Skocz do zawartości

Nowy Norton!


Buber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Granat,nie wiesz co to jest NORTON??Mimo że jestem sporo młodszy od Ciebie to wiele o tej marce słyszałem(i nie mówię tutaj o programie antywirusowym)więc mam nadzieję że żartujesz ;) .Nie wmówisz mi,że ta brytyjska produkcja jest marką kiepską.Czy coś dobrego wyjdzie z tego wskrzeszenia?Tego nie wie nikt,ale czemu maja nie próbować?Jest kasa,pomysł i chęci.Czasem to za mało,ale pożyjemy-zobaczymy :)

Gdybym miał pieniądze to może i bym zakupił owy sprzęt.Wizualnie mi się podoba,ale musiał bym się na nim przejechać :P

 

"Raz do roku to i wąż pierdnie" ;)

Edytowane przez Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla mnie lipa pierwszej wody, jest nijaki, stylizowany na kiepskiej marce(sorrry norton a co to takiego???2 cylindy i drgawki jak w ataku apopleksji), ani nie scigacz, ani turystyk, takie ni h... ni ci...a takie wskrzeszanie martwych to nic dobrego nie przynosi-spójrzmy na powrót wodza Indian Cheff czy sławna i wcale niegłupia Daytona Triumpha, eeee szkoda gadać, A w ogóle to chyba nie ten dział.....tu urzeduja strucle i staruchy:)

 

Niektórzy na tym forum nie piszą merytorycznie ale tylko po to by "zaistnieć". Dlatego radzę nie przywiązywać zbytniej uwagi do tego co napisał Granat. Co do motocykli klasycznych -jest to pojęcie ogólne, jak narciarstwo klasyczne, moda klasyczna itp. Klasyczne motocykle są i będą produkowane, dlatego tu o nich napisano. Jak ci się to nie podoba to poproś admina by oddzielił dział "Klasyki" od "Weterany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] stylizowany na kiepskiej marce(sorrry norton a co to takiego???2 cylindy i drgawki jak w ataku apopleksji) [...]

 

Poczytaj sobie miszczu tutaj

http://en.wikipedia.org/wiki/Norton_Motorcycles

 

a jak bedziesz mial problem ze zrozumieniem to polecam

http://translate.google.com/#

 

Poza tym gdybys kolego na angielskim uwazal to bys wiedzial że model Indiana to CHIEF a nie Cheff.

 

To tyle w tamacie edukacji kolegi.

 

A co do samego moto - jeśli pamięc mnie nie myli to stronka Norton Motorcycles wisiała już dobre 5 lat temu w necie. Jak narazie na zapowiedziach sie konczy. A szkoda..

 

BTW - Norton to nie jedyna marka brytyjska którą jakoś tam się próbuje reaktywowac - kolejną legendarną marką jest VINCENT. Co ciekawe strona internetowa jest bardzo podobna do tej Nortona z przed kilku lat.

 

http://www.vincentmotors.com.

Edytowane przez Cender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nortona mozna smialo powiedziec, kawal histiorii, wielka przyszlosc przed nim...

 

Wielka to przeszłość za nimi.....a co dalej?Zobaczymy ;) Obym miał kiedyś okazję ujrzec na żywo tego Commando :)

Ja akurat o marce duzo czytalem bo w ŚM są artykuły z weteranami/klasykami(ze wskazaniem na to drugie)i często pokazywali ludzie swoje Nortony....ale logo kojarzę od dawna :)

 

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Anglików te marki to świętość. Min. dlatego przejęli od Jankesów prawa do produkcji by nie kończyło się wiecznie na prototypach. Szkoda, ze nasz Junak nie ma szczęścia do takich inwestorów....

