Skocz do zawartości

Instalacja lpg w motorze


PrzemekGS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem kiedys poloneza po zlomowaniu zostala mi kompletna instalacja z wszystkimi elementami, poldek byl na gazniku tak jak moja gs i przyszedl mi taki plan zeby zalozyc lpg do suzuki? jak myslicie mozna tak zrobic? bedzie to działac? nie robil bym tego gdyby benzyna nie byla taka droga, ruskiej nie chce lac bo nawet jawa na niej wariowala a co dopiero suzuki, a takie lpg to jednak byloby duzo ekonomiczniejsze nawet jesli by troche wiecej palil, co do montazu butli lpg to myslalem aby dac znlecenie sasiadowi zeby uspawal mi taki stelaz pod kufer na tyl (tam za siedzenie) i kupic kufer i w niego dac butle, zastanawial sie ktos nad taka przerobka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To tak jak kiedyś widziałem, jak podjeżdża S klasa, a koleś gaz ładuje :clap: brak słów

 

a co w tym dziwnego niby? teraz sa praktycznie bezobslugowe intalacje nowego typu, nie obnizaja osiagow. Po co tankowac paliwo za 4,50 jak mozna za 2 i tak samo sie dojdzie do celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spokojnie, nie chcę się kłócić, przedstawiam jedynie MOJE zdanie na ten temat, dla mnie to głupie że ktoś kupuje samochód za parę set tysięcy, a potem brakuje na benzyne? oO

poza tym, swego czasu widzialem na allegro corvette z gazem...po prostu spadłem z krzesła :]

Oczywiście nie mam nic przeciwko LPG, ale sam raczej tego nie chcę, bo IMO nie ma to jak płynne złoto ;] ten zapach, smak, to jest to :P

 

KONIEC FLAMWARa !!! NIE ODPISYWAĆ na ten post

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w tym dziwnego niby? teraz sa praktycznie bezobslugowe intalacje nowego typu, nie obnizaja osiagow. Po co tankowac paliwo za 4,50 jak mozna za 2 i tak samo sie dojdzie do celu?

 

Jestem tego samego zdania co Ty.

Na ktorejs wystawie widzialem skuter z instalacja LPG. Ogolnie da sie i sa tacy co to robia, ale przepisy by zjadly...

 

Koles w przerobionej wsce wstawil LPG ;)

 

Ps. Jeszcze na ktoryms filmiku z Szrot Team byl skuter na gas.

Edytowane przez jimi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak zamierzasz rozwiązać problem chłodzenia Suzy?

do zasilania gazem potrzebny jest raczej obieg cieczy chłodzącej (do ogrzania miksera czy jak to zwą). Suza GS 500, z tego co pamiętam, chłodzona jest powietrzem.

Podobnie jak kolega Lionix mam podobne zdanie na temat tankowania auta za ponad 300k paliwem drugiej kategorii.

To dla mnie kastracja!!

 

PS

Na gaz to dobre są ale zapalniczki.

Edytowane przez Zbyszekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do gazu - ojciec miał Nissana 100NX - dobrze wyregulowany gaz był tak samo mocny jak benzyna.

Co do parownika (bo o niego chodzi z chłodzeniem) to zamiast niego można dać BLOSa i po problemie. Za mikser może robić dysza wkręcona w gaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!

Pierwszym założeniem autora wątku była oszczędność!!

Zdaję sobie sprawę że można tak wyregulować że i lepiej od benzyny będzie chodził i będzie mocniejszy ale to zwiększy spalanie, tak??

Drugie to instalacja od jakiegoś Poldka!! Tam raczej parownik był nagrzewany CIECZĄ chłodzącą!!

Ludzie... i jak będzie teraz z tą oszczędnością??

Wg mnie tylko pozorna. GS-ka i tak mało pali więc po jakiego grzyba wciskać na siłę gaz, regulować tak żeby był mocny i dodatkowo zwiększać wagę całym osprzętem...

 

Jak w powiedzeniu:

Zamienił stryjek: siekierkę na kijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zdarzają się instalacje LPG w skuterach - opłacalne przy kurierce. Malutka butla w kuferku na miejskie kręcenie wystarcza, ale większe moto i większe dystanse to chyba jednak będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...