Skocz do zawartości

Dlaczego nie gazowe amortyzatory z przodu?


karolek850
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie dlaczego nie montuje się gazowych amortyzatorów w przednich lagach? Bo nie byłoby problemu z wymianą oleju który trzeba zmieniać co jakiś czas. A jak to jest w tylnym amortyzatorze takim pojedynczym jak w bandycie? Jest olejówy czy gazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD mam olejowo-gazowe. A wentyl do pompowania mam w.....kierownicy, na lewym końcu. :biggrin: Służy to do antynurka, amorki działają jak zwykłe olejaki.

 

W wielu starszych moto można spotkać wentyle w lagach, jakieś Suzuki to miały, bodajże GSX400 czy jakieś takie. CZ crossowe też chyba to miały.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP i WSB maszyny maja gazowe z przodu tyz.Nowa technologia,z czasem przesiaknie do produkcyjnych,kwestia czasu.

 

W miedzyczasie mozesz przerobic swoje standardowe widelce na gazowa.Dwa i pol kola.

 

http://traxxion.com/detail-2.aspx

 

Na marginesie w gazowych tez trzeba wymieniac olej,aczkolwiek moze nie tak czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kolega zrobił w swojej dywersji taki patent że wywiercił otwory w nakrętkach od lag, nagwintował i wkręcił tam wentyle, po czym napompował chyba 0.3 atmosfery czy jakoś tak, nie pamiętam. W każdym razie z rezultatów był bardzo zadowolony bo xjoty jak wiadomo mają bardzo miękkie przednie zawieszenie i brak regulacji.

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też można, łatwo i szybko domowym sposobem. :biggrin: Albo można wrzucić progresywne sprężyny Hagon. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...