 

Co do Vincenta HRD to oprócz ultranowoczesnego prototypu VINCENT HRD BLACK LIGHTNING S 2004 z silnikiem Hody VTR pojawiła się ciekawa inicjatywa Vincent HRD Owners Club:

http://www.motorcycle-usa.com/19/872/Motor...First-Ride.aspx

 

Od razu zaspokoję ciekawskich, że cena podana jest na samym dole artykułu i szacowana jest na 25-35 000 GBP... :)

Edytowane przez alterego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze ze koledzy sa strasznie powazni i biora wszystko bardzo "do siebie"stad pewnie to swiete oburzenie!!!! O matko, oplułem swietosc, to cos jak dyskusja z kolegami od Junaka, tam sie nie mówi ze junak to kupa tylko trzeba chwalic i to jak najgłosniej, Piotrek D.-no prosze cie, wiecej pozytywnych a nie negatywnych emocji, akurat marki angielskie to sledze od jakiegos czasu bardzo uważnie(spójrz temat "anglik do grupy rekonstrukcyjnej" ) ale to marka MARTWA:) i to se nevrati:)I przyjmijcie do wiadomosci ze komus sie to moze nie podobać, i mnie sie nie podoba i konkretnie powiedziałem dlaczego, juz bardziej trafia do mnie BMW K 1200R mimo ze wspólczesne motocykle to dla mnie lata 80-te i koniec , potem sa jezdzace komputery. Zreszta angielskie maszyny maja marną stylistyke, wszystkie sa do siebie podobne(zobacz- notron 16h-bsa m20-triumph czy ariel 500 jedyny matchless troche jest inny ale niewiele zeby ktos nie pomyslał ze nie jest z wysp), maja straszne wibracje szczególnie twiny, i kierownice po prawej stronie :icon_razz:

Kolego Cender-podciagniesz mnie w angielskim?? :icon_razz:

 

PS:a ruski to rzeczywiscie kanał, błotnisty kanał i bardzo wciaga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Zreszta angielskie maszyny maja marną stylistyke, wszystkie sa do siebie podobne(zobacz- notron 16h-bsa m20-triumph czy ariel 500 jedyny matchless troche jest inny ale niewiele zeby ktos nie pomyslał ze nie jest z wysp)...

 

To podobieństwo to jest właśnie brytyjski KANON albo KLASYKA. Może są i marne ale za to NIEPOWTARZALNE. W przeciwieństwie do obiektów twojej miłości, które są owocem kradzieży całych fabryk z Niemiec i przykładem żenującej nieudolności nawet w bezmyślnym kopiowaniu gotowych wzorców.

Edytowane przez alterego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobieństwo to jest właśnie brytyjski KANON albo KLASYKA. Może są i marne ale za to NIEPOWTARZALNE. W przeciwieństwie do obiektów twojej miłości, które są owocem kradzieży całych fabryk z Niemiec i przykładem żenującej nieudolności nawet w bezmyślnym kopiowaniu gotowych wzorców.

I do całej reszty prezentującej wybitnie wysoki poziom kultury jebiąc Granata(oraz jego motocykl, z jakichś dziwnych powodów.... czyżby stary rusek Was kupę na wycieraczkę zrobił, że go tak nienawidzicie?) tylko za to, że nie podziela Waszego zdania. No brawo Panowie :banghead:

 

A w temacie-no niby ładny. Tylko jak ktoś chce motocykl wyglądający jak stary, to niech sobie kupi stary motocykl. Nowe motocykle przekopiowane stylistycznie z lat 70(?) to jedna wielka porażka.

 

Tak jak w architekturze, ochrona zabytków nie polega na odbudowywaniu ruin z betonu i tylko machnąć na to cegiełkę. A Norton właśnie to chce zrobić-nowoczesna technologia upchnięta w stare wdzianko. Nie stać ich na projektantów, czy co? :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! własnie:)Własciwie ruski tez jest niepowtarzalny, a co powiesz o mojej hondzie policyjnej tez według ciebie to kupa i zbieranina z niemieckich fabryk? A Viktoria?Kawasaki kz 440?No pudło, nie obraziłes mnie kolego alterego:) próbuj dalej:)

Kolego Cender-stac mnie ale wole lepszych;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty Aśka pieprzysz :icon_exclaim: czytałaś całość co :icon_exclaim:

Każdy ma swoje poglądy ja się nie zgadzam z granatem, jak on niema pojęcia co to za marka :icon_exclaim:

On ocenił Nortna jak ocenił tak ocenił a i inni ocenili ruska no i co. To tylko mu wolno oceniać i negatyw walić bez podstaw :icon_question:

 

"A w temacie-no niby ładny. Tylko jak ktoś chce motocykl wyglądający jak stary, to niech sobie kupi stary motocykl. Nowe motocykle przekopiowane stylistycznie z lat 70(?) to jedna wielka porażka."

