Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

Na A zdawalem 1,5 roku temu to juz wtedy media straszyly, ze to ma wejsc. Z tego co ostatnio czytalem to Centrum Informacyjne Rządu podalo ze rzad przyjal zalozenia tej ustawy no ale to przeciez nie wejdzie przez rozporzadzenie tylko ustawa? Musi byc wiec glosowanie w sejmie, ktorego jeszcze nie bylo, pozniej senat, prezydent itp.

 

ks-rider ma racje, moze warto sie zastanowic dlaczego ktos chce wprowadzic te ustawe i dlaczego m.in. podobna ustawa obowiazuje w Niemczech?

 

Z tego co się orientuje, to nie było nawet pierwszego czytania tej ustawy... także jeszcze daleka droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest? że jak masz jakąkolwiek kategorie np. B to jak cie złapią na moto to 300zł za brak kategorii i możesz odjechać do domu? no i czy OC pojazdu działa w momencie wypadku jak nie masz danej kategorii? jak tak to luz

Edytowane przez audioterrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest? że jak masz jakąkolwiek kategorie np. B to jak cie złapią na moto to 300zł za brak kategorii i możesz odjechać do domu? no i czy OC pojazdu działa w momencie wypadku jak nie masz danej kategorii? jak tak to luz

 

 

Płacisz 300 zł lub 500 zł jak nie masz żadnej kategorii ,ale nie odjedziesz motorem do domu tylko musisz zadzwonić po kogoś kto ma uprawnienia na kierowanie pojazdem lub policja wzywa lawetę. Z OC wydaje mi się , ze przestaje obowiązywać gdy nie masz uprawnień do kierowania pojazdem i płacisz za szkody ze swojej kieszeni.Tyle powiedział mi policjant :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach kiedy jeszcze nie miałem prawa jazdy a jeździć dusza kazała zostałem RAZ zatrzymany przez policję. Byłem już po kursie i miałem teorię zdaną a na praktyczny zaspałem (powaga...) i już mi się nie chciało zapisywać :D

Tak czy siak był to oddział zmotocyklizowany :) ale po cywilnemu samochodem bo padało.

Zostałem zatrzymany bo "miałem fajny motocykl a oni chcieli sobie pogadać"; jechałem przepisowo a w momencie zatrzymania to w ogóle stałem na światłach. No i gadka o motocyklach, ja wyciągam prawo jazdy, miły pan patrzy, usmiecha się i już inna rozmowa :D

Ale wciąż na poziomie, właściwie to już na "ty" (tzn ja sobie na to nie pozwoliłem :D ) no i rozmowa dalej o motocyklach w momencie kiedy drugi PP mi wypisywał mandat.

300 złotych.

A na pytanie z mojej strony: "to co teraz?"

Odpowiedź: "jak to co? jechać! ale jak najszybciej zrobić prawko"

 

Jestem pewien natomiast, że jeśli taki policjant zatrzymałby dawcę w trampkach, zapierniczającego jak szalony po ulicach to kazaliby komu innemu wracać na kołach.

A i nie 300 a 500 by poszło.

 

Wszyscy jesteśmy ludźmi :)

Edytowane przez Filip_ER6F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwuje w mediach to jest ostatnia potwierdzona informacja, ze cos sie z tą ustawą dzieje i ktokolwiek cos z nią zrobił:

http://moto.onet.pl/1585214,1,zmiany-w-prz...kul.html?node=2

 

Reszta informacji w mediach, ktore sie aktualnie pojawaiaja to czyste zapychanie miejsca bo ciagle mowia to samo a nikt nie podaje zadnej daty tych zmian. Dodam, ze powyzszy artykul pochodzi z listopada 2009.

Edytowane przez wachu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że się coś dzieje - fakt. Jednak nie jest sprecyzowane w jakim stadium jest ta ustawa, równie dobrze może być po pierwszym lub po trzecim czytaniu a to ogromna różnica, gdzie potem czeka ją przejście przez Senat, Marszałka i Prezydenta który zarządza wpisanie ustawy do dziennika ustaw. A w momencie zgłaszania poprawek dochodzi jeszcze udział komisji lub wysłanie ustawy do rozpatrzenia przez Trybunał..

