012 nie będzie wcale lepiej...

A sposób prowadzenia to indywidualne odczucie, musisz sam doświadczyć.

Tak samo jak pozycja na motocyklu: jeden woli siedzieć wygodnie, inny woli wisieć na nadgarstkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie np blackbird ma jeden "powazny" minus- nie bede w stanie wykorzystac jego predkosci max czy przyspieszen np bo zadko przekraczam 150.... dlatego pomyslalem o mniejszej VFR.

 

No to na jedno już sobie odpowiedziałeś ; )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A śmigałeś na FJR?

 

Nie jeżdziłem niestety na FJR ale podoba mi się , na autostrady będzie lepsze niż Varadero. Natomias jeżdziłęm troszkę na ST 1100 a to podobny typ do FJR ale wybrałem Varadero bo nie mam tu autostrad i wolę podróżować bocznymi drogami i raczej do "dziwnych " państw. :) a tam nie ma dobrych dróg (np Albania, Rumunia itp)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechalem na TDM 800 i w prorownaniu do VFR ki , jest slabiutka i ogromny napor wiatru na rece i klate - tu niestety pozycja wyprostowana , mega wygodna , ale cos za cos . poki co najwygodniejsze moto na jakim siedzialem to Ducati Multistrada

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Jeżdżę już 2 lata V-Stromem 1000. Najdłuższa jednodniowa trasa to ok. 1000km z plecaczkiem i w pełnym okufrowaniu (z czego 600 autostradą) i nie chodziłem następnego dnia okrakiem.

Wielokrotnie było tu już pisane, że DL nadaje się co najwyżej na szutry. Na asfalcie radzi sobie bardzo dobrze - mocy mu nie brakuje, a dźwięk V-ki jest bezcenny. Wq... może wymiana oleju co 6 tysięcy - w Varadero jest rzadziej. Jeśli zdecydujesz się na V-Stroma to szukaj takiego po lifcie - ma poprawiony kosz sprzęgłowy, regulowaną szybę, itp.

Owocnych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie raz swoje 3 grosze pisalem, ale na szybko powtorze:

Mialem okazje porownac Varadero 2003 z V-Stromem 2007 i bez zbednych ceregieli napisze:

- Varadero wygodniejsze (mniej pochylona pozycja, szersza kierownica)

- V-Strom szybszy i bardziej dynamiczny

- Varadero elastyczniejsze (Stroma trzeba wysoko krecic)

- Varadero o 10 klas lepsze hamulce (co jednak przydalo by sie w dynamiczniejszym Stromie)

- V-Strom lzejszy

- Varadero lepiej wywazone, stabilniejsze

- Varadero duzo lepsza ochrona przed wiatrem (w Viaderku szyba standartowa, w V-Stromie MRA Variotouring)

- Varadero precyzyjniejsza skrzynia biegow

- Varadero troszke jednak bardziej w "terenie" sie sprawdza (choc dla mnie to obydwa juz nie sa ani troche terenowe)

- Varadero na wtrysku mniej spala (1-2 l/100 km co z wiekszym zbiornikiem przeklada sie na duzo wiekszy zasieg)

- V-Strom tanszy w zakupie

 

Co do oleju, o ktorym wspomnial Maro78 to rzeczywiscie dziwne ze wymiane w Stromie trzeba robic co 6000 km, bo jak na turystyczne moto to troche malo - Viaderko ma interwal 12.000. Jeszcze na podstawie tych dwoch egzemplazy, ktore moglem poobserwowac, to Viaderko (moje) nie bierze grama oleju od wymiany do wymiany, a w V-Stromie trzeba bylo dolewac kilkadziesiat ml na kazdy 1000 km, ale moze to kwestia akurat tylko tych dwoch egzemplazy.

 

Tyle na szybko - najlepiej sie przejechac i samemu ocenic, bo takie wypisywanie nie wiele Ci powie, tak naprawde.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodać do listy Tigera 955i ?

Moc ok 100 KM

Pełen wtrysk.

Skoki zawieszeń 240/220mm

Waga 215kg

Wygodna pozycja,przynajmniej dla mnie.

Duży zbiornik 24l

Ostatni wypad 1800km z czego 800 polami.

67c też dał radę bezproblemowo, a tam trzeba powalczyć po kamyczkach.

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...