Skocz do zawartości

Najwięszy Chopper / Cruiser 125


ariwederczi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przyzwyczaj się, 125-tki są teraz sporo droższe od motocykli o większych pojemnościach i to w tych samych rocznikach ;)

No tak, boom na poj. 125 się rozpoczął.. Takich jak zapewne jest wielu stąd też te ceny, faktycznie nie pomyślałem.

 

 

Postawny facet, o wzroście powyżej 180cm, nie będzie na Varadero wyglądał jak Sancho Pansa na ośle.

Dobre :)

 

1.5 L oleju ja zalewam Castrolem filtr 20zł,środek do czyszczenia łańcucha plus smar do łańcucha.Wiecej kosztó na razie nie było.Żona dopiero zaczyna jezdę motocyklem ale wydaje mi sie że nie będzie zmieniać bo w naszej grupie nikt szybciej jak 100-110 nie lata a Varadero nie odstaje z tyłu.Na starcie do nawet mojego VN900 przegania bo lekka jest.

A jeżeli w ogóle mowa o zakresie wspomnianej 125'tki - to jak się mają koszta takiego 15 letniego motocykla do 15 latka strzelając np. popularny "tani" golf 4 czy inny kubełkowóz..?

Edytowane przez Yeavinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze prawią Varadero dobrze będzie służyć to duży motocykl i mało awaryjny. Niestety w tej kwocie będzie trudno namierzyć dobry egzemplarz, trudno ale nie jet to niemożliwe.

Nadal to jednak nie cruiser / chopper, a jak kolegę ciągnie do połysku to Varadero nie spodoba się.

Z armaturki 125 Honda shadow, też jak Varadero porządna konstrukcja (te same silniki), honda chyba największa i najmocniejsza z armatury 125.

Namierz, usiądź, przymierz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wzrostem niestety wszystko choperowate 125 to będze Sancho Pancha na ośle.Koszta motocykla niestety są dużo wyższe niż samochodu.Wszystko co ma nazwe motocyklowe jest 2 razy droższe niż samochodowe.Szukać dobrego egzemplaża i dbac o niego.Mnie sie udało zakupić 2008r za 7 koła ale sprzedawca był w potrzebie.

Edytowane przez Daras699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wzrostem niestety wszystko choperowate 125 to będze Sancho Pancha na ośle.

Szkoda, ale za to teraz nie strzelę gafy jakby mi odbiło kupować choppera hehe :biggrin:

 

 

Namierz, usiądź, przymierz się.

Święte słowa.

Edytowane przez Yeavinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli w ogóle mowa o zakresie wspomnianej 125'tki - to jak się mają koszta takiego 15 letniego motocykla do 15 latka strzelając np. popularny "tani" golf 4 czy inny kubełkowóz..?

 

Auta do motocykla nie porównujmy bo to dwa inne światy :) Popatrz sobie na ceny zestawów napędowych, opon, rozrządu czy uszczelniaczy zawieszenia a będziesz miał orientację co ile może kosztować. Po zakupie zrobisz mu standardowy serwis w postaci filtrów, oleju i regulacji zaworów (zawory na śrubki więc jak nie masz 2 lewych rąk to sam to ogarniesz, producent pewnie każe tam zaglądać co ~10 000 km a olej zmiana co ~5000 km). Jak sprzęt zadbany i odpowiednio serwisowany to pojeździ aczkolwiek zawsze mogą pojawić się jakieś niespodzianki np. brak ładowania z dnia na dzień i już kasa z portfela wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony.

cruiser nie ubrany i człek słusznego wzrostu na nim (wizualizuję sobie np shadow 125) to moze racje macie wygląda nieproporcjonalnie.

Ale ... ale jest zawsze.

Ale cruiser ubrany w sakwy, szybę kufer centralny nabiera innego większego kształtu, jego wygląd nagle "pompuje się" wielce.

