Skocz do zawartości

Paranoja roku ! Pie*** Polonez


Mobilaiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A przypadkiem nie było namalowanej jego rejestracji na miejscu parkingowym? Jak wiesz, że raczej będziesz widział się z nim w sądzie, to może warto poszukać swiadków?

 

dcz jednak co kierowca BMW to kierowca BMW

 

a co ma do tej sytuacji namalowany na parkingu nr. , a gdybym sie zatrzymal na czyims miejscu parkingowym w celu zawiazania sznurowadla w bucie to znaczy ze wlasciciel tego miejsca moze mnie rozjechac (ewentualnie przewiezc na masce swojego auta poza jego miejsce prakingowe) zgodnie z prawem bo to jego miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd :eek: Dobrze ze dziadek nie trafil na kogos innego i nie dostal z alpinestara :bigrazz:

A tak wogole - gdzie mozna sobie wyrobic takie kwity ? :icon_rolleyes:

 

pozdro

Nie jest łatwo o kwity,już w przedszkolu trzeba zacząć,a potem już poleci.Przy konsekwentnym postępowaniu,odbierasz z maturą :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z jego sąsiadką, gość ma na osiedlu ksywę "SWAWOLNY SAM" ja chyba pier*** nie ma jak w przyjemne środowe popołudnie trafić na swawolnego sama :banghead:

Ja wiem, że to nie jest śmieszne, ale i tak się uśmiałam :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawa wygląda następująco, był właśnie u mnie znajomy prawnik i wnoszę sprawę do sądu. Raz się żyje.

Nie była to koperta, żaden zakaz.

Ja mogę beknąć za zniszczenie maski poloneza, z chęcią nawet zapłacę. Ale dziadek co do grosza zapłaci za moto a naprawie najdrożej jak się da. Tak jak wyżej koledzy wspominali. Prawko zrobił za młodu a papiery dostał później więc sorry nie będę odpowiadał za chorych umysłowo co niszczą cudze mienie.

 

Jedno co mnie smuci, że w naszym kraju mamy tak ograniczonych i NIEDOUCZONYCH policjantów.

 

I tego życzę, żeby się udało. Jeżeli ta niepoczytalność wymaga opieki/opiekunów i ich ma, to oni będą odpowiadać. I dobrze. Ofiarą tego #%&@$& zajścia (parodia nonsensu, o ile takie określenie może istnieć) jesteś Ty i ....dziadek też, bo ktoś jednak pozwala na to, żeby ktoś niepełnosprawny umysłowo był puszczany samopas, nie wspominając o jeździe (!) :icon_evil: Bo tacy ludzie są jak naprawde małe dzieci, a dodatkowo mają swój świat jak w "małym białym domku".

Ale - spróbuj dotrzeć do tego, jaki to stopień upośledzenia, jakie to papiery (policaje na co dzień raczej nie mają do czynienia z takimi ludźmi, więc byli ignorantami, pewnie tylko tamten "żółte papiery" pokazał i to wszystko), bo jeżeli nie wymaga opiekuna, to sprawa już wygląda nieco inaczej. A może "papierki" tak nie do końca odzwierciedlają stan rzeczywisty? "Żółte" się dostaje za różne choroby, no ale tu nie ma co dywagować, na co cierpi dziadek, nie miejsce oczywiście. Dokumenciki to kiedyś z palcem w tyłku można było sobie załatwić, żeby do woja nie iść :icon_twisted: Pogadaj z tym prawnikiem. w takich sprawach na bezczela wszystko trzeba posprawdzać przed sprawą, nawet pokątnymi drogami.

Powodzenia!

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku myślałem, że tytuł Twojego tematu będzie mocno naciągnięty, ale po przeczytaniu go muszę stwierdzić, że w tym sezonie ten dziadek wygrał wszystko :banghead: może zamiast konkursu na motocykle miesiąca zrobimy konkurs na idiotę roku??

 

a tak na poważnie współczuję kontaktu z takimi ludźmi i mam nadzieję, jakoś odzyskasz pieniądze za straty

 

pozdrawiam Swawolny Adel :buttrock:

Edytowane przez Adel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco, był właśnie u mnie znajomy prawnik i wnoszę sprawę do sądu. Raz się żyje.

Nie była to koperta, żaden zakaz.

Ja mogę beknąć za zniszczenie maski poloneza, z chęcią nawet zapłacę.

