Skocz do zawartości

Problem z pradem Yamaha XT 600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

ma problem z yamaha xt 600 natomiast kupiłem nowy akumulator po zimie bo stary już padł i pojezdziłem tyg czasu na nowym akumulatorze i wczoraj podchodzę do Xt próbując ja zapalić a tam nic.Obróciła dwa razy rozrusznikiem i koniec.Sprawdziłem Voltomierzem napięcie na akumulatorze i wynosiło równe 12V natomiast gdy odpaliłem motor i dałem wyższe obroty napięcie raktownie zaczeło maleć doszło nawet do 9V.I teraz tu moje pytanie : Co się stało że przy wyższych obrotach napięcie raktownie maleje i co może być tego przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się okaże że to regulator napięcia to znaczy że miałeś niedokręcone klemy akumulatora przez co zbyt dużo ilość prądu szła do regulatora i go w końcu spaliła... Częsta przyczyna braku ładowania jak ktoś nie dba o motocykl, oczywiście jeśli to w tym tkwi przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie wydajnosci altka mierzymy w taki sposob :

Rozlaczamy wtyczke laczaca altek z reglerem i zapalamy silnik na aku.

Miernik ustawiamy na napiecie pradu zmiennego w zakresie do 200V.

Badamy napiecie na 3 przewodach idacych od altka do regla, laczac je parami przez miernik czyli 1+2, 2+3, 3+1. Do kazdej pary przewodow dotykamy oboma koncowkami miernika i wpedzamy silnik na 5 tys obrotow.

Wydajnosc powinna byc od 70 do 90 V i rowna na wszystkich parach prewodow. Szybciej sie robi niz pisze.

Cytuje Adama M. bo już mi sie nie chce ciągle tego pisać.

Jak to sprawdzisz to znaczy, że altek jest ok.pozostaje ci regler do wymiany.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie mi jak idze kostka do regulatora to ja mam w niej podłaczone tylko 3 kable a sa 4 wyjścia to co powinno być w tym 4?Bo te trzy białe kable co idą to one wychodzą gdzieś z okolic alternatora.Co powinno być na tym ostatnim kablu?A i próbowałem mierzyć prąd miernikiem tak jak kolega wyżej tlumaczył ale jakoś nic mi nie wyskakiwało.

Edytowane przez Walek804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem Voltomierzem napięcie na akumulatorze i wynosiło równe 12V natomiast gdy odpaliłem motor i dałem wyższe obroty napięcie raktownie zaczeło maleć doszło nawet do 9V.

 

Miałem identyczną sytuację w VN 750. Przyczyną był wadliwy akumulator. Po wymianie na nowy ładowanie powróciło do wartości z manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mierzyłem prąd na tych 3 kablach jak kolega pisał wyżej u mnie wynosi ono 120 V na każdym prawie to by wynikało z tego że regulator napięcia jest walnięty ponieważ nie podaje tego na aku?

Edytowane przez Walek804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mierzyłem prąd na tych 3 kablach jak kolega pisał wyżej u mnie wynosi ono 120 V na każdym prawie to by wynikało z tego że regulator napięcia jest walnięty ponieważ nie podaje tego na aku?

 

jeżeli mierzyłeś prąd to dlaczego podajesz nam wartość 120V ?

Ale jeżeli to pomyłka i mierzyłeś napięcie to masz za wysokie tylko zastanawia mnie dlaczego podajesz tylko jedną wartość?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisal ze na kazdej fazie ma takie napiecie, czyli miedzyfazowe.

 

To jest napiecie generowane przez alternator, natomiast regulator ma za zadanie jego obnizenie do wartosci rzedu ~14V, gdyby takie napiecie poszlo na aku to mialbys wybuch pod tylkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisal ze na kazdej fazie ma takie napiecie.

u mnie wynosi ono 120 V na każdym prawie

W końcu takie samo czy "prawie" takie ?

Jak by na to nie patrzał to altek trafiony

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...