Skocz do zawartości

Pytanko odnosnie EXC?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie, co myślicie o wlozeniu welny mineralnej do tłumika? Żółta, isover :D

Ktoś pamięta czy lożysko PDS jest "typowe", dostepne w sklepie z łożyskami?

Jak radzicie docierać, tuleja od woryny, dół nowy, ile oleju (motul 800 2T)? Coś w gazniku zmieniać, wzbogacic mieszanke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełne ci wydmucha prędzej czy później, ja kiedys wlożylem koc azbestowy :biggrin: ale nie wolno :laugh:

PDs lożysko to GXSW16.32 takie jak oryginał z teflonem koszt ok 70zł ale tańsze PGE 16x zwykłe stalowe koszt ok 30zł

Tuleje niestety trzeba docierać, nie wolno przegrzać pod żadnych pozorem, nic nie wzbogacać w gaźniku to nie 2T.

 

O sorry ty masz 2T mozesz lekko podnieśc iglicę.

Edytowane przez bully
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co myślicie o wlozeniu welny mineralnej do tłumika? Żółta, isover :D

 

ooo czyżby u was zawitał terror moherów i policja wyposażona w quady i terenówki :D ?? teraz rozumiesz dlaczego michoa ma za wszelką cenę parcie na cichy wydech :D

 

wełne ci wydmucha prędzej czy później, ja kiedys wlożylem koc azbestowy :biggrin: ale nie wolno :laugh:

 

u mnie w crm rok wytrzymało......

 

ja miałem tak: plastikowa obudowa(jakaś dziwna wyglądała jak fabryczny wydech ale który motocykl ma wydech z plastiku :D ??) w środku zagięty ,,mniej więcej w rulon'' kawałek aluminowej blachy ,,dziurkowanej'' i między tą ,,rurką'' a plastikową obudową napchane na chama wełny mineralnej-całość szczelnie zamknięta tylko wlot i wylot

 

spadku mocy nie zauważyłem(jak ją kupiłem miała samą tą plastikową rurkę pustą w środku) a huku 60% mniej....

rok miałem crm i rok było ok(modyfikacje zrobiłem praktycznie zaraz po kupnie)

 

musisz przetestować-kumpel w cz cross też tak wygłuszał wydech i twierdził że bardzo osłabła po tym wygłuszeniu mnie osobiście nie chce sie wierzyć pewno coś spitolił albo dał bardzo wąską (małe fi) rurkę w środek tłumika i dławiło wylot spalin...rurkę w środek (nie wiem czy exc ma fabrycznie taką z ,,siatką'' w środku) dajesz takiej średnicy jak jest końcówka wydechu albo rura wchodząca do wydechu nigdy węzszą, możesz dać ciut szerszą ale im mniej wełny napchasz tym mniejszy efekt tłumiacy będzie...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem dzis kata, pieknie ćwierka, w zasadzie to co mogło się w silniku zuzyc jest nowe, dałem mu igłę ząbek w górę na czas docierania co moze go trochę zamulić i 1:40 mieszankę, nie dawałem mu za bardzo po obrotach, ale z dołu dobrze zbiera, wolne obroty równiutkie, wcześniej lubil zgasnąć, moze sie nie rozleci

ooo czyżby u was zawitał terror moherów i policja wyposażona w quady i terenówki :D ?? teraz rozumiesz dlaczego michoa ma za wszelką cenę parcie na cichy wydech :D

u nas od dawna policja ma quady i terenówki, wydech w sumie mam głośniejszy niz miałem(ale to jest homologowany wielki tłumik, tak czy siak crossówki są głosniejsze), tamta stara wata nie była popalona, ale zaklejona olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś słyszał zeby w KTMie czy tam innym wynalazku z hydraulicznym sprzęgłem zużyl się wysprzęglik? tzn wytarł się? moj mimo nowego oringa puszcza olej,

na 100% problem jest w wysprzegliku bo wszedzie na zewnątrz jest sucho(olej wcieka do skrzyni)

 

a moze problem tkwi w samym oleju? uzywam LHM, moze wlac co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej 520 ciekła mi pompka sprzęgła i mimo wymiany tłoczka razem z uszczelnieniami dalej ciekło. Trzeba wymieniać te elementy profilaktycznie, nie czekać aż zacznie lać bo wtedy przeważnie już po ptokach. U ciebie może być podobnie tylko z drugim końcem układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem oring wysprzęglika 2mm zamiast 1.78mm, pompkę rozebrałem i wyczyściłem i jakoś narazie jest OK, wczoraj polatałem, dzisiaj z godzinkę, nawet dzwon juz był,nie zapowietrzyło się sprzęgło, moto trochę przymula na 1:40 i podniesionej iglicy o ząbek, jeszcze muszę z 1.5 zbiornika poparkotac zeby się dotarł, a potem maneta, tylko świecę kupiłem omyłkowo z ciepłotą 9 zamiast 8 :banghead: , liczę ze po dotarciu moto zyska trochę na mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś słyszał zeby w KTMie czy tam innym wynalazku z hydraulicznym sprzęgłem zużyl się wysprzęglik? tzn wytarł się? moj mimo nowego oringa puszcza olej,

na 100% problem jest w wysprzegliku bo wszedzie na zewnątrz jest sucho(olej wcieka do skrzyni)

 

a moze problem tkwi w samym oleju? uzywam LHM, moze wlac co innego?

Witam,

u mnie w 520 coś takiego miało miejsce, oring uszczelniający wytarł się co spowodowało przesunięcie się tłoczka wzgl. osi. To spowodowało zebranie

materiału na ściankach i dalej przepuszczanie płynu do silnika. Zrobiłem dokładnie tak samo jak ty dając grubszy oring od klimy samochodowej i pracowało jak lala dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie w 520 coś takiego miało miejsce, oring uszczelniający wytarł się co spowodowało przesunięcie się tłoczka wzgl. osi. To spowodowało zebranie

materiału na ściankach i dalej przepuszczanie płynu do silnika. Zrobiłem dokładnie tak samo jak ty dając grubszy oring od klimy samochodowej i pracowało jak lala dalej.

Dokładnie taka sama sytuacja miała u mnie w pompce hamulcowej, zrobiłem podobnie i działa :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po pierwsze chciałem przywitać forumowiczów!

Od niedzieli w moim garażu pojawił się nowy nabytek :-) EXC 450 2003r. chciałem dużo bardziej doświadczonych kolegów zapytać o częstotliwość wymiany oleju. Wiem, że optymalnie co 15 - 20 motogodzin, ale bardziej chodzi mi o kilometrówkę ponieważ zaczynam z enduro i póki co więcej czasu spędzam na przelotach niż w terenie. Co ile kilometrów powinienem wymieniać olej bo rozrzut o którym słyszałem jest ogromny, od 100 nawet do 1000km.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...