Skocz do zawartości

Głupie pytanie o poziom oleju


estor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmieniłem sobie dziś rano , rozgrzałem silnik, spuściłem, wymieniłem filtry zalałem olej do stanu prawie do F.

Po południu miałem czas przejechałam sie wracam, odstawiłem motocykl na centralny a że suzuki ma oczko do sprawdzania patrze na stan a tam ponad full całe oczko zalane , spanikowałem ze zlałem za dużo , zacząłem spuszczać spuściłem oczywiście za dużo bo prawie do L.(spadła mu śruba :) ) czy powinno się sprawdzać poziom na zimnym czy ciepłym silniku , może niepotrzebnie zabrałem sie za odlewanie oleju ?

Jutro może sie okazać ze na zimnym będę miał za mało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się na zimnym, kiedy olej ścieknie do misy olejowej i stan jego jest autentyczny.

Co nie znaczy, ze po 10 minutach od skończenia jazdy nie będziesz mógł już określić stanu oleju, bo w sumie gorący olej już w większości ścieknie.

Jak na ciepłym miałeś za dużo to na zimno będzie jeszcze więcej.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz motocykl? Jeśli nie masz oleju w ramie to sprawdzasz na zimnym. Nigdy nie zalewaj odrazu taką ilością oleju jaka powinna być gdyż w silniku zawsze coś starego zostanie i potem jest za dużo.Lejesz odpowiednio mniej, odpalasz silnik na minutę, czekasz aż wystygnie piec, sprawdzasz poziom oleju i dopiero dolewasz już na stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz motocykl? Jeśli nie masz oleju w ramie to sprawdzasz na zimnym. Nigdy nie zalewaj odrazu taką ilością oleju jaka powinna być gdyż w silniku zawsze coś starego zostanie i potem jest za dużo.Lejesz odpowiednio mniej, odpalasz silnik na minutę, czekasz aż wystygnie piec, sprawdzasz poziom oleju i dopiero dolewasz już na stan.

Ma w profilu.To seven fifty i nie ma oleju w ramie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie na ciepłym, jednak w instrukcji do mojej CBR jest napisane, żeby odpalić silnik na 2-3 minuty, zgasić, odczekać następne 3 min i wtedy sprawdzać. A co bardzo ważne przy sprawdzaniu należy wypoziomować motocykl w 2 płaszczyznach. Oczywiście odpada stopka boczna chyba, że podłoży się coś pod nią tak aby motocykl stał pionowo. Ja poziomuje poziomicą, którą kłade na wlewie paliwa :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , ale teraz mam suzuki gsx750 inazuma serwisówki nie mogę znaleźć , olej sprawdzałem na centralnej,

jak zalewałem i odpaliłem było ok poniżej F, wczoraj po jeżdzie i powrocie sprawdzałem po chwili i było ponad F wiec spanikowałem i spuściłem może niepotrzebnie .

 

dziś na zimnym na centralnej było poniżej F czyli ok.

 

Mam sprawdzać na kołach ? czy jeśli na zimnym jest dobry poziom nie mam co sie przejmować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jeździe możesz mieć zachlapane oczko i wydaje ci sie, że oleju jest ponad stan. Odczekaj te 3 min. pozwól olejowi ścieknąć i sprawdź oczywiście ustawiając moto na kołoach. Ja w swoim gsxr na zimnym mam olej w połowie oczka, a po jeździe nawet trochę poniżej dolnego poziomu.

 

Słyszałem żeby nie lać oleju na full zakresu bo to bardziej obciąża simmeringi (więcej oleju = większe ciśnienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , przez to tak spanikowałem jak zobaczyłem po powrocie ze jest za dużo, chyba ze parząc na centralnej motor sie przekrzywił i miałem zły poziom wskazany , ale pozostawienie stanu na zimnym czy ciepłym w połowie FL bedzię ok .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziomica, do sprawdzenia poziomu oleju???? :icon_eek:

 

szacun, do naciągu łańcucha polecam srubę mikrometryczną i dalmierz laserowy, a całość przeprowadzonej operacji powinna odbyć się w sterylnym pomieszczeniu, tak, aby nie wdało się zakażenie w silnik naszego dwukołowego przyjaciela.... :bigrazz:

 

 

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...