Skocz do zawartości

Yamaha XJ6- pierwsze wrazenia


Rekomendowane odpowiedzi

No offence, ale skoro już się taki temat pojawia w Twoich planach to może sam napisałbyć coś więcej?

Nie jestem zainteresowany kupnem tego modelu ale trochę testów czytałem i byłem ciekaw wrażeń użytkowników nowości Yamahy i tym samym z pewnym zainteresowaniem otwierałem Twój temat. Tymczasem nie dowiedziałem się nic poza tym, że nie czujesz masy swojego grzmota.

Napisz coś więcej bo coś mnie się zdaje, że, przynajmniej na razie, nie ma zbyt wielu driverów ujeżdżających XJ6.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ6 Yamaha kieruje głównie do kobiet i poczatkujących motocyklistów :cool:

Dlaczego?

- Nie mam pojęcia.

 

Ciekaw jestem, jak sie tym jeździ. To, że nie czuje się masy moto jest chyba zaletą?

Sprzęt wydaje się być niezbyt duży, ale za to bardzo poręczny. Ciekawe jak by się sprawował na dłuzszych trasach. Znając życie, to wyglądałbym na nim jak na osiołku.. :P

 

Jak wrażenia z jazd? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok..

Napisze cos wiecej z mojej jazdy

W pierwsza podroz wybralem sie do domu czyli 250 km..

bylo wietrznie i zimno. oklo 10 stopni...ciezko bylo mi na trasie go rozgrzac do odpowiedniej temp...

Jezdze na modelu N wiec do 100 jest milo potem niestety juz trzeba trzymac sie kolanami dosyc mocno..

Napisalem ze nie czuje jego masy bo naprawde jest poreczny i zwrotny. wazy okolo 211 kg, nie czuc tego

Przyspieszenie okolo 4.4 s do 100km/h... dla mnie szybki,ale to moje wrazenia.

Bardzo elastyczny silnik. nie trzeba co chwile zmieniac biegow. bardzo rowno oddaje moc. tzn w moim odczuciu odjezdza w pelnym zakresie obrotow.

Wygodna pozycja...mam 183 i siedzi sie naprawde wygodnie..

Spalanie? hmm w testach jest napisane ze da sie zejsc poniezje 5 l... ja nie sprawdzalem jeszcze. duzo sie bawilem,wiec nie bylo sensu.

 

"Dla kobiet i poczatkujacych"- jest w tym duzo prawdy. to jest moje pierwsze powazne moto. mysle ze przy odrobinie zdrowego rozsadku bedzie dlugo sluzyl i nie powinien zaskoczyc uzytkownika... tj. mnie:)

 

Jesli cos mi wpadnie do glowy to jeszcze napisze...

Ogolnie duzy plus za wszystko.. spora dawka zabawy...

 

 

 

Zgadza sie, ciezko spotkac te maszyne na drodze, wiec bedzie tym bardziej milo jesli pojawi sie tu uzytkownik xjoty i opowie cos wiecej...

 

Pozdro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dawalem moj do serwisu to dostalem prawie nowke na zastepstwo. Wygodny , lekki i latwy do manewrowania ale niestety bez zeba... Moze dlatego ,ze nie bardzo gustuje w takich moto. Bez obrazy ale po 60 km bylem troszke znudzony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dawalem moj do serwisu to dostalem prawie nowke na zastepstwo. Wygodny , lekki i latwy do manewrowania ale niestety bez zeba... Moze dlatego ,ze nie bardzo gustuje w takich moto. Bez obrazy ale po 60 km bylem troszke znudzony....

 

 

O gustach sie nie dyskutuje...kazdy ma parwo do swojego zdania.wiec luz na gaciach

To jest moj pierwszy powazny motocykl, mi wystarcza... nawet bym powiedzial ze jest zbyt duzo mocy jak na poczatek.

Jak dobrze widze przesiadles sie na chwile z R6 na xjote...moze dlatego Ci sie znudzil... :icon_razz:

Pozdro

Edytowane przez kojot17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale po 60 km bylem troszke znudzony....

