Skocz do zawartości

Jaki silnik??


marhcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym z okazji nowego sezonu kupić do swojej hondy 1000f sc21 nowy silnik, gdyż w starej padł alternator, gaźniki trzeba by wyregulować lub załatwić nowe, nowy łańcuszek rozrządu wraz z wałkami i napinaczem, i oczywiście filtry. I mam takie pytanie czy opłaca się kupić nowy silnik czy lepiej wsadzić kase w ten i go wyremontować? (nie wiem w jakim stanie są tłoki). I czy jak bym już kupował inny silnik to czy koniecznie musiał bym mieć silnik od tego modelu? Czy mógłby to być jakiś inny silnik? Tylko tak żeby nie trzeba było stosować dużo przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lepiej kupić drugi silnik.

Ale..mało kto sprzedaje z gaźnikami.Rozrząd w sumie warto zawsze zmienić dla własnego spokoju, chyba, że dokładne sprawdzenie.

W sumie kontrola kompresji, jeśli ok to nowy altek i ganźiki to nie majątek.

Musisz porównać koszty.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez "nowe"? chcesz to kupic w salonie Hondy? gratuluje grubego portfela. piszesz, ze gazniki trzeba bedzie wyregulowac lub dac "nowe" - sadzisz ze "nowych" regulowac nie bedzie trzeba? po czym wnosisz, ze walki sa do wymiany? sadzisz ze do 20 letniego motocykla kupisz silnik "igle"?

 

itd itp

 

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gaźniki które są obecnie troche się za brudziły bo nie były założone więc chodziło mi o regulacje i czyszczenie. A silnik "nowy" to chodziło że dla mnie nowy :icon_mrgreen: bo w salonie raczej mieć nie będą :biggrin: Jesienią mechanik (samochodowy) mówił, że rozrząd byłby do wymiany i wałki też, bo wszystko szumi i trzeszczy, dlatego napisałem że wałki też są do wymiany. A niewiecie jaki by tam silnik pasował od nowszego moto?? lub od wersji SC24/SC25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek:

 

jesli macie brudne gazniki wymagajace serwisu lepiej kupcie inne

jesli wasz silnik wymaga serwisu, diagnostyki i napraw lepiej kupcie inny

jesli wasz silnik + gazniki Wam nie odpowiadaja - wlozcie do ramy inny ( dowolny, byle nowszy)

 

za to wlasnie kocham ten kraj i jego 'personel'

 

http://img88.imageshack.us/img88/781/969288513.jpg

 

ten Pan juz nie ma problemow z silnikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gaźniki które są obecnie troche się za brudziły bo nie były założone więc chodziło mi o regulacje i czyszczenie. A silnik "nowy" to chodziło że dla mnie nowy :icon_mrgreen: bo w salonie raczej mieć nie będą :biggrin: Jesienią mechanik (samochodowy) mówił, że rozrząd byłby do wymiany i wałki też, bo wszystko szumi i trzeszczy, dlatego napisałem że wałki też są do wymiany. A niewiecie jaki by tam silnik pasował od nowszego moto?? lub od wersji SC24/SC25

 

Piszesz na forum motocyklistów i opowiadasz nam o diagnozie mechanika samochodowego.

Możesz mu przekazać aby pozostał przy naprawie taczek i nie wtykał łapek w silnik motocyklowy.

SC21 poza wadliwym napinaczem rozrządu jest silnikiem niezniszczalnym (pod warunkiem chronienia go przed specjalistami od Diesli.

Głośna praca alternatora to prawdopodobnie uszkodzony napinacz łańcuszka napędowego tegoż.

Należy zdjąć miskę olejową i sprawdzić.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co żałuję że tu k*** napisałem tego posta;( ale skąd miałem wiedzieć że znajdą się buraki którzy wolą się wymądrzać, itd. Zadam ostatnie pytanie i proszę o niewypowiadanie się osób, które nie mają nic do powiedzenia na ten temat: " Od jakiego nowszego moto mógłbym wsadzić silnik, aby nie trzeba było stosować dużo przeróbek"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu motocyklisto!!

Już kilku kolegów wyżej odpowiedziało Ci co należało by zrobić.

Nikt tutaj nie ma żadnego interesu żeby wpuszczać cię na minę!!

 

Piszesz o motocyklu niemal legendarnym ze swojej trwałości.

Czy naprawdę nie słyszałeś o nim wcześniej??

Honda a w szczególności model CBR słynie z tego że jest nie do zajechania.

 

Kolejną rzeczą jest twój stosunek do ludzi tworzących te Forum.

Odrobinę szacunku proszę, niektórzy są co najmniej 2x starsi od Ciebie

 

Reasumując:

Gażniki do czyszczenia i regulacji. Sprawdź co koledzy wyżej powiedzieli i napraw. Za jakiś czas wrócisz sam zapewne tutaj i ... podziękujesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz co najwyżej włożyć silnik od nowszego CBRa 1000, był produkowany aż do 2000roku (a może i dłużej) tyle że nie będzie Ci łatwo znaleźć taki silnik. Wkładanie jakiegokolwiek innego sobie daruj bo umrzesz z przeróbkami, nie mówiąc o pieniądzach. A najlepiej niech ktoś ogarnięty sprawdzi ten silnik co masz bo to naprawdę trwałe konstrukcje. Ocena rozrządu na słuch jest nic nie warta.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC21 poza wadliwym napinaczem rozrządu jest silnikiem niezniszczalnym (pod warunkiem chronienia go przed specjalistami od Diesli.

 

 

Smiem twierdzic ze silnik benzynowy jest w polwie tak skomplikowany jak silnik o zaplonie samoczynnym, wiec to stierdzenie odbieram jako obraze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiem twierdzic ze silnik benzynowy jest w polwie tak skomplikowany jak silnik o zaplonie samoczynnym, wiec to stierdzenie odbieram jako obraze.

 

Masz prawo do obrazy a ja dalej będę twierdził, że na ropę to najlepsza jest czarna maść :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

to o czym pisze marhcin to nie silnik, tak jak pisze qpa silnik to akurat to co mu sie nie zepsulo...

pozdr

Ale sobie wyciąłeś...przeczytałeś cały mój post?

Czy z niego wynika, że powiedziałem aby wymienił silnik czy naprawiał to co ma?.

Ech.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...