Skocz do zawartości

UWAGA! ZABYTKI JADĄ DO HUTY!


loopy1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to nie jest odpowiedni dział ale MOC'u proszę o wyrozumiałość bo chodzi o wyższe cele. Po czasie wątek do kasacji.

 

Sprawa wygląda tak. Kilka zabytkowych wozów strażackich z województwa opolskiego jadzie do huty. Są to m.in. stary 25 (3 sztuki) z lat 60 które jeszcze parę tygodni temu służyły w jednostkach OSP w regionie. Z tego co udało mi się dowiedzieć pojazdy jadą na złom "bo nie opłacało się robić przetargu". Ręce opadają. Wiem, że mają jechać na złom w przeciągu kilku następnych dni i wiem że ich odbiorcą ma być firma Centrozłom we Wrocławiu. Ja nie mam środków ani "znajomości" żeby móc przynajmniej jedną sztukę uratować. Myślę, że wartoby je odkupić ze złomu i być może zasilą jakąś prywatną kolekcję skoro Nasza Szanowna Państwowa Straż Pożarna ma w głębokim poważani swoją historię. Najśmieszniejsze jest to że załóżmy, gdybym ten pojazd chciał przewieźć przez granicę państwa to grozi mi kara pozbawienia wolności. Za wywiezienie ich do huty Panom na "stołkach" złomiarze całują rączki. :/

 

Tu foty jednego z tych co mają jechać do huty jeszcze w tym roku (3 dni):

 

http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C12%5C28...863546-full.jpg

 

http://www.bikepics.com/pictures/1863542/

 

Wóz jest w pełnym oprzyrządowaniu i sprawny. Przypuszczam że do Wrocławia dotrze "rozbebeszony".

 

Mam taką cichą nadzieję, ze ktoś się przynajmniej nad tym egzemplarzem zlituje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loopy1 - uderz na foruym Automobilisty (pewnie już tam dałeś info) tam gdzieś jest ta babka co restauruje motocykle Podkowa, ona jest konserwatorem czy innym cFaniakiem z ręki ministerstwa, wie co z tym zrobić. Pzdr.

 

 

PS. U mnie w OSP wciąż jeździ bardzo stara Praga z napędem na wszystkie osie, w super stanie i wciąż czynnej służbie. Wjeżdża tam gdzie ich najnowsze Mercedesy nie dają rady. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mejl wysłany.

 

 

"Szanowny Panie Konserwatorze. Dotarła do mnie informacja, że jeden z najstarszych wozow bojowych SP na oploszczyźnie właśnie został skazany na zagładę. Chodzi o pojazd Star 25 który przez ostatnie lata służył w OSP we ********. Był to pierwszy wóz strażacki w ******, następnie przejęty przez jednostkę wiejską. Jak dowiedziałem się od Pana ***(SP *****) samochód ma w najbliższych dniach zostać przewieziony do Wrocławia w celu złomowania. Najsmutniejsze jest to, że są chętni do kupna tego pojazdu, niestety z tego co się dowiedziałem nie ma już możliwości "odkręcenia" tej sytuacji. To co bulwersuje najbardziej to to,że tu cytat: "nie opłacało się robić przetargu". Goryczy całej sytuacji dodaje fakt że za wywiezienie pojazdu za granicę grozi kara pozbawienia wolności a za wysłanie go do huty nie ma konsekwencji. Tu linki do zdjęć pojazdu:

http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C12%5C28...863546-full.jpg ,

http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C12%5C28...863542-full.jpg .

Proszę o jak najszybszą odpowiedź czy jest szansa na uratowanie tego pojazdu?

Z poważaniem ******."

 

Na automobiliście juz dałem info w dziale "samochody".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wykonałem szybki telefon do znajomego który odrestaurował i posiada kilka sztuk strażackich właśnie. Powiedział ze to generalnie śmieci i od cholery tego jest. A, ze na złom bo pewnie sie umówili ze ze złomu ktoś już umówiony to odbierze po cenie ciut wyższej niz złomowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, ze na złom bo pewnie sie umówili ze ze złomu ktoś już umówiony to odbierze po cenie ciut wyższej niz złomowa.

 

Mam taką cichą nadzieję.

 

A czy jest tego od cholery? Zastanów się kiedy ostatni widziałeś coś takiego na własne oczy? Ja osobiście po ćwierćwieczu istnienia na tym świecie widziałem tylko jedną sztukę w muzeum techniki w KRK. A że to nie cud techniki? Cóz takie juz były wszystkie nasze sprzęty z tamtego okresu. I nie zmienia to faktu że cholernie szkoda gdyby miał zostać przetopiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką cichą nadzieję.

 

A czy jest tego od cholery? Zastanów się kiedy ostatni widziałeś coś takiego na własne oczy?

"Po sąsiedzku" - tzn. w sąsiedniej wsi - jeździ taki Star w "czynnej służbie".......a z tego co wiem na naszym terenie służy ich jeszcze kilka;

Fakt - szkoda zezłomować taki pojazd, ale możliwe, że ta sprawa będzie miała taki przebieg jak opisał to Prince - tzn. ktoś zapewne jest umówiony ze "złomiarzami" na wykup pojazdu po okazyjnej cenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest trochę tego kwiatu w okolicy.

Jedna sztuka stoi w Lubartowie i reklamuje jakiś serwis (wjazd od strony lublina)

Drugą sztukę widziałem w lublinie w okolicy bazy starych pojazdów MPK.

Widziałem także kiedyś 2 egzemplarze n Biesach w okolicy Smerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na automobiliście wywalili ten wątek. Skoro ludzie jak my mają to w dupie to ja też nie wychylam się przed szereg bo i po co. Niech jadą do huty. Topic do kasacji. Niewłasciwy dział. Peace.

 

Szybko rezygnujesz, pisz ponownie :[email protected] i czekaj na odpowiedź.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: Automobiliści usunęli temat. :biggrin: Oni tylko Skody 100 i Fiaty 126p ratują, remontują a po tym dymają w końcówkę wydechu. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest przesadzona, gdyby był przetrag, to ok, ale nikt by tego nie kupił wprzypadku wydania polecenia złomowania sprawa jest przesadzona, nic sie nie da zrobic, kiedys chciałem kupic GAZ-69 w extra stanie z nadlesnictwa, nie poszedł na przetargu i skierowano go na złom, dawałem 3x wiecej niz przetarg, ale było za pózno, pocieli go na plasterki, i tak samo bedzie ze starami. To jest koniec, zadne telefony nie odwróca tego, jesli komisyjnie skierowano je do kasacji zostana pociete. Rozwieje tez nadzieje ze ktos czeka na złomie na nie, tak, rozdrabniarka, widziałem juz 2 wozy Star 25 jak poszły na złom w stanie jezdzacym, cena 3000zł, czyli 2zł za kilogram. Podaj namiar na te wozy wykonam telefon zapytam moze sie da wyrwac jakiegos............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie. Na automobiliście temat wylądował w dziale "pogawedki" :banghead:

 

http://automobilista.boo.pl/viewtopic.php?t=1320

 

Równie dobrze mogli go skasować....

 

@Granat: Wysłałem PW.

Edytowane przez loopy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...