 

komentarz kompletnie pozbawiony sensu: czego się spodziewasz odnosząc 130KM do niecałych 80? xj jest motocyklem dla początkujących, oraz niedrogą maszyną do codziennego użytku - nie ma możliwości, żeby pokazał "zęby" użytkownikowi przyzwyczajonemu do wyżyłowanego plastika. nie te kryteria, po prostu

swoją drogą nie doczekałem się na jazdę testową u nas, może na wiosnę ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co prawda nieduzo jeżdziłem tym motocyklem, ale potwierdzam zdanie pewnego dziennikarza, że kieruje się nim za pomocą myśli-jest bardzo zwrotny, łatwo przyspiesza, siniczek fajnie wchodzi na obroty. Bardzo wygodna pozycja. Co prawda ma cichy tłumik umieszczony pod spodem, ale podczas odkręcania fajnie mruczy, jak nieco przerośnięta pszczoła, bądź szerszeń. Co prawda nie jestem początkującym motocyklistą, mam kilkadziesiąt sezonów za sobą i wiele krajów przejechanych moto, ale potwierdzam, że może być motocyklem dla poczatkujących posiadających nieco wyobraźni, a dla tych co jej nie mają polecam skutery. Pozdro, więcej info jak sobie trochę pośmigam.

Edytowane przez Yamamoto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem okazję tym pośmigać jako "Jazda próbna" kiedy BP robiło bibę :)

 

Ogólne wrażenia - Pozytywne

Szczegóły - 78KM to jest dość dużo jak na początek także jak ktoś to kupi to zostanie u niego na kilka sezonów :) Silnik niesamowicie elastyczny nawet na 6 biegu, wystarczy musnąć manetkę i 50 w moment zmienia się w 100. Z owej setki zatrzymują nasz NISSIN'y jak mnie pamięć nie myli. Robią to skutecznie, jak komuś zabraknie miejsca to zwyczajnie nie umie posługiwać się hamulcem.

Masy jakoś specjalnie nie czuć w czasie jazdy i na postoju można się zapomnieć gdy wiatr dmuchnie a potem trzeba łapać furę. Manewrowość furki też jest cacy, większość maszyny jest między nogami i dupa jest krótka. Idzie się wpasować w korek :icon_mrgreen:

Estetyka - Fajny obrotomierz ale za to wyświetlacz jest taki jak każdy inny...powolny. Gustuję w analogach :) Manetki i takie popierdółki były cacy ale całą drogę denerwowały mnie lusterka. Nic nie widać i jedno było niedokręcone.

Wygląd ogólny to plus. Jest nowocześnie ale bez przegięć i taki skromny elegancki pasek z nazwą na baku wkomponowany w mini owiewkę. Bak też nie jest tak duży na jaki wygląda.

Dźwięk silnika też do mnie nie przemawia. To chyba jedna z najbardziej tępo brzmiących rzędowych czwórek jakie słyszałem.

 

Wg mnie dobre moto na start po długiej przerwie albo dla ludzi czujących respekt do maszyny. Wg mnie jest to AŻ 78KM :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik niesamowicie elastyczny nawet na 6 biegu, wystarczy musnąć manetkę i 50 w moment zmienia się w 100.

Muszę sobie kupić ten motór-bo umnie przyspieszanie od 50 do 100 km/h na szóstce to trwa wieczność-i nie nazwałbym mojego kręcenie muskaniem :icon_mrgreen: . Kto by pomyslał że 78 koni w 600tce będzie lepsze niż 150 poniaków w 1000 :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie kupić ten motór-bo umnie przyspieszanie od 50 do 100 km/h na szóstce to trwa wieczność-i nie nazwałbym mojego kręcenie muskaniem :icon_mrgreen: . Kto by pomyslał że 78 koni w 600tce będzie lepsze niż 150 poniaków w 1000 :icon_rolleyes:

 

A raczyłeś zwrócić uwagę jakie pojemności mam na codzień do dyspozycji ? :wink: Kiedy latałem XJ-tą miałem tylko DT, Kawę kupiłem później :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawny motocykl, niby nic mu nie brakuje, ale ... jak ktoś napisał - bez jaj. W porównaniu z Gladiusem, który jest lekki i żwawy to ciepłe kluchy. Co kto lubi. Naprawdę bardzo poprawny motocykl, nie ma rażących słabych stron, ale też niczym się nie wybija na +. Najwięcej "zęba" ma na postoju, bo faktycznie ładnie wygląda. To godny następca XJ 600 Diversion, która miała podobny charakter.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeżdżę xj6 N od pażdziernika 2009 włączając zimę gdyż mieszkam w belgi nad morzem i można praktycznie smigać cały sezon,jest to moje 2 moto po hondzie cbf 125

 

Maszyna spisuje się nie źle, nie mam do niej żadnych zastrzeżeń,jedyne co chcę zmienić to tłumik akustycznie za bardzo poprawny no i będę montował małą owiewkę,

 

tak od razu mam małe pytanko odnośnie tłumika,proszę o poradę gdzie mogę szukać tłumika w rozsądnej cenie żeby dopasować go do mojej xj?

 

odnośnie spalania,w trasie około 5 litra ale po mieście bierze nawet 6,5 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...