Skocz do zawartości

Zima, jazda zimą: zimno, ślisko i śnieg


Seba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej.

150 km w kiepskim ubraniu mam za soba. NIGDY WIECEJ :cool:

 

2 pary spodni i porzadna kurtka z goretexu + polar + polarowa bluza + skozane rekawice ... wydawalo sie ok - nie wystarczylo.

 

predkosci 60 km/h i ok 0-5 stopni - noc.

 

Jak juz sie zatrzymalem myslalem ze bede do wiosny siedzial na motocyklu dopuki nie odmarzne zeby zsiasc;P

 

Pozniej oczywiscie problemy ze stawami ... nie polecam. Glownie co powinienes chronic to dlonie/nadgarstki, kolana, nerki(z nerkami tak slyszalem ;P reszta sprawdzona).

 

Widzialem bardzo fajne ocieplacze na kolana z larssona moze to jest jakis sposob :)

 

A zimowki to ty masz ? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Stawy to podstawa. To jeden z głównych powodów dla których skończyłem karierę kuriera. Miałem spore problemy z kolanami. Nawet teraz, kilka miesięcy po tym jak skończyłem zdarza mi się ni stąd ni zowąd pojawia się ból jakby ktoś wbił mi gwoździa w kolano. Pstrykanie i chrupanie stawów też mam.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby ubierania sie grubo tylko trzeba sie ubierać z głową.Ja stosuje bielizne termoaktywną Brubeck.Ta bielizna jest dwuwastwowa i podzielona jest na klasy termiczne,np. od -5 do +5 stopni czy od 0 do + 15 stopni a potem jest typowo letnia.

Ubieram wtedy taka bielizne na to tylko kombi z podpinka.Oczywiście takie detale jak kołnierz wiatroszczelny czy dobre rękawice to podstawa.

Dodam tez że w tym sezonie trzaskam kilometry od początku stycznia ( tylko w tym roku już ponad 42 tyś.km ) i nie ma problemów.Ubiur to podstawa a do tego zabezpieczenia.To druga strona jazdy w warunkach zimowych.Trzeba sie niestety liczyć z niespodziankami gdyż opony nie kleja tak jak latem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to, ze ma wewnetrzny syntetyk nie czyni jej fajna, zwlaszcza na motocykl. Na zwenatrz jest welna ktory magazynuje pot i nie transportuje go na zewnatrz - tak samo jak bawelna - wiec niefunkcjonalne.

 

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, ze ma wewnetrzny syntetyk nie czyni jej fajna, zwlaszcza na motocykl. Na zwenatrz jest welna ktory magazynuje pot i nie transportuje go na zewnatrz - tak samo jak bawelna - wiec niefunkcjonalne.

 

Erm? Poczytaj coś może o wełnie. Wełna właśnie _nie magazynuje_ potu, to taki naturalny odpowiednik synetycznych włókien termoaktywnych. Tylko że bielizny się z niej raczej nie robi, bo drapie i gryzie. Ale jak się ma odpowiednio drogą wełnę, to nie drapie - więc można kupić drogą bieliznę termoaktywną z wełny merynosów.

 

Wełna z bawełną ma wspólne dwie sylaby, ale to jeszcze nie oznacza że to to samo. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podziele malymi spostrzezeniami. Jezdze w bieliznie Craft (model przeznaczony do najnizszych temperatur), w kurtce Halvarssons (model Korax - http://www.halvarssons.pl/motocykle/kurtka_korax_01.html) i powiem szczerze, ze bez polara przy temp w okolicach 5 stopni nie ma szans, bo pizdzi...

Z moim przemyslen (tym bardziej po tym jak przeczytalem, ze wielu z was przy temperaturach rzedu +5 stopni jezdzi tylko w bieliznie i texach) wynika, ze moja kurtka jest po prostu za krotka i wiatr podwiewa od spodu. Nie jest to wina za malej kurtki rozmiarowo, a samego kroju - rekawy sa ok, a sama kurtka konczy sie jeszcze nad tylkiem. Tak wiec przy wyborze kurtki na chlodne dni koniecznie wybierac modele dluzsze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w nocy zrobilem 180km przy temeraturze okolo 5 stopni i bylo w miare gdyby mnie deszcz nie zlapal na pocztaku

wystraczylo 10 minut i mi kofort podrozy spadl znacznie na pozostale 1,5 h jazdy

a bylem ubrany nawet cipelej niz na narty przy -15 stopniach

oczywiscie bielizna termiczna 2 warstwy, rekawiczki 2 warstwy, polar, kurtka , zbroja

najzimniej bylo w palce i troche wialo kaskiem (dobrze ze mialem kominiarke z polaru)

