Skocz do zawartości

Montaz xenona - ktos przerabial ?


Rekomendowane odpowiedzi

to wszystko jedna wielka ściema, aby żarnik spełniał swoją rolę to musi być przystosowana do tego przede wszystkim lampa, (przeważnie jest to soczewka), a nie jak sie potocznie mówi "złotko".O automatycznej regulacji wysokości nie wspomne... Może i poprawia się pseudowidoczność kierującego, ale dla osoby jadącej z przeciwka mega wkurwienie :) informacyjnie w krajach zachodnich Policja np. Niemcy zabiorą moto na parking, przypierdolą z 200-500eu mandatu i przynajmniej jest porzadek. Wiedzieli jak go zrobic z pseudoxenonami za 50-80 euro. To takie moje skromne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz. Ja mam u siebie xenona, jezdze wieczorami i jeszcze nikt z przeciwka mi nie zamrugal. Ostatnio nawet lecialem boczna i nieswietlona droga i tez bylo spoko. Przy okazji byl check point ustawiony przez Garde i tez zero problemu. Ja wiem, ze w IRL Garda na duzo rzeczy przymyka oko, nawet za jazde noca na pozycyjnych sie nie czepiaja. Nie bede sie wypowiadal o reszcie panstw bo nie wiem,ale w tym roku planuje jechac do PL wiec zobaczymy. W razie czego mam przy sobie normalna zarowke, wiec zmienie ja na miejscu.

Widocznosc sie poprawia i to znaczaco. Mam kask z przyciemniona szyba i przy zwyklej zarowce musialem ja na okres jesienny zmienic na czysta, bo niezbyt dobrze widzialem. Przy xenonie tego problemu nie ma i jezdze tylko w przyciemnionej.

Moze zaloz sobi xenona, pojezdzij, a pozniej napsz swoje opinie.

 

Pzdr

Edytowane przez bibor80
baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz. Ja mam u siebie xenona, jezdze wieczorami i jeszcze nikt z przeciwka mi nie zamrugal.

 

to jest jakieś nowe kryterium pomiarowe w Twojej okolicy świata?

IMHO po założeniu powinien być zrobiony pomiar na stacji kontroli, albo przynajmniej ocena zgodnie z kryteriami technicznymi (linia odcięcia światła, czy jak się to zwie, z odpowiedniej odległości, przy normalnym obciążeniu, itd) ustalonymi w przepisach

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się założyć bi-ksenona ot tak, w moto.Pisałem już chyba o tym wcześniej.Nie chodzi tylko o linię światła,chodzi przede wszystkim o poziomowanie.Tego ,ot tak w motocyklu nie zrobimy chałupniczym sposobem.To prawda,na zachodzie policja wali za to bardzo wysokie mandaty,zabiera moto i słusznie.Myślę że nikt z nas nie chciałby być oślepiony, w krytycznej sytuacji na drodze,nielegalnie założonymi ksenonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacyjnie w krajach zachodnich Policja np. Niemcy zabiorą moto na parking, przypierdolą z 200-500eu mandatu i przynajmniej jest porzadek. Wiedzieli jak go zrobic z pseudoxenonami za 50-80 euro. To takie moje skromne zdanie na ten temat.

 

Jeżdżę w UK, mam założonego xenona, i jeszcze nigdy policja sie o to nie przyczepiła. Moto niedawno przeszło przegląd- bez problemu. Gdy w sierpniu leciałem sprzętem do Polski na autobanie zatrzymała mnie polizei- o xenonie ani słowa (okazało się, że odkręciła się śruba trzymajaca tablicę rejestracyjną, tak że rejestracja "wisiała"). Przyczepiłem ją drutem, sprawdzili dokumenty, pogadaliśmy i dzida :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się założyć bi-ksenona ot tak, w moto.Pisałem już chyba o tym wcześniej.Nie chodzi tylko o linię światła,chodzi przede wszystkim o poziomowanie.Tego ,ot tak w motocyklu nie zrobimy chałupniczym sposobem.To prawda,na zachodzie policja wali za to bardzo wysokie mandaty,zabiera moto i słusznie.Myślę że nikt z nas nie chciałby być oślepiony, w krytycznej sytuacji na drodze,nielegalnie założonymi ksenonami.

