Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o jakieś sugestie dot.poniższego.

1. RK Twin Cam 2003 na gaźniku na wolnych obrotach jakby nie domagał tylny cylinder. Słuchając wydechu przedni pracuje równo a tylny jakby o ''połowę wolniej''. zdejmując przewód ze świecy tylnego silnik pracuje na jednym- przednim, natomiast na odwrót już gaśnie, tylny nie daje rady. Świece zamieniłem miejscami i jest bez zmian. Moto ładnie odpala i jeździ tylko te wolne obroty jakieś nie równe na obu cylindrach. ?

 

2. Klocki hamulcowe - jakich firm,co się dobrze sprawuje, oryginały czy jakieś zamienniki. Hamulce nie są za rewelacyjne ogólnie, także podzielcie się doświadczeniem abym nie kupił jakiegoś gówna i ich jeszcze nie pogorszył ;)

.

3. Co i gdzie odłączyć aby przerobić hamerykańske kierunki tył na dostosowane do naszych wymogów.

Edytowane przez jacotto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. sprawdzaj cała sciezkę zapłonu. jak nie znajdziesz to zmierz zuzycie tylnego garnka.

ad 2. OEM-y i TRW moge polecić. Krótki opis wypłodziłem pare dni temu gdzieś tu na tym forum.

ad 3. najczęściej jest to kostka z 2 wtyczkami na tylnim błotniku, trzeba ją wyj**ać i przelutować podajrze niebieski kabel oraz zmienić czerwone szkiełka kierunków na inne (białe, dymione lub orange) :wink:

 

 

I pozdrów Zamość!!! - wygląda, że w tym miesiącu znów tam będę... :cool:

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assistance wykupiłem w PZU - mają coś takiego, jak Auto Pomoc pakiet Super - działa równiez na motocykle ;)

wczoraj placac za OC wykupilem rowniez pakiet Super

dla klientow PZU kosztuje tylko 89 zl na rok

i dziala 20 km od miejsca zamieszkania(jest drozsza wersja,od miejsca zamieszkania,kosztuje 50 zl wiecej)

w jego sklad wchodzi bezplatny transport pojazdu do 150 km,na wypadek awarii lub kolizji

Edytowane przez BLACKY4

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę to nic nie daje,w przypadku awarii czy wypadku gdzieś na wakacjach to możesz liczyć tylko na siebie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę to nic nie daje,w przypadku awarii czy wypadku gdzieś na wakacjach to możesz liczyć tylko na siebie.

Naprawiają na miejscu lub transportują moto do najbliższego serwisu - nie masz co liczyć, że ktoś będzie targał Twój popsuty motor przez całą Europę do zaufanego mechanika. Jeśli nie ma możliwości naprawy w ciągu 12 godzin, to zapewniają hotel lub transport do domu.

Nie jest to chyba takie złe.

Edytowane przez streng9

<span style='color: rgb(128,0,0)'>Absens carens</span>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój popsuty motor naprawiam sam,a na wakacje jeżdżę np do Albanii,Czarnogóry Macedonii czy Serbii,a tam żadne assistance nie działa.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój popsuty motor naprawiam sam,a na wakacje jeżdżę np do Albanii,Czarnogóry Macedonii czy Serbii,a tam żadne assistance nie działa.

Piter Ty nie kupisz tego po prostu,ale moze ktos kto buja sie po Polsce to zrobi,nie kazdy wie,ze jest taka opcja i ze mozna z niej skorzystac

nie kazdy naprawi sam swoj motocykl,a taka pomoc czasami moze okazac sie lekarstwem :)

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój popsuty motor naprawiam sam,a na wakacje jeżdżę np do Albanii,Czarnogóry Macedonii czy Serbii,a tam żadne assistance nie działa.

Podobno działa na terenie Europy z wyłączeniem Mołdawii i Rosji. Nie działa też w Iranie, Izraelu, Maroku, Tunezji i Turcji

Byłem w tym roku w Chorwacji, ale nie sprawdzałem, jak to się ma w praktyce ;)

<span style='color: rgb(128,0,0)'>Absens carens</span>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. sprawdzaj cała sciezkę zapłonu. jak nie znajdziesz to zmierz zuzycie tylnego garnka.

ad 2. OEM-y i TRW moge polecić. Krótki opis wypłodziłem pare dni temu gdzieś tu na tym forum.

ad 3. najczęściej jest to kostka z 2 wtyczkami na tylnim błotniku, trzeba ją wyj**ać i przelutować podajrze niebieski kabel oraz zmienić czerwone szkiełka kierunków na inne (białe, dymione lub orange) :wink:

 

 

I pozdrów Zamość!!! - wygląda, że w tym miesiącu znów tam będę... :cool:

Dzięki za wskazówki. Wszystko sprawdziłem i niby jest ok. Nie mam w okolicy TC na gaźniku aby porównać pracę silnika, ale znalazłem w sieci filmik i mój silnik pracuje identycznie http://www.youtube.com/watch?v=XfGMDjIUsig (słychać różną pracę z 2 wydechów)

Może tak ma być, a ja jestem jakiś przewrażliwiony :blush: .

Fisu daj znać jak będziesz w Zamościu może tą razą będzie nam dane spotkać się. tel. 500529023

Edytowane przez jacotto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zmień wydech :biggrin:, silnik jest ok. przynajmniej ten z filmu, trochę mu cyka góra do tego bym się przy....ał (regulejszon)

wprowadzaj silnik na obroty, rób to powoli, co chwilę przytrzymując go na stałych obrotach, jeśli silnik pracuje równo to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Wszystko sprawdziłem i niby jest ok. Nie mam w okolicy TC na gaźniku aby porównać pracę silnika, ale znalazłem w sieci filmik i mój silnik pracuje identycznie http://www.youtube.com/watch?v=XfGMDjIUsig (słychać różną pracę z 2 wydechów)

Może tak ma być, a ja jestem jakiś przewrażliwiony :blush: .

Fisu daj znać jak będziesz w Zamościu może tą razą będzie nam dane spotkać się. tel. 500529023

Boski dzwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...