 

A wskutek przestawiania twojego motocykla polonez nie ucierpiał?? Musiał mu się przynajmniej zderzak powyginać i za to też chcesz płacić?? Nie bądź frajer wypieraj się wszystkiego. Jak kiedyś psychiczny dorwał traktor i najechał na zastęp konny łamiąc tylne nogi naszemu koniowi i zagrażając życiu jeźdźców to dostał taki wp*, że ledwo się trzymał na nogach. Potem wszyscy zeznali, że obrażenia były wynikiem "potknięcia" delikwenta. Koniecznie szukaj świadków zdarzenia i nie odpuszczaj. Chory psychicznie nie może mieć więcej praw niż ty, zwłaszcza kiedy ci niszczy twoje mienie. Poza tym zasłaniaj się działaniem w afekcie - też w momencie skakania po masce byłeś niepoczytalny. Nie daj się, chłopie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z jego sąsiadką, gość ma na osiedlu ksywę "SWAWOLNY SAM" ja chyba pier*** nie ma jak w przyjemne środowe popołudnie trafić na swawolnego sama :banghead:

 

Po raz kolejny sorry ale nie mogę :icon_mrgreen: jak sobie pomyślę, że swawolny Sam buszuje po Rzeszowie. Strach z domów wychodzić. ;)

 

Pozdro Mobil, nie łam się i do zobaczyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji chyba nadzwyczaj spokojny człowiek by się zagotował...

 

Jednego nie kumam: wyrabiam sobie żółte papiery i nie obowiązuje mnie kodeks drogowy? To po cholerę robić te wszystkie kategorie prawa jazdy??? Coś tu jest nie teges!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sędzia nie weźmie pod uwagę, że działałeś w afekcie, bo na twoich oczach ktoś robi coś tak cholernie absurdalnego (bo żebyś jeszcze z tym gościem darł koty od wielu lat)? Walcz do upadłego!

 

Natomiast nie pocieszę was w sprawie odebrania mu prawka (o ile fakt niepoczytalności już nie jest z tym jednoznaczny). Co ludzi powstrzymuje przed jazdą bez prawa jazdy? Zazwyczaj całkowity brak umiejętności (choć nie zawsze, są kilkulatki, które nagle wsiadają za kółko i naśladują tatusia), czasami wychowanie, wysokość mandatu, strach przed konsekwencjami ew. uczestnictwa w kolizji. Jeśli zaś mowa o osobach, którym odebrano prawo jazdy sprawa się komplikuje, bo albo już i tak zlewali zasady (jazda po alku, ostre zarabianie punkcików), albo są zaburzone psychicznie. Ich wola do przestrzegania zakazu jest ograniczona, jeśli nie nieobecna.

Są dwie opcje, by ludzie nie jeździli bez prawa jazdy:

- albo nie posiadają pojazdu i nikt im swojego pojazdu nie udostępnia

- albo trzeba ich tak uszkodzić, żeby czysto fizycznie nie byli w stanie jeździć

 

Niech rękę na całym tym forum podniosą ci, którzy wsiedli po raz pierwszy na motocykl inny niż kursowy po odbiorze prawa jazdy kat A/A1. Cóż, ja też nie podniosę. Jaki wniosek? Nic nie jest w stanie nikogo powstrzymać przed jazdą bez prawa jazdy, jeśli mają taką możliwość - poza własną wolą. No chyba, że im się ręce i nogi poobcina i oczy wyłupi. Ale to chyba nie ta cywilizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji chyba nadzwyczaj spokojny człowiek by się zagotował...

 

Jednego nie kumam: wyrabiam sobie żółte papiery i nie obowiązuje mnie kodeks drogowy? To po cholerę robić te wszystkie kategorie prawa jazdy??? Coś tu jest nie teges!

 

Nie wyrobisz sobie od tak o żółtych papierków ...

Jak już byś zdobył takowy dokument jesteś przez państwo uznany za niepoczytalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech rękę na całym tym forum podniosą ci, którzy wsiedli po raz pierwszy na motocykl inny niż kursowy po odbiorze prawa jazdy kat A/A1. Cóż, ja też nie podniosę.

Nieśmiało wysuwam palucha, bo przed rozpoczęciem kursu to tylko 50ccm prowadziłem :icon_rolleyes:

A właśnie, z autem to było tak, że już z 50k km miałem nastukane (po drogach publicznych), zanim wreszcie "znalazłem czas" na zrobienie prawka. Nie bierzcie ze mnie przykładu.

 

Reszta postu - chyba masz rację.

Edytowane przez bozoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech rękę na całym tym forum podniosą ci, którzy wsiedli po raz pierwszy na motocykl inny niż kursowy po odbiorze prawa jazdy kat A/A1.

 

Podnoszę dumnie rękę, ale jeśli chodzi o motocykl, z samochodem było zupełnie inaczej.

 

Jestem bardzo ciekawy, jak cała sytuacja się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...