Skocz do zawartości

Lakierowanie owiewek.


>ENDUROS*600<
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio swoje malowalem i efekt wyszedl calkiem niezly. Po klarze (lakierze bezbarwnym) zmatuj sobie jeszcze papierem 2000-2500. na mokro rzecz jasna. pamietaj tylko by nalozyc ze 2 warty klaru i nie trzec za dlugo bo inaczej znowu bedziesz mial zmatowione owiewki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy do owiewek stosuje sie jakis zwykly lakier bezbarwny czy musi to byc jakis specjalny??ja chce tez pomalowac ale czy nie bedzie pechac lakier jak owiewki sa w ruchu.wiadome ze nie sa onbe sztywne tylko mozna nimi lekko poruszac itp. nie bedzie po czasie jakis pekniec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Do malowania plastików używa się specjalnego podkładu pod bazę, tak więc klar który jest przeznaczony na bazę raczej długo nie pośmiga na gołym plastiku. Zacznie pękać, odchodzić i zrobią się łaty. Plastik daje się polerować przy odrobinie cierpliwości więc proponuję najpierw tą metodę.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matowić papierem 2000 ?

To ręce Ci odpadną.

Weź 800 lub 1000 a najlepiej kup specjalną ścierkę w sklepie lakierniczym.

Matowisz, odtłuszczasz, szmatka antystatyczna, lakier bezbarwny samochodowy z utwardzaczem i najlepiej z domieszką specyfiku zwanego antysilikon.

Najlepiej kilka cienkich warstw aby nie strzelić zacieków.

Jak wszystko dobrze Ci pójdzie to będzię efekt końcowy.

Jak gdzieś Ci popłynie to przelej aby spłynęło do rantu.Jesli zostawisz zaciek to po wyschnięciu papier 1500-2000 i usuwasz zaciek i polerka.

P.S.

Jeśli goły plastik chcesz malować to Qurim Ci prawdę napisał.

A jęsli jest to w ogóle plastik z enduro i jest bardzo plastyczny to lakier z podkładem do plastiku pewnie popęka.Dlatego fabrycznie nie są malowane.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na wstępie wielkie sorry za małego off top'a, nie chciałem zaczynać nowego tematu :icon_mrgreen: skoro o lakierowaniu mowa to może ktoś wie jak ściągnąć owiewki z DL 1000 ? Próbowałem ale po odkręceniu 3 śrubek i zobaczeniu zatrzasków do których dostęp jest raczej mizerny (a nie chciałbym ich pourywać :banghead: ) poprostu zrezygnowałem, może chociaż podpowiecie jak się ściąga te zatrzaski?

Za wszelkie wskazówki wielkie dzięki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...