Ty chyba z KS`em w jednym łóżku śpicie ??!! Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się założyć bi-ksenona ot tak, w moto.Pisałem już chyba o tym wcześniej.Nie chodzi tylko o linię światła,chodzi przede wszystkim o poziomowanie.Tego ,ot tak w motocyklu nie zrobimy chałupniczym sposobem.To prawda,na zachodzie policja wali za to bardzo wysokie mandaty,zabiera moto i słusznie.Myślę że nikt z nas nie chciałby być oślepiony, w krytycznej sytuacji na drodze,nielegalnie założonymi ksenonami.

Ja tez z kolega sie nie zgodzę.Jeżdżę w Niemczech na ksenonie i to bez soczewki i jakoś problemów nie mam a codziennie w sezonie przejeżdżam obok policji, która stoi przy szkole.

 

Chyba za dużo opowieści a za mało obecności.

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez z kolega sie nie zgodzę.Jeżdżę w Niemczech na ksenonie i to bez soczewki i jakoiś promemów nie mam a codziennie w sezonie przejeżdżam obok policji, która stoi przy szkole.

Chyba za dużo opowieści a za mało obecności.

 

Prawda jest taka że w każdym państwie jest to zabronione ale większośc przymyka na to oko. Natomiast jak podpadniesz albo zaczniesz dyskusje która sie nie zpodoba policjantowi i to nie ważne w jakim państwie, to cię udupi, bo matakie prawo :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl ma zbyt "dynamiczne" zawieszenie zeby sie bawic w samopoziomowanie. Zgodnie z przepisami takze i spryskiwacz jest obowiazkowy w pojazdach wyposazonych w xenony. Wielu innych rzeczy tez nie mozna, ale lagodnie mowiac motocyklisci nie wszystkimi przepisami sie do konca przejmuja.

Jesli chodzi o oslepianie, to jest to miejska legenda. Oczywiscie xenon w H4 bez oslony wrzucony do zwyklej lampy z odblysnikiem bedzie oslepial. Ale juz H7 dobrze zamontowany, w wersji z malowanym zarnikiem swieci idealnie (patrz moja fotka w poprzednim poscie) - doskonale odciecie swiatla, a i organoleptycznie sprawdzone ze nie oslepia. Oczywiscie wchodzac w sam snop swiatla bedziemy bardziej oslepieni, bo xenon ma mocniejsze swiatlo. Ale znow zwykla zarowka oslepia takze jesli znajdziemy sie w snopie jej swiatla.

 

A tutaj ciekawostka - legalny xenon w seryjnym motocyklu (i raczej bez samopoziomowania i spryskiwaczy):

http://www.bmw-motorrad.pl/Technologia/Bez..._ksenonowe.html

 

Pozdarawiam negatynie nastawiony, oraz jasnie oswieconych ;)

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co ta bezsensowna dyskusja..Jak ktoś chce i tak założy a co do mandatów i legalności ciekawe kto z was w moto ma wszystko w 100% ok i z atestem?? Polska to nie Niemcy...Co drugie moto lata na łysej lub jakiejś torowej oponie,ma za głośny wydech,nieczytelną tablicę,tuningowe niedozwolone kierunkowskazy a o lampach USA z wbudowanymi kierunkowskazami led nie wspomnę i można tak mnożyć i mnożyć..

 

Dla mnie osobiście Xenon jest ok nie muszę latać na długich i oślepiać innych co rzekomo nawet na długich mnie nie widzą :icon_mrgreen:

A koszt dobrej żarówki to ok 30-40zł a xenonu 90zł Xenon ma rok gwarancji,żarówka nie. Wiec dla mnie wybór jest prosty.Co do policji nie znam nikogo na śląsku aby mu zabrali dowód lub dostał mandat za Xenona za łyse gumy wygięte tablice owszem.Który glina wie,że r1 czy rr wychodziła z Xenonem lub nie ?? A po 2 ktoś by musiał nieźle wqrwić glinę aby go na parking policyjny ściągnęli.. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co ta bezsensowna dyskusja..Jak ktoś chce i tak założy a co do mandatów i legalności ciekawe kto z was w moto ma wszystko w 100% ok i z atestem?

 

no, w zasadzie gdyby doszło do rzutu kamieniem, mógłbym się podjąć :icon_twisted:

jedyna dorobiona rzecz to bagażnik, ale AFAIK nie wymaga się u nas atestu na taką rzeźbę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak do tych Niemiec.

Myślicie, że tu na gumach nie latają, nie straszą babć głośnymi wydechami i nie palą gumy??

Zbyt idealizujecie.

Owszem, jest trochę łagodniej ale bez przesady tu też są wariaty. :buttrock: :crossy: :buttrock:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...