 

ten nowy nie był by jak by nie było tego starego wiesz o tym!

 

no to właśnie na ten temat piszemy ze ten motocykl ma to coś może dla ciebie niema nic do zaprezentowania, ale dla nas ma.

Ktoś kto się nie zna na weteranach i nie czuje ich to nie będzie czuł tego klimatu!!

Edytowane przez Moskit1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty Aśka pieprzysz :icon_exclaim: czytałaś całość co :icon_exclaim:

Każdy ma swoje poglądy ja się nie zgadzam z granatem, jak on niema pojęcia co to za marka :icon_exclaim:

On ocenił Nortna jak ocenił tak ocenił a i inni ocenili ruska no i co. To tylko mu wolno oceniać i negatyw walić bez podstaw :icon_question:

 

"A w temacie-no niby ładny. Tylko jak ktoś chce motocykl wyglądający jak stary, to niech sobie kupi stary motocykl. Nowe motocykle przekopiowane stylistycznie z lat 70(?) to jedna wielka porażka."

 

ten nowy nie był by jak by nie było tego starego wiesz o tym!

 

no to właśnie na ten temat piszemy ze ten motocykl ma to coś może dla ciebie niema nic do zaprezentowania, ale dla nas ma.

Ktoś kto się nie zna na weteranach i nie czuje ich to nie będzie czuł tego klimatu!!

A tak sobie pieprzę, bo lubię pikantne :icon_mrgreen:

 

A Ty naucz się "kolego" (kurna, żeście się na tego "kolegę" uparli :bigrazz: )czytać ze zrozumieniem. Pytanie Granata "co to takiego?" było hmmm... właściwie retoryczne. Jak Tobie i reszcie wyjaśnił, pojęcie ma i wie o czym mówi. Może po prostu wie więcej i dlatego się tak nie zachwyca?

 

Mniejsza z tym. "kolegi" Granata tłumaczyć nie będę. Choć niektórym tu by się przydały lekcje czytania ze zrozumieniem.

 

A ja i tak zdania nie zmienię. Jak coś jest nowe, a robione na stare, to dla mnie straszny kicz. Jak te wszystkie odlewane duperele, klamki i kołatki, które można kupić na bazarach ze starociami (albo, nie wiedzieć czemu, motocyklowych). Ma to może z miesiąc, ale udaje skarby wykopane w polu po Niemcach.

 

"ten nowy nie był by jak by nie było tego starego wiesz o tym!" No Amerykę odkryłeś, chopje! Wiem. I szacunek należy się temu co było. A kopiowanie starego "dizajnu", bo na pewno się sprzeda, jak dla mnie jest raczej brakiem szacunku dla historii :icon_exclaim:

 

Co do klimatu-podobają mi się motocykle japońskie z lat 80. i takiego sobie kupiłam. Jest PRAWDZIWYM japońskim motocyklem z lat 80. A nie jakąś współczesną podróbą.

 

 

P.S "Kolego" naucz się też używać kropek i przecinków, bo niektóre fragmenty Twojej wypowiedzi musiałam czytać 3 razy, żeby domyślić się gdzie kończy się jedno zdanie, a zaczyna drugie.

Edytowane przez Aśka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi była gwałtowna hmmmm:) a przecinki i kropki musisz sobie sama dodać. Przykro mi !!

 

Czy się uwzięli?? Powiedzmy tak =poczekamy zobaczmy na ich wpisy!!

 

Z mojej strony już się wypowiedziałem !!!

a wracając do meritum

Niema sensu wypowiadać się o Marce której się niezna. Wtrąci 3 grosze każdy może, ale ze by wnieś coś sensownego to ???

dalej sobie dopisz !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...