 

reasumujac latam cala zime ale jak jest pogoda i napewno nie dlugie trasy

w zlych warunkach to masochizm i na leki potem trzeba wydawac kase zamiast na pifo :icon_biggrin:

wkoncu to ma byc dla przyjemnosci :notworthy:

 

podr

devnull

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim przemyslen (tym bardziej po tym jak przeczytalem, ze wielu z was przy temperaturach rzedu +5 stopni jezdzi tylko w bieliznie i texach) wynika, ze moja kurtka jest po prostu za krotka i wiatr podwiewa od spodu. Nie jest to wina za malej kurtki rozmiarowo, a samego kroju - rekawy sa ok, a sama kurtka konczy sie jeszcze nad tylkiem. Tak wiec przy wyborze kurtki na chlodne dni koniecznie wybierac modele dluzsze!!!

 

Jakbyś miał spodnie spinane z kurtką to by Ci nie podwiewało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz ograniczam się do jazdy zimą tylko gdy jest sporo śniegu i smigam motocyklem do szaleństw po lesie. Drogi już mnie nie bawią, zbyt niebezpiecznie. Wolę wskoczyć na WSK z oponą żużlową i pohasać po lesie, drifcik, doughnut`y kręcić itp. Frajda. :biggrin: A ciepło nie trza się wtedy ubierać bo spory wysiłek fizyczny jest przy takim jeżdżeniu i nie wychładza się organizm. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurim: na pocieszenie powiem ci ze to z tymi stawami samo przejdzie. tez tak mialem a teraz sezon jezdzilem za owiewką i jest ok.

 

Siem wróci samo, za 15 lat :) Jak zaczniesz mniej się ruszać...

 

Co do bielizny termoaktywnej - nie porównujcie jazdy na motocyklu z zimowym uprawianiem sportu! Co innego jeździć np. na nartach przy - 15 stopniach a co innego siedzieć praktycznie bez ruchu przez 3 godziny przy - 5 stopniach! Bielizna służy do szybkiego odprowadzania potu i utrzymywania ciepła które wytwarza się w czasie ruchu. A siedząc na moto na trasie, nie ma tego ruchu...!

 

Na enduro nie przeszkadza mi - 5 stopni (no, z wyjątkiem bolącej, stwardniałej gleby :) ) ale jak muszę dojechać do terenu przez odcinek 15 minutowy, to już jest tragedia!

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siem wróci samo, za 15 lat :) Jak zaczniesz mniej się ruszać...

 

Co do bielizny termoaktywnej - nie porównujcie jazdy na motocyklu z zimowym uprawianiem sportu! Co innego jeździć np. na nartach przy - 15 stopniach a co innego siedzieć praktycznie bez ruchu przez 3 godziny przy - 5 stopniach! Bielizna służy do szybkiego odprowadzania potu i utrzymywania ciepła które wytwarza się w czasie ruchu. A siedząc na moto na trasie, nie ma tego ruchu...!

 

Na enduro nie przeszkadza mi - 5 stopni (no, z wyjątkiem bolącej, stwardniałej gleby :icon_mrgreen: ) ale jak muszę dojechać do terenu przez odcinek 15 minutowy, to już jest tragedia!

Cos wiem na ten temat dzisiaj mialem ostatnie godziny jazdy na L-ce temp jakies 5 stopni i mgla po 3 godzinach (od czasu do czasu grzalem sie w samochodzie jakies 3 razy po 3-5 min) trzaslem sie jak osika. Ogolnie rekawice (nowy zakup) sprawdzily sie, ubralem kurtke zimowke na narty tez ok, jedna para dzinsow grubych to za malo, jedna para skarpetek tez malo i zalowalem ze nie kupilem kominiarki. Tylko raz chcialem zamknac szybke w zmasakrowanym tornado, mokry od mgly, porysany nic nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...