Skocz do zawartości

ochrona kolan, co polecacie? ocieplacze, sztywne, czy spodnie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoje kupiłem w sklepie. Linka nie znam, ale mogę ci podać linka, do fajnych japonek motocyklowych. Będą ci pasowały do krótkich majtek.

 

Nie rob sobie ze mnie jaj. Jadac prosto przez miasto na odcinku 7km szansa na szlifa wynosi mniej niz 1%, a nie ma ani miejsca ani czasu na przebieranie spodni. Jak jezdze dla przyjemnosci albo w dluzsza trase to logiczne, ze w gre wchodza tylko dlugie spodnie. Krotko mowiac - nie martw sie o mnie. Jak zalicze szlifa to ucierpi moja dupa, a nie twoja :) Inna sprawa, ze w miescie nie przekraczam predkosci. To jak bedzie z tymi windstopami? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rob sobie ze mnie jaj. Jadac prosto przez miasto na odcinku 7km szansa na szlifa wynosi mniej niz 1%,

A to dziwne, bo większość wypadków o jakich słyszę od znajomych przytrafiła im się właśnie podczas takich dojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, bo większość wypadków o jakich słyszę od znajomych przytrafiła im się właśnie podczas takich dojazdów.
i to by się zgadzało. Miasto jest szczególnie wredne, prędkość ma pewne znaczenie ale Twoje myślene jest zbyt teoretyczne. Nie będę tego tłumaczył, a prawdopodobnieństwo? myślę ze wynosi znacznie mniej niz 1%, nawet ja (ja mam szczególny talent) niemam jednej gleby na 100 kilimetrów. Staram się utrzymywać średnią no tak z raz na kilka tysięcy kilometrów... :) Na te szczególne okazje przygotowany jestem zawsze, kiedy jadę na moto. Poza tym, heh nie wiem jak to opisać, w kombi mam jakby lepsze czucie motocykla i mniej się boje o siebie.

 

Ale co, takie jest moje zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać, każdy może uczyć sie na swoich błędach, tylko niewiem czy warto. windstopery masz na allegro wpisz w wyszukiwarkę windstoper.

Edytowane przez audioterrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeansy/bojówki motocyklowe z kevlarem/ochraniaczami

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam ocieplaczy na kolana spinane rzepem.

Plusy - faktycznie są ocieplaczami, aż można się spocić na kolanach :D dają się łatwo zdjąć

Minusy - szybko się pojawiają rozstępy materiału, w żaden sposób nie chronią przed glebą i dobrze żeby spodnie pod które się je wkłada były minimum WIATROszczelne.

Mają też tendencję do przesuwania lub rozłażenia się z powodu konstrukcji.

 

To wszystko dotyczy ocieplaczy Luisa. Są inne

 

A to w ramach ciekawostki EVS Pastrana protector http://www.motorcycle-superstore.com/produ...Shin-Guards.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeansy/bojówki motocyklowe z kevlarem/ochraniaczami

I jakbym miał wolno latający hajs to już wiem co bym z nim zrobił.... ale przypomniała mi sie historyjka, że ta guma/skóra na tyłku, którą mam w spodniach modeki się przydaje....

 

co by wyglądać w miarę cywilnie i ludzie sie nie gapili (ze szkołą do teatru), niedawno jeansy założyłem, pod spód buty alpiny smx plus, tak że ich prawie nie było widać noi kurtka+kask+rękawiczki. Dupa się po siedzeniu ślizgała ale co tam. Tylko, że przy hamowaniu trafiłem na dziurę jakich pełno, coś źle zrobiłem i jajko w bak wbiłem. Bolało jeszcze jakis czas....

Edytowane przez audioterrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rob sobie ze mnie jaj. Jadac prosto przez miasto na odcinku 7km szansa na szlifa wynosi mniej niz 1%, a nie ma ani miejsca ani czasu na przebieranie spodni.

 

Statystycznie wypadki "tuż obok celu podróży", czy to na początku czy to na końcu są nadreprezentowane w próbce, co ma sens, bo człowiek myśli że jest tuż, tuż więc się relaksuje, a na początku jeszcze się nie przestawił na myślenie paranoiczne. :-)

 

Ja tam mam spodnie tekstylne i zakładam je na normalne spodnie, zdjęcie to niecała minuta, najbardziej uciążliwe jest rozwiązywanie i zdejmowanie butów do tego. Niestety, u nas takie spodnie typu "overtrousers", co mają suwaki z boków i można je założyć i zdjąć bez zdejmowania butów nie są specjalnie popularne, jakoś nigdy ich nie widuję w sklepach ze sprzętem motocyklowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatni na jansy zakladam bojówki, mam jedne o szerszym ktroju z podwójnym materialem na kolanach. Dla mnie do 4st C taki "zestaw" wystarcza nie czuje zimna, ocieplane sa cale nogi. Zdejmuje te bojówki bez ściagania butów (jeżdże w wojskowych oficerkach, skoczkach czy jak je tam nazywaja) Oczywiscie o ochrona w razie gleby lub przed deszczem żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

a co jeśli chodzi o jakąś przyzwoitą ochronę kolan do jazdy po mieście ? Mam w moich spodniach mottwear te ochraniacze "gąbkowe", ale chciałbym je wymienić na coś pewniejszego.

 

Możecie polecić jakieś ochraniacze ? Generalnie, dużo starych tematów są z linkami do allegro i trudno znaleźć jakieś ciekawe propozycje.

 

Myślę o takich: http://sklep.scigacz.pl/nakolanniki-motocy...e-pr-22047.html

Edytowane przez k o b 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale takie nakolanniki to Ci w kieszenie w motto-wearach nie wejdą, w moje nie wchodzą na 100% (model jakiś City NT czy jakoś tak).

Ja po mieście - do roboty czy na jakieś spotkanie - jeżdżę w rzeczonych motojeansach, a żeby docieplić kolana i żeby ochraniacze się nie przesuwały to na wierzch zakładam neoprenowe ocieplacze Louisa (są stale dostępne np. w moto-akcesoria.pl). Do Mottowearów polecam dokupić ochraniacze bioder - oprócz bezpieczeństwa mają dodatkową funkcję, bo dogrzewają biodra, a to też stawy podatne na przewianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...