Skocz do zawartości

Kłopoty w fzs 1000 2002


Wojtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Typ kupił fzs 1000 z przebiegiem 28tys km miesiąc temu. Nie przejechał się, sprawdził czy wchodzą biegi zapłacił, załadował na auto i czekał na cieplejsze dni...

 

Kiedy nadszedł cieplejszy dzień typ chce wyjechać a tam ze sprzęgła niezły pisk. Zdejmujemy pokrywe sprzęgła, a tam zatarte łożysko ( przy wycisku) na całej pokrywie wewnątrz mleczny osad, silnik najprawdopodobniej był robiony, bo na połówkach miejscami wyłazi więcej sylikonu (szarego).

 

Płyn chłodniczy niby jest ok, ale zauważyłem w nim bardzo drobne opiłki metalu...

 

Poprzedni właściciel mówił, że zmieniał olej krótko przed sprzedażą... wiemy już dlaczego...

 

Teraz kilka hipotez co może być nie tak:

 

- uszkodzona pompa wodno olejowa

- pęknięta głowica

- uszkodzona uszczelka pod głowicą

 

Dodam, że wentylator w tym motocyklu wlącza się kiedy mu się podoba, np po 2 minutach pracy na zimno i gaśnie równo z wyłączeniem przycisku zapłonu na prawej manetce, a nie przy wyłączeniu stacyjki. No i EXUP nie działa, ale to już chyba nie ma wpływu na całość.

 

Pali dość dobrze i wkręca się ok, ma ktoś jakieś pomysły co może być nie tak?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że wentylator w tym motocyklu wlącza się kiedy mu się podoba, np po 2 minutach pracy na zimno i gaśnie równo z wyłączeniem przycisku zapłonu na prawej manetce, a nie przy wyłączeniu stacyjki.

 

To akurat normalne w duzych fazerach, ten typ po prostu ma.

 

Wystarczy wrzucic pierwszy bieg ,a wentylator się od razu wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu typa bym to oddał po prostu.

Zamiast się bawić w rozbieranie to niech "typ" kupi drugi silnik i po wszystkim, bo nie zapowiada się to optymistycznie.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie, czy po miesiącu może czegokolwiek próbowac dochodzic droga prawną.

W temacie "Naprawa u Bogusławskiego" chłopaki wyczerpali temat dość konkretnie.

Do 6 miesięcy bez problemów w sądzie wygrasz.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz rade dosc swojego nawet moze i bez sadu, mialem taka sytuacje i pan wyplacil pieniadze, tylko proponuje narazie nie naprawiac tylko zrobcie zdiecia i dzwoncie do sprzedawcy, jesli bedzie sie wypieral zrobic wycene naparawy w najblizszym warsztacie i za posrednictwem prawnika wystosowac do sprzedajacego polecenia zaplaty, u mnie przynioslo natychmiastowy skutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jest zdjęte całe sprzęgło i miska olejowa, w misce jest kisiel połączony z rosołem, widok nieciekawy. Będą foty to się z Wami podzielę. Mam nadzieje, że tyle wystarczy, żeby udowodnić sprzedawcy, że sprzedał fejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdroworozsądkowe myślenie podpowiada mi, że ze zwrotem tego motocykla może nie być za ciekawie. Dodatkowo jak napisałeś silnik został częściowo przez was rozebrany, co sprzedający może uznać za agrument przeciw tobie. Jeżeli już coś takiego robiłeś należało oddać moto do serwisu który mógł by sporządzić opis i potwierdzić pieczątką zakładu. A w tym przypadku jak udowodnisz że to nie wy zepsuliście sprzęta ?, przecież sprzedający napewno się nie przyzna że sprzedał szrot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdroworozsądkowe myślenie podpowiada mi, że ze zwrotem tego motocykla może nie być za ciekawie. Dodatkowo jak napisałeś silnik został częściowo przez was rozebrany, co sprzedający może uznać za agrument przeciw tobie. Jeżeli już coś takiego robiłeś należało oddać moto do serwisu który mógł by sporządzić opis i potwierdzić pieczątką zakładu. A w tym przypadku jak udowodnisz że to nie wy zepsuliście sprzęta ?, przecież sprzedający napewno się nie przyzna że sprzedał szrot.

Pewne z opisanych faktów są niemozliwe do osiągnięcia gdy za oknem bywa -20" C a od sprzedaży minął miesiąc. Wytarczy odpowiednio to uzasadnić i opisac okoliczności zakupu.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być opinia warsztatu autoryzowanego, czy może być inny warsztat motocyklowy?

gdzie kupiles ten motocykl? z rak prywatnych, komisu? Byc moze rzeczywiscie wystarczy zadzwonic przedstawic sytuacje. Z osoba prywatna moze byc ciezko, w przypadku komisu dbajacego o dobre imie moze nie byc problemu.... Ewentualnie a koszt wlasny sprzedajacy doprowadzi motocykl do porzadku.

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiles ten motocykl? z rak prywatnych, komisu? Byc moze rzeczywiscie wystarczy zadzwonic przedstawic sytuacje. Z osoba prywatna moze byc ciezko, w przypadku komisu dbajacego o dobre imie moze nie byc problemu.... Ewentualnie a koszt wlasny sprzedajacy doprowadzi motocykl do porzadku.

pozdr

 

 

to nie je kupowałem ten motocykl, a nawet nie byłem obecny przy kupnie, a pochodzi z rąk prywatnych, z gliwic. Nowy właściciel dzwonił do sprzedawcy, ale ten się wszystkiego wyparł i nie chciał dalej rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...