Skocz do zawartości

Przesyłka pocztowa


jareckiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ oczekuję na przesyłkę pocztową, a mam wątpliwości co do rzetelności wysyłającego chciałbym zapytać osób obeznanych w przepisach Poczty Polskiej w zakresie możliwości sprawdzenia zawartości paczki na poczcie - przed uregulowaniem należności. Zaznaczam że wysyłającego nie uprzedziłem i nie poprosiłem o zaznaczenie takiej opcji. Jest to możliwe czy nie? Wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formalnie nie. nie sądzę też, żeby listonosz się na to zgodził, nawet jeśli przyniesie Ci paczkę, a nie tylko awizo (co jest normą, bo nosić im się nie chce). a panienka z okienka też raczej nie będzie skłonna pomóc w tej sprawie, bo za plecami ma kierowniczkę, poza tym nic z tego nie ma, że mogłaby być uprzejma

ja kiedyś zażądałem (kategorycznie) podania mi przesyłki, albo przynajmniej okazania, przed podpisaniem kwitka o treści "przesyłkę nieuszkodzoną odebrałem", widząc z daleka chowaną za spódnicą zniszczoną kopertę z banku. panienka była oburzona takim podejściem, a potem jeszcze na mnie pomstowała kiedy odmówiłem podpisania ww. dokumentu i odebrania otwartej przesyłki z banku, z pozrywanymi taśmami z napisem "gwarancja poufności" (sic!), z dokumentami na wierzchu, wsadzonej do foliowego worka

poczta to generalnie dinozaur z czasów, które dziś możemy zobaczyć już tylko na powtórkach z filmów Barei. nie licz ani na przychylność, ani kulturę, ani nawet akceptowalny poziom obsługi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , kasują należność , składasz podpis i po frytach. Odwrotna kolejność zrzuciła by odpowiedzialność za wady przesyłki na pocztę.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja jestem bardzo zadowolony z pracy poczty.

 

Przez ostatnie kilka miesięcy poczta dostarczyła mi kilkanaście paczek.

Czas dostawy expresowy. Ostatnio zamawiałem buty z allegro. O godz 14.00 zostały nadane na poczcie przez sprzedawcę z innego województwa a już w następny dzień o 10 rano miałem przesyłkę. Nie minęła nawet doba a przesyłka trafiła w moje ręce. No i jeszcze sobie zajrzałem do kartonika przy kurierce bo pozwoliła.

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu byłeś pewien co zamówiłeś,a w tym wątku chodzi o to że kolega jest nie pewny czy nie zrobiono go w bambuko.Jedynym wyjściem jest prośba przed wysyłką o opłacenie możliwości sprawdzenia zawartości przy dostawcy paczki.Jeśli tego nie było, to pozostaje odebranie paczki.Chyba że masz bardzo złe podejrzenia to jej po prostu nie odbieraj.Zawsze możesz odmówić przyjęcia paczki.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostanie grzecznie poprosić gościa o poświęcenie 30sek i przyglądnięcie się, jak odpakowujesz (raz mi się udała taka sztuka). ale to już po zapłacie i nie uchroni przed drogą przez mękę, gdyby faktycznie było coś nie tak - co najwyżej będziesz miał bezstronnego świadka, który będzie mógł poświadczyć co było w środku przesyłki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg prawa pocztowego po odebraniu masz tydzień na spisanie protokołu, wiem bo walczyłem z PP i mimo że otworzyłem w domu to wygrałem. Jak zapłacisz, otworzysz to biegniesz na Policje i ona blokuje kasę żeby nie wyszła z poczty - tak niestety to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z pracy poczty.

 

Przez ostatnie kilka miesięcy poczta dostarczyła mi kilkanaście paczek.

Czas dostawy expresowy. Ostatnio zamawiałem buty z allegro. O godz 14.00 zostały nadane na poczcie przez sprzedawcę z innego województwa a już w następny dzień o 10 rano miałem przesyłkę. Nie minęła nawet doba a przesyłka trafiła w moje ręce. No i jeszcze sobie zajrzałem do kartonika przy kurierce bo pozwoliła.

Ja w tygodniu nadaje kilkanaście paczek i niektóre dochodzą do odbiorców po DWÓCH TYGODNIACH, kpiny sobie robią ch** jedne na tej poczcie!