 

Także jak na moje oko, jeszcze rok spokoju...

Edytowane przez GurenS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misman

czy OC pojazdu działa w momencie wypadku jak nie masz danej kategorii?

 

OC działa, czyli likwidacja szkód następuje z Twojej polisy (własciwie za kazdym arazem, bo skoro nie miałeś uprawnień, to jesteś z automatu sprawcą zdarzenia). Następnie ubezpieczyciel zwraca sie do Ciebie z uprzejmą propozycja zwrotu wszelkich poniesionych przezeń kosztów, z alternatywą sądownego rozstrzygnięcia tej sprawy, jesli propozycję odrzucisz :icon_mrgreen: I zazwyczaj wygra - co spowoduje doliczenie kolejnych kosztów, sądowych, papugi, administracyjnych, etc. I znajdziesz się w ciemnej dupie :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szukam w internecie od 2 dni odpowiedzi na pytanie czy zmiany które miały wejsc w 2010 roku na temat prawa jazdy kat A weszły w życie? Dzwoniłem do swojego ośrodka w którym zdawałem na kat B sami dokladnie nie wiedzą ale oferują nauke jazdy na kat A od 18 lat także spokojnie spełniam wymagania . Zastanawia mnie jeśli oni szkolą na kat A 18latków to czy WORD jeśli ta ustawa weszła nie dopusci mnie do egzaminu?

 

Edytowane przez puszek225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest 10 takich tematów, w tym jeden założyłem ja jakieś pół roku temu. Ustawa jeszcze nie weszla. Zdawałem około miesiąc temu na kat. A w WORDzie i nie było żadnych problemów. Jak szybko zrobisz kurs to napewno zdążysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu slyszalem ze ustawa ma wejsc od nowego roku... Ale sprawa wyglada tak ze wystarczy ze sie zapiszesz w tym roku to mozesz byc spokojny...:):) Ja na szczescie tez sie zalapie chociaz ciekawe jakie beda warunki na motor w listopadzie/grudniu :buttrock: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo było w zeszłym roku.. Wszędzie trąbili że ustawa wejdzie w 1 styczniu 2010.. Potem chyba w czerwcu miała wejść.. I jak widać nic nie weszło.. Tylko takie gadania są.. Ja się we wrześniu zapisuje i zobaczymy co wtedy wejdzie.. Zapytaj się w szkole jakiejś bo to oni powinni wiedzieć jak będzie miała wejść.. Ich to chyba najbardziej interesuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Art. 122. Ustawa wchodzi w życie po upływie roku od dnia ogłoszenia, z wyjatkiem:

1) art. 42 ust. 2 pkt 4, art. 43 ust. 1 pkt 2 lit. b i ust. 3 pkt 2, art. 64 ust. 2 pkt 2, art. 89 ust. 2,

art. 92 ust. 1 i 2, art. 93 ust. 2 pkt 1 lit. b, art. 97 ust. 2, art. 99 ust. 1 i 2, art. 109 pkt 11,

które wchodza w ycie z dniem 1 stycznia 2013 r.;

2) art. 109 pkt 8 lit. d w zakresie art. 100b ust. 1 pkt 11 lit. e i pkt 13 - 26, ust. 2 i 3, ust. 4 pkt 6

oraz ust. 5 i 6 ustawy, o której mowa w art. 109, który wchodzi w ycie z dniem 1 stycznia

2013 r.;

3) art. 104, który wchodzi w ycie po upływie 2 lat od dnia ogłoszenia ustawy.

 

A ogłoszenia, o ile wiem, jeszcze nie było i nie wiadomo kiedy będzie.

 

Całość tu:

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow...t_kieruj_pojazd

 

PS. Jest już o tym temat:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=126208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...