Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja oddawałem klamki do metalizacji próżniowej, bo tak się to nazywa przy plastiku, a nie chromowanie, to musiałem oczyścić i wygładzić + wymatować. Każdy syf, czy wżer w powierzchni będzie 100 x bardziej widoczny po metalizacji próżniowej.

Podpowiem Ci, że zawsze możesz obszyć te elementy skórą samochodową. Obejrzyj zdjęcia z I Ogólnopolskiego Zloty Yamaha Venture i popatrz na motorek Mosia. Wygląda to naprawdę super ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja oddawałem klamki do metalizacji próżniowej, bo tak się to nazywa przy plastiku, a nie chromowanie, to musiałem oczyścić i wygładzić + wymatować. Każdy syf, czy wżer w powierzchni będzie 100 x bardziej widoczny po metalizacji próżniowej.

Podpowiem Ci, że zawsze możesz obszyć te elementy skórą samochodową. Obejrzyj zdjęcia z I Ogólnopolskiego Zloty Yamaha Venture i popatrz na motorek Mosia. Wygląda to naprawdę super ;)

 

Chcę zachować wygląd. Jak nie dam rady pochromować, pomyślę nad skórą. (Widziałem zdjęcia)

 

http://www.vacmet.kn.pl/ - tu jest strona firmy z Wro, która się tym zajmuje, ale od razu mówię, że z ich usług nie korzystałem, choć też mam problem łuszczącego się chromu z ramki reflektora

 

Dzwoniłem do nich. Pani mnie zbyła.

Nadzieja w Harbuzie. Może pozytywnie załatwi sprawę.

Mam jeszcze jedną opcję. Kolegi znajomy kupił maszynę do metalizacji (nawet odzieży), czeka na dostawę.

Ciekawe jak będzie metalizować? Niedaleka przyszłość pokaże.

Edytowane przez toyo40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak się okazało, to ja robiłem to w Józefowie – punkt B.

Dzwoniąc tam możesz się powołać, że kiedyś mi klamki od samochodu metalizowali.

Jeżeli chcesz, to sam mogę tam zadzwonić lub podjechać motorem i pokazać Im o co chodzi – może się podejmą zadania. Oczywiście jak się zrobi cieplej i w tygodniu będę miał drugą zmianę lub dzień wolny.

Z tego co pamiętam, to Oni mają małą maszynę i obudowa reflektora się zmieści, ale listwa z podszybia już będzie za duża…

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&gs_rn=5&gs_ri=psy-ab&pq=metalizacja+pr%C3%B3%C5%BCniowa+warszawa&cp=25&gs_id=2x&xhr=t&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.43148975,d.Yms&biw=1680&bih=925&bs=1&wrapid=tljp1362291305195052&um=1&ie=UTF-8&q=metalizacja+pr%C3%B3%C5%BCniowa+warszawa&fb=1&gl=pl&hq=metalizacja+pr%C3%B3%C5%BCniowa&hnear=0x471ecc669a869f01:0x72f0be2a88ead3fc,Warszawa&sa=X&ei=jOoyUaXyMs3ntQa9vIGADg&sqi=2&ved=0CIkBELYD&iwloc=cids:3572339844324821478

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak się okazało, to ja robiłem to w Józefowie – punkt B.

Dzwoniąc tam możesz się powołać, że kiedyś mi klamki od samochodu metalizowali.

Jeżeli chcesz, to sam mogę tam zadzwonić lub podjechać motorem i pokazać Im o co chodzi – może się podejmą zadania. Oczywiście jak się zrobi cieplej i w tygodniu będę miał drugą zmianę lub dzień wolny.

Z tego co pamiętam, to Oni mają małą maszynę i obudowa reflektora się zmieści, ale listwa z podszybia już będzie za duża…

http://maps.google.p...339844324821478

 

 

Dzięki Dyzio.

Jeśli nie uda mi się u Harbuza i maszyna kolegi kolegi :wink: się nie sprawdzi, pociągniemy temat dalej.

Wolałbym zrobić to bliżej, krótsza rozłąka z częścią lalki .

 

Teraz muszę się pochwalić.

Lalka ma odnowioną sukienkę(odmalowane kufry i czachę) :biggrin: , właśnie skręcam kufry.

Gmole na kufry w trakcie chromowania. Czekam na cieplejsze dni, żeby pozbierać wszystko razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam ten sam problem z ramka chromowana lampy i szyby juz od miesiaca dzwonie po firmach w radomiu lodzi i warszawie ale nic nie znalazlem tlumaczono mi ze chrom z powloka midziowana musi byc calkiem usunienty i idealnie gladki podobno jest lakier takii jak chrom ale szukam go pomieszlniach lakieow i hurtowniach i narazie nic nikt nie chce detalicznej uslugi....... :dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dajcie spokój z tym lakierem. Na to gówno, szkoda kasy.

Na zakrętce wygląda lux. Kupiłem kiedyś ten ala chrom, bo w marudzie zgubiłem dekiel od schowka na klucze.

Okazało się, że fajnie pasuję zakrętka po kawie Neska.

Kolejny etap, było malowanie. Odtłuściłem i nawet cały sezon się to trzymało, tylko, że nie był to efekt chromu :laugh:

Kolor jaki mogłem z tego uzyskać był podobny do szarości jaka wychodzi po malowaniu farbą piecową.

Zrobisz Jacek jak uważasz, ale już lepiej obszyć to skórą jak Dyzio opisał.

Mniej będzie wstydu i śmiechu na parkingu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sprayem macie 100% racje , ale jest lakier wloskiej firmy efekt w 90% jest jak chrom ale jest to lakier 3 warstwowy widzialem element lakierowany elementy mebli lazienkowych tylko 1 litr kosztowal 680 zlotych,.Zostanie zrobic metoda prozniowa.pod warszawa ktos to robi .szukam dalej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marsinus

Pytanie za 100 punktów - Czy robiliście regulację zaworów w swoich księżniczkach? Jeśli tak to ile płaciliście? Ja gdzie nie zadzwonię w Bydgoszczy to za każdym razem gorzej :banghead: Zaczęło się od 360pln w serwisie, a potem już tylko gorzej - dziś po kolejnym telefonie do kolejnego warsztatu mało nie spadłem z krzesła 550 na początek plus ewentualne dodatkowe koszty :blink: U Was też tak drogo czy to zmowa cenowa w Bydgoszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...