Skocz do zawartości

Stopiony tlok dlaczego?


dexxam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio stopil sie tloczek w moim kawasaki kx 125 i tu nasuwa sie pytanie dlaczego? Nie powiem mial juz troche nalatane ale no jak sie mogl stopic bo z takim przypadkiem sie jeszcze nie spotkalem. Mam teorie ze za bardzo zapsikalem sprayem filtr powietrza i nie dostawal odpowiednio duzo powietrza. Stