Skocz do zawartości

Dodanie możliwości odpalania na kopniak


szelbisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jako totalny laik pytam się czy jest możliwość dodania kopniaka do motocykla, który nigdy go nie miał ? Jeżeli można to z czym to się wiąże ? Czy są jakieś wymagania względem motocykla, żeby mógł coś takiego mieć zamontowane ?

Pytam bo ostatnio zorientowałem się jak fajną sprawą jest odpalanie motocykla z kopniaka i od jakiegoś czasu się zastanawiam czy coś takiego jest w ogóle możliwe, czy może powinienem sobie zacząć szukać takiego, który ma taką opcję fabrycznie ?

 

PS. Dodam tylko, że głownie chodzi mi o mojego Bońka.

PS2. No i, że jestem laikiem, więc proszę skonstruować wypowiedź żebym był w stanie zrozumieć bez zatrudniania mechanika

 

pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe jest wszystko, pytanie tylko ile bedzie to dla Ciebie warte ? jedna, dwie, cztery wartosci motocykla ?

 

Jezeli kreci Cie zapalanie poprzez kopniaka, to moze kup sprzeta ktory ma toa mozliwosc seryjnie, sa takie ktore maja te dwie opcje.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie czegokolwiek z kopniaka jest fajne, a co do tych for to możesz podać jakiegoś linka ? Bo ja nie znam.

oprocz calego mechanizmu "kopki" musialbys pomyslec o dekompresji cylindrow inaczej nie dasz rady tego silnika tak odpalic, ogolnie duuzo inwestycji...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz calego mechanizmu "kopki" musialbys pomyslec o dekompresji cylindrow inaczej nie dasz rady tego silnika tak odpalic, ogolnie duuzo inwestycji...

pozdr

Czyli nie skończyło by się na inwestycji w coś takiego + mechanik ? http://www.patternbikeparts.com/productinf...ProductID=17513

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź, czy znajdziesz taki zestaw do Triumpha. Obawiam się, że we własnym zakresie nie przeskoczysz kilku problemów. To, czy odpalanie kopniaka jest fajne, to już inna sprawa. Ja mam wspomnienia z kopania krnąbrnych enduraków zakopanych w piachu i uwierz mi, że wtedy tęskni się za rozrusznikiem elektrycznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie na kopa moż efajnie wyglądać, ale nie jesty to lekkie zajęcie. Nawet wprawiony jezdziec sie napoci zanim odpali sprzęt ktory sie zalał po upadku na przykład. Do tego dochodzi przesilenie kompresji....trudny temat ale przy odpowiednim nakładzie środków wszystko jest możłiwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię palić sprzęt z kopa. Tylko że w HD tego nie mam, ale mógłbym założyć "kit" za kilkaset pln-ów. Niestety nie żyjemy w czasach kiedy motocykle były motocyklami a motocykliści motocyklistami więc rzadko który sprzęt ma dziś kopniak.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tego grata i kup prawdziwego Triumpha z np 70r :)

Zartuje oczywiscie, ale to by calkowicie rozwiazalo twoje problemy z kopaniem. Moja BSA z 70r - twin o pojemnosci 650 ccm pali zawsze od pierwszego, bez dekompresatora wiec problemow nie ma.

Porzadne przelanie gaznikow, przekrecenie kluczyka i start - dziala za kazdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tego grata i kup prawdziwego Triumpha z np 70r :)

Zartuje oczywiscie, ale to by calkowicie rozwiazalo twoje problemy z kopaniem. Moja BSA z 70r - twin o pojemnosci 650 ccm pali zawsze od pierwszego, bez dekompresatora wiec problemow nie ma.

Porzadne przelanie gaznikow, przekrecenie kluczyka i start - dziala za kazdym razem.

Powiem szczerze poważnie się zastanawiam nad zakupem starego Bońka, bo już mi koledzy wyżej zbrzydzili myślenie o przeróbce. Poza tym nigdzie nie widziałem kickstart kitów do bonnevilli, a to też może być problem. Chyba, że można spasować od innego motocykla (a koszt paru stówek mnie nie przeraża - najważniejsze jest to żebym był zadowolony ze swojego sprzęta a kopniak jest chyba jedyną rzeczą której mi w nim brakuje do totalnej zajebistości :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy odpalanie kopniaka jest fajne, to już inna sprawa. Ja mam wspomnienia z kopania krnąbrnych enduraków zakopanych w piachu i uwierz mi, że wtedy tęskni się za rozrusznikiem elektrycznym :)

 

Pawel - odemnie browar :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...