Albo tysiące sytuacji, gdy jest nadana paczka, kilka dni później znów znajduje się w mojej skrzynce z napisem "zwrot, adresat nieznany". Nie chce im się pierdolnikom tego dostarczać, bo innej opcji nie ma. Adres wyraźnie napisany, adresat na 100% jest poprawny. Nadaje jeszcze raz i o dziwo dochodzi! Nic tylko im robić ciągle bure, bo sobie jaja robią czasami. Już walić to ile pieniędzy przez to tracę, ale ludzie! Trochę poszanowania i godności! Ja mam terminy, ludzie, którzy to odbierają mają terminy, a jak tu pracować, jak PP to jeden wielki cyrk? Dzisiaj będę się widział z kurierem z "Siódemki", to od razu się spytam kiedy mogę z nimi umowę podpisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tygodniu nadaje kilkanaście paczek i niektóre dochodzą do odbiorców po DWÓCH TYGODNIACH, kpiny sobie robią ch** jedne na tej poczcie!

Albo tysiące sytuacji, gdy jest nadana paczka, kilka dni później znów znajduje się w mojej skrzynce z napisem "zwrot, adresat nieznany". Nie chce im się pierdolnikom tego dostarczać, bo innej opcji nie ma. Adres wyraźnie napisany, adresat na 100% jest poprawny. Nadaje jeszcze raz i o dziwo dochodzi! Nic tylko im robić ciągle bure, bo sobie jaja robią czasami. Już walić to ile pieniędzy przez to tracę, ale ludzie! Trochę poszanowania i godności! Ja mam terminy, ludzie, którzy to odbierają mają terminy, a jak tu pracować, jak PP to jeden wielki cyrk? Dzisiaj będę się widział z kurierem z "Siódemki", to od razu się spytam kiedy mogę z nimi umowę podpisać...

Dobrze że ja nie mam takich problemów. 80% paczek i listów dochodzi następnego dnia.

Może po prostu idź do innego UP . Z autopsji wiem że poczta poczcie nierówna. To co we Wrocku na biskupinie księżniczki łaskawe czynią to w Wieluniu zajmuje 1/3 czasu.

A roz**bał mnie typ z GLS-u tekstem "Jak będę to będę" :icon_eek: a był 7km od mojej chaty. Złozyłem skarge na hu*a w centrali i nic, ani bee , ani mee czy tez spie**alaj lub przepraszam .Taka polityka firmy I w ten sposób miałem paczke po tygodniu. A wystarczyło nadać pocztą.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ja nie mam takich problemów. 80% paczek i listów dochodzi następnego dnia.

Może po prostu idź do innego UP . Z autopsji wiem że poczta poczcie nierówna. To co we Wrocku na biskupinie księżniczki łaskawe czynią to w Wieluniu zajmuje 1/3 czasu.

A roz**bał mnie typ z GLS-u tekstem "Jak będę to będę" :icon_eek: a był 7km od mojej chaty. Złozyłem skarge na hu*a w centrali i nic, ani bee , ani mee czy tez spie**alaj lub przepraszam .Taka polityka firmy I w ten sposób miałem paczke po tygodniu. A wystarczyło nadać pocztą.

No nawet nie mam innego UP, bo mieszkam na takim zadupiu... Do tego w czwartek była wysłana do mnie paczka, to do dziś nie doszła, powinna być już wczoraj! Dobra, rozumiem, jest zimno, nikomu się nie chce łazić po dworze, ale im kuźwa za to płacą! Tak, czy nie? Jak mam robotę i muszę coś komuś dłubnąć przy aucie, to -20 i siedzę tak długo, aż tego nie zrobię, za to mi płacą, klient czeka, więc robię. Ale takiego nieróbstwa jak oni prezentują, to nienawidzę!

Oj to dopiero będziesz psioczył

Od nich paczki dochodzą mi w ciągu jednego dnia roboczego, więc nie wiem czy będę tak psioczył. Często wysyłam większe paczki, a na takie mnie mniej wyniesie jak na PP. Za 10 minut ma u mnie być kurier, to pogadam co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mieszkam 150 metrów od głównej poczty w centrum miasta, może dlatego tak szybko dostarczają paczki bo mają klienta pod nosem.

W każdym bądź razie na kilkanaście zamawianych paczek każda była już w następny dzień u mnie.Czasami nawet dzwoni na komórę kurierka i pyta czy jestem w domu bo ma przesyłkę dla mnie - taka uprzejma.

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe cola kurierka dzwoni po to, żeby mieć pewność że będziesz w domu, gdyż płacą jej od każdej doręczonej paczki. A uprzejma jest i szacun dla niej, że zbudowała sobie taka bazę numerów, bo zazwyczaj się ich do paczek nie załącza.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...