Skocz do zawartości

Przesiadka z turystyka na cruisera/choppera


kornik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Zastanawiam się od dłuższego czasu nad zmianą mojej GPZ 1100 na inny sprzet cruiser/chopper ze wskazaniem na cruiser :wink: Okazjonalnie pojeździłem tego typu sprzętami znajomych i troche się waham. Wizualnie i pod względem pozycji jest OK, ale hamulce i osiągi gorzej (choć nie jestem jakim super ścigantem) Boje się troche,że moc w tego typu sprzetach będzie dla mnie niewystarczająca ( mam jednocześnie świadomość innego harakteru tych sprzętów) Jest może ktoś kto przesiadł sie z turystyka bądz pokrewnej maszyny na cruisera/ choppera? Jakie wrażenia, nie chcecie powrotu? Z tego co zauważyłem wielu przesiada sie odwrotnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za Hondą VF750C (Magna). Zawsze była najszybsza w swojej klasie. Silnik jakby z VFR750. Ostro zasuwa, ma chrom, wygodną pozycję, git hamulce czyli wszystko co Ci potrzebne. Chyba że coś świeżego szukasz to Honda VTX1800, Yamaha Warrior, Suzuki M109R lub ich pochodne. Ostro zapindalają a własności jezdne niczego sobie. Latasz GPZ więc własności jezdne na początku będą wymagały przyzwyczajenia, to całkiem inny typ moto. Ale się przyzwyczaisz. Ja latam Harley`em który nie hamuje wcale ale pomimo tego jest bezpieczny bo też nie przyspiesza. :biggrin:

 

 

Tu jest Magna:

http://brzesko-bochnia.pl/files/brzesko-bo...l/a-magna-4.jpg

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi tez mnie pytają a ja nie potrafie odpowiedziec :wink: Chyba czas na zmiane i zakochałem się w urodzie cruiserów, tylko obawiam się ze mogę się zawieść. Dodam że trochę lubię popodróżowac z żonką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelatałem Yamahą Road Star 1600 trzy sezony.Zrobiłem ponad 50tyś.km.Co roku wyjazd do Chorwacji,albo w podobne miejsce.Jeżdżę przeważnie z żoną.Da sie takim sprzętem fajnie podróżować,a duże przeloty są realne choć może dłużej trwają.Ostatnio wracaliśmy z okolic Dubrownika do kraju i zrobiliśmy jednym ciągiem 1250km.Zajęło to ok 17 godzin ale nic nas nie goniło i dojechaliśmy w dobrej kondycji.Teraz przesiadłem się na HD Road Kinga więc podobną maszynę i w tym roku jedziemy zwiedzać Włochy.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz trochę przyspieszenia to unikaj Drag Star`ów. DS1100 jedzie gorzej niż Intruder 800. :biggrin: Albo Intruz 800 jedzie lepiej niż DS1100. Jak wolisz. Różnica w przyspieszeniu jest ogromna, chociaż Intruz jest dość mały, dla mnie niewygodny.

 

Może Suzuki VZ800 Marauder? Nawet fajnie to jeździ, robiony jest a`la szybkie cruiser`y czyli koła alu, dobry zawias typu USD i hamulce spoczko. Te nowsze modele nawet kozacko wyglądają w czarnym, ale starsze też są niczego sobie.

 

Chyba że VL1500 czyli duży Intruz zwany "Grubasem". Ale masa już większa i nie jest stworzony do takiej żwawej jazdy na 800-tka, ale jednak się odpycha jakoś. A ceny spoko są.

http://www.osmc.se/Medlemshojar/peckas%20suzuki%20vl1500.gif

Długo rozważałem kupno VL1500, ale wyrwałem Harrego w git cenie. Chociaż nawet teraz czasami przechodzi mi przez myśl zeby pozbyć się go i wziąć Grubasa.

 

Opcji jest wiele, musisz określić mniej-więcej czego chcesz - ciężki cruiser, plastikowy chopper czy coś innego. I w jakim zakresie cenowym. Bo bez tego to możemy Ci wymienić wszystkie motocykle tych gatunków, dostaniesz oczopląsu i przesiądziesz się na Motorynkę. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszokowałes mnie z tym Drag Starem 1100 myślałem ze jest wmiare dynamiczny i o takim myślałem. Jestem wdzięczny za odpowiedzi i nie chodzi mi tak do końca na podpowiedz jaki ale jak wrażenia po przesiadce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy cruiser jest ciężki i w porównaniu do GPZ-ty nie będzie dynamiczny.Więc albo dynamika albo wygląd.Chyba że pójdziesz w stronę power cruiserów.Suzuki VZ 800 jest ok,jeździłem jeden sezon ale hamulce już nie bardzo:jedna tarcza i bęben z tyłu.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby trochę się odpychał podczas jazdy we dwoje

 

Nie wiem co rozumiesz pod tym pojęciem.Yamaha RS 1600 ważyła załadowana ponad 500kg.Ma tylko 65kM,a moment obr 134Nm.Pusta do setki ma katalogowo 5,5s a można ją rozbujać do prawie 200km/h.Średnia prędkość podróżna wynosiła ok.120km/h.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Drag Stara 1100,to w najnowszym ŚM jest jego opis w dziale motocykl używany :lalag: :)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...