Skocz do zawartości

Paranoja roku ! Pie*** Polonez


Mobilaiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coś takiego jak konstytucja która gwarantuje KAŻDEMU prawo do obrony. I podstawowa zasada prawna - winę należy UDOWODNIĆ, więc jeśli prokurator jest głupszy (lub ludzie którzy dla niego pracują) od adwokata, to nie wina adwokata. Jest coś takiego jak np. adwokat z urzędu - nie ważne w co wierzy, z racji swojej funkcji ma zrobić wszystko aby bronić klienta. Mimo, iż w życiu to już różnie wygląda... ;)

 

OFF-TOP:

 

Czym innym jest prawo do obrony, a czym innym obrona za wszelką cenę, oparta na kłamstwie. Z moralnego punktu widzenia oczywiście. Ja np. nie spałbym z czystym sumieniem gdybym bronił morderce i go wybronił (w sensie UNIEWINNIŁ) będąc przekonanym o jego winie. Co innego reprezentowanie (np. przytaczanie argumentów w celu innej kwalifikacji czynu), a co innego postępowanie wbrew sumieniu i dowodzenie wbrew faktom. I z tego co się orientuję - adwokat ma prawo odmówić obrony tak jak lekarz aborcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego co się orientuję - adwokat ma prawo odmówić obrony tak jak lekarz aborcji.

 

...naruszając tym samym prawo każdego obywatela do obrony, podobnie jak lekarz - do aborcji (zakładając, że pacjentka takie prawo w konkretnej sytuacji ma). śliski temat, proponuję podyskutować przy piwie - ten wątek jest o czymś innym

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

NAJLEPSZY ADWOKAT W MIEŚCIE ROBI SWOJE :biggrin:

 

SPRAWA WYGRANA, MOTOCYKL ZROBIONY, GOŚĆ MA ODEBRANE KWITY I IDĄC ZA CIOSEM JESZCZE POLICJANTA POSĄDZIŁEM O NIESUMIENNE WYKONANIE CZYNNOŚCI PODCZAS WEZWANIA :buttrock:

 

CZASAMI PRAWO BYWA I PO NASZEJ STRONIE :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJLEPSZY ADWOKAT W MIEŚCIE ROBI SWOJE :biggrin:

 

SPRAWA WYGRANA, MOTOCYKL ZROBIONY, GOŚĆ MA ODEBRANE KWITY I IDĄC ZA CIOSEM JESZCZE POLICJANTA POSĄDZIŁEM O NIESUMIENNE WYKONANIE CZYNNOŚCI PODCZAS WEZWANIA :buttrock:

 

CZASAMI PRAWO BYWA I PO NASZEJ STRONIE :lalag:

 

 

Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ps. kwity masz na mysli zielone papiery czy prawo jazdy tez ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJLEPSZY ADWOKAT W MIEŚCIE ROBI SWOJE :biggrin:

 

SPRAWA WYGRANA, MOTOCYKL ZROBIONY, GOŚĆ MA ODEBRANE KWITY I IDĄC ZA CIOSEM JESZCZE POLICJANTA POSĄDZIŁEM O NIESUMIENNE WYKONANIE CZYNNOŚCI PODCZAS WEZWANIA :buttrock:

 

CZASAMI PRAWO BYWA I PO NASZEJ STRONIE :lalag:

Oooooo ....... o to przykład że trzeba walczyć o Swoje!!!! Gratulacje!!!!! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję . Nie sadziłem że tak pozytywnie zakończy się ta sprawa. Z doświadczenia wiem że w Polsce opłaca sie udawac niepoczytalnego i olewac prawo. Dobrze że choć tym razem czarne jest czarne , a białe białe. Jeszcze raz gratuluję.

Ps. Ciekawe czy bez adwokata wynik byłby ten sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJLEPSZY ADWOKAT W MIEŚCIE ROBI SWOJE :biggrin:

[...]

CZASAMI PRAWO BYWA I PO NASZEJ STRONIE :lalag:

Zawsze prawo jest po stronie jak się ma kasiore...

 

GRATULACJE za dopięcie swego i eliminację jednego idioty drogowego z naszych ulic.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lalag: Gratuluję wygranej sprawy.

Co do samego odebrania PJ-swawolnemu i tak bez różnicy :bigrazz: Będzie robił swoje, zatem trzeba na niego uważać (chyba, że został odizolowany od reszty społeczeństwa).

Słusznie zrobiłeś pociągając policjanta do odpowiedzialności za niesumienne wypełnianie obowiąków. Niech się reszta uczy.

Edytowane przez marzka

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, dowód na to że jeszcze obowiązuje prawo w tym kraju - chociaż czasami nie jest ani łatwo, ani samo z siebie osiągalne

gratulacje za wytrwałość i oby Twoja historia pozwoliła kolejnym osobom uwierzyć w sens walki o sprawiedliwość ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...