Skocz do zawartości

rorusznik nie kęci na ciepłym silniku pomocy!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem, w moim motórze rozrusznik na zimnym silniku kręci ładnie natomiast jak silnik złapie temperaturę to rozrusznik nie daje rady,moto ostygnie i wszystko wraca do normy. Podpiąłem prostownik żeby sprawdzić czy czasem aku nie jest za słabe ale z pomocą prostownika też nie ruszy. Przeczyściłem styki, sprawdziłem szczotki, przekaźnik i nic...:/ Jak można jeszcze się upewnić że rozrusznik słaby?? I czy to na pewno rozrusznik?? Z góry dzięki za pomoc Smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik pracuje normalnie to znaczy że najprawdopodobniej twój rozrusznik:

1. Wirnik ociera o stojan po nagrzaniu luz na tulejkach.

2. Zabrudzone styki.

3. Podwieszają się lub kończą szczotki.

 

 

szczotki dobre styki przeczyszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz kopać w instalacji sprawdź czy silnik zimny i ciepły kręci się z podobnym oporem. Kręcąc kluczem, za wał.

 

Jeśli tak to podepnij rozrusznik na krótko na ciepłym silniku.

 

- Jeśli bez zmian to tak jak pisał kolega Pit plus, ewentualnie brak dobrej masy na silniku.

 

- Jeśli na krótko kręci normalnie to prawdopodobnie masz do wymiany przekaźnik rozrusznika albo kable.

 

Mimo wszystko sprawdź jeszcze akumulator, tzn. wspomagaj go przy tym teście np, akumulatorem z samochodu na kablach, czasami akumulatory motocyklowe tak mają.

 

Natomiast jeśli ciepły silnik stawia opory, to masz większy problem, ale o tym ewentualnie później

Edytowane przez szparag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałem kręciłem na ciepło i zimno, wiadomo ze troszkę ciężej się kręcił na ciepło ale moim zdaniem w jest w normie. Jutro elektryk sprawdzi mi ten rozrusznik a ja tak jak kolega szparag wspomniał spróbuje poprawić masę na silniku i będę próbował kręcić z aku od auta. dzięki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak aku było niedoładowane zostawiłem go na noc z prostownikiem i teraz wszystko gra

 

A może byłoby lepiej wymienić akumulator na nowy bo w tym silniku masz altek obco-wzbudny i podładowanie nic nie da poza chwilową poprawą.

Sprawdź dokładnie ładowanie , powinno być 14.5V bez odchyłki na "-"

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam serdecznie, mam pytanie do was. Co może być nie tak jeśli mój motocykl nie chce odpalić na ciepłym silniku. Tzn. Jak odpalam go rano to nie ma żadnego problemu, ale jeśli silnik rozgrzeje się od 70 stopni wzwyż to po wyłączeniu go i próbie podpalenia po ok. 4-5 min nie da rady, zachowuje się tak jakby był rozładowany akumulator (dodam że kupiłem nowy 09.03.2018). Co moze byc przyczyna Alternator, rozrusznik, czujnik położenia wału czy cos jeszcze innego. Z gory dziekuje za podpowiedzi. Mam nagrany filmik jak cos i jeżeli będziecie chcieli mogę wysłać Messengerem bądź mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna się zaczyna...

Wyczyścić wszystkie połączenia plusów i masy (chodzi o te wysoko-prądowe). Sprawdzić na krótko przekaźnik rozrusznika kiedy nie chce odpalić. Zastanowić się kiedy ostatnio regulowano zawory.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachowuje się tak jakby był rozładowany akumulator (dodam że kupiłem nowy 09.03.2018)

No i sobie zdiagnozowałeś. Zanim zaczniesz szukać czegoś innego, podmień aku. Na jakiekolwiek inne. w 90% przypadków to aku. I choć to rzadkie, to może trafiłeś na wadliwy. O tyle prosto że wtedy oddajesz bo jest na gwarancji i żądasz nowego.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...