Wspominam swoja byłą shadow (ah ten sentyment nadal we mnie siedzi), sam nie mały jestem, i na ubranej jakoś takoś się wyglądało a i wygodnie nawet podróżowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Auta do motocykla nie porównujmy bo to dwa inne światy :) Popatrz sobie na ceny zestawów napędowych, opon, rozrządu czy uszczelniaczy zawieszenia a będziesz miał orientację co ile może kosztować. Po zakupie zrobisz mu standardowy serwis w postaci filtrów, oleju i regulacji zaworów (zawory na śrubki więc jak nie masz 2 lewych rąk to sam to ogarniesz, producent pewnie każe tam zaglądać co ~10 000 km a olej zmiana co ~5000 km). Jak sprzęt zadbany i odpowiednio serwisowany to pojeździ aczkolwiek zawsze mogą pojawić się jakieś niespodzianki np. brak ładowania z dnia na dzień i już kasa z portfela wychodzi :)

Masz rację w kwestii samochód - motocykl. Pakiet startowy wiadoma sprawa, co 5 tys km to jeszcze nie tak źle. Popatrzę, poczytam jeszcze bo nie można żyć emocjami. Za szybko się to toczy by było prawdziwe hehe.

Przeczytałem parę tematów w innym dziale, tutaj trzeba sobie przygotować trochę kasy na ekwipunek w postaci ubrań, kasku itp.. Ceny sięgają nawet kilku tysięcy zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem parę tematów w innym dziale, tutaj trzeba sobie przygotować trochę kasy na ekwipunek w postaci ubrań, kasku itp.. Ceny sięgają nawet kilku tysięcy zł?

Oj sięgają sięgają, ale ( :blink: ) nie daj się zwariować. Można ubrać się również i za kilka stówek. Kask z naciskiem wybierz porządny (porządny nie jest słowem tożsamym z kosztowny).

Rozglądaj się za ubrankami z 2 ręki, wielu kolegów sprzedaje bo się im schudło / przytyło ( nie dotyczy kasku >> w moim mniemaniu TYLKO nowy).

Edytowane przez -OLO-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądaj się za ubrankami z 2 ręki, wielu kolegów sprzedaje bo się im schudło / przytyło ( nie dotyczy kasku >> w moim mniemaniu TYLKO nowy).

 

Dokładnie. Są nawet lumpeksy motocyklowe (a przynajmniej w Łodzi znam kilka) :) Czasami idzie dostać tam ciuchy za 1/5 ceny nowych i to w bardzo dobrym stanie.

 

Mi np. udało się kupić spodnie Held, z wyglądu idealne, do przeszycia był 1 zepsuty suwak oraz 1 nie trzymająca rzepa, dałem za nie... 40 zł (cena nowych blisko 700 zł), kobieta naprawiła mi to w godzinę. Kobiecie z kolei kupiłem kurtkę motocyklową Schoffel, sygnowaną logiem BMW, na membranie gore tex za całe 30 zł.

 

Jedynie czego nie kupuję używanego to kask. Kaski mają to do siebie, że z biegiem czasu "układają" się pod konkretną głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i butów też nie polecam używek :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki. Z kupnem tego motocykla to jestem jeszcze zmuszony poczekać, wg. przepisów aby zasiąść za "kółkiem" trzeba mieć prawko kat. B min. 3 lata, brakuje mi jeszcze pół roku no ale szukać, przymierzać czy nawet uczyć się jazdy na jakimś szrotku na pobocznym parkingu z dala od zabudowań nie zaszkodzi. Szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może po prostu zrób prawko i kup większy motocykl ;)

jeśli wybierzesz dobrą szkołę/instruktora - nauczysz się jeździć a potem będziesz czerpał więcej przyjemności z podróży pełnowymiarowym motocyklem ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może po prostu zrób prawko i kup większy motocykl ;)

jeśli wybierzesz dobrą szkołę/instruktora - nauczysz się jeździć a potem będziesz czerpał więcej przyjemności z podróży pełnowymiarowym motocyklem ;)

Nie miałem nigdy styczności z motocyklem, wiadomo wsiąść i nawet spróbować się przejechać. Można by było od razu rozpocząć naukę szkoląca w szkole, no ale skoro przepisy pozwalają na jazdę to czemu by nie spróbować - najwyżej sprzedam rzekomego Varadero bez strat bo trzymam dobrą cenę.

A może powiedzcie mi czy szkoły nauki jazdy oferują np. szkolenia kilkugodzinne na motocyklach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...