Skocz do zawartości

Pytanko odnosnie EXC?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak 250tka, ale 200ccm ma 6stkę bardzo długą i całkiem szybko da się nim jechać, pytanie tylko po co?

 

 

 

Panowie czy smar s100 weisses spray nadaje się do offroadu? Mam dostęp do niego w dobrej cenie, ponoć jest to produkt, który wygrał wiele porównań w prasie motocyklowej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia odnośnie ktma exc 200/250 wiem że to trochę głupie pytanie , ale ile taki exc na w miarę normalnych przełożeniach nadających się do jazdy w terenie da rade jechać z prędkością przelotową i maksymalną ? Wiem że to nie 4T , ale jestem ciekaw czy jest w stanie rozwinąć jakąś ciekawą prędkość bez zabijania silnika?

wszystkie ćwiartki 2t sx i exc podobno na fabrycznych przełożeniach mają tą samą prędkość max czyli 140km/h. Obje moje 250 miały mniej więcej takiego maxa. Ale myslę że taką max prędkością przelotową będzie jakieś 80hm/h (prędkość przy której silnik nie będzie się męczył). Wydaje mi się że powyżej tej prędkości otwiera się już zawór wydechowy i zaczyna sie piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie mam pytanko-czy ktoś bawił się grubościami uszczelki pod wysprzęglikiem w celu regulacji sprzęgła? czy coś się rzeczywiście zmienia po zmianie uszczelki? lżej pracuje itp? czy zbyt cienka uszczelka może powodować slizganie sprzęgła?

 

przednią zębatkę montujemy kołnierzem w stronę silnika czy w stronę zabezpieczenia? manual do exc250 podaje, ze do silnika i tak tez mam, ale nie mam manuala do 200 który by takie infozawierał a zmieniłem napęd i chce miec pewnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanko-czy ktoś bawił się grubościami uszczelki pod wysprzęglikiem w celu regulacji sprzęgła? czy coś się rzeczywiście zmienia po zmianie uszczelki? lżej pracuje itp? czy zbyt cienka uszczelka może powodować slizganie sprzęgła?

 

przednią zębatkę montujemy kołnierzem w stronę silnika czy w stronę zabezpieczenia? manual do exc250 podaje, ze do silnika i tak tez mam, ale nie mam manuala do 200 który by takie infozawierał a zmieniłem napęd i chce miec pewnosc

oryginalna uszczelka jest bardzo cienka. Trudno było by Ci znaleźć jeszcze cieńsza. A mysle ze zamienniki są ewentualnie grubsze. kurcze oryginalna uszczelka kosztuje kolo 8 zł albo i mniej. Po co kombinować. Ja zawsze kupuje wszystko oryginał bo z reguły jest tańsze od zamienników lub niewiele droższe...

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ostatnio miałem mala awarie w skrzyni biegów i jednym ze skutków tego jest uszkodzenie (bardziej uszczerbienie) zębatki na koszu sprzęgłowym, dosłownie jest to minimalny ubytek ale jest, jako ze kosz jest koszem i zębatka jest znitowana z nim a wiec wymiana samej zębatki odpada. Po złożeniu wszystko chodzi, biegi wskakują itd ale słychać regularny zgrzyt który mnie niemiłosiernie denerwuje jak się przysłucha i moje pytanie, ile kosztuje nowy kosz sprzęgłowy (już nie koniecznie KTM) i ile są warte jakościowo zamienniki czy może poszukać na demobilu z allegro :D

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. Czy te pompy magurowe są takie same od 98r do powiedzmy 06r we wszystkich exc? Muszę uszczelkę wymienic bo się czasem zapowietrza

2. Czy jest sens pakowania amorka tylnego z sx 200? Obecny amor mimo dokręcenia sprzężyny i dokręcenia pokrętła "COMP" nie zachowuje się tak dobrze jak w crosówce, na hopach nie dobija, ale jak się czasami nie złapie odpowiedniego "rytmu" na muldach to potrafi dobić, przód chociaż wygląda mizernie po zalaniu 10W i regulacji spisuje się niezle, ale tył jest jakiś taki bez progresji, za bardzo pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy te pompy magurowe są takie same od 98r do powiedzmy 06r we wszystkich exc? Muszę uszczelkę wymienic bo się czasem zapowietrza

2. Czy jest sens pakowania amorka tylnego z sx 200? Obecny amor mimo dokręcenia sprzężyny i dokręcenia pokrętła "COMP" nie zachowuje się tak dobrze jak w crosówce, na hopach nie dobija, ale jak się czasami nie złapie odpowiedniego "rytmu" na muldach to potrafi dobić, przód chociaż wygląda mizernie po zalaniu 10W i regulacji spisuje się niezle, ale tył jest jakiś taki bez progresji, za bardzo pracuje

przerobiłem juz kilka KTMów. Jestem wysoki i ważę ponad 100kg i mimo to ze seryjny zawias przewidziany jest na ridera 75kg nigdy na nawet bardzo dużych muldach tyłu nie dobiłem. Coś jest nie tak z Twoim amorem. Z doświadczenia wiem ze naprawy i regeneracje są albo bardzo kosztowne albo nie przynoszą pożądanych rezultatów. Używkę można kupić od 300 do 600zł. Jeżeli jeździsz po muldach i robisz hopy to ogólnie zawias od SX będzie lepszy. Pytanie tylko jak to będzie grało z miększym przodem od EXC.

Ale chyba bym sie tym nie sugerował bo kumpel do swojego 525 zalożył z przodu zawias od SX 450 i jeździ się super mimo oryginalnego tyłu.

 

http://www.ktmpartfinder.com/ na tej stronie porównaj sobie tą konkretną uszczelkę od pompy w różnych rocznikach. Jeżeli mają ten sam numer oznacza ze to to samo.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko.Mianowicie mam połamane wszystkie tylne owiewki w swoim EXC 200 2001 rok.I chcialbym zmienić na te nowsze czy próbował ktoś tego??Wiem że na pewno trzeba zmienić airboxa.Czy to jest w ogole warte jakiegokolwiek wysiłku?

 

Dokładnie chodzi mi o to z tego modelu http://katalog-motocykli.pl/img/ktm-exc-300-1.jpg do tego modelu http://katalog-motocykli.pl/img/ktm-exc-300-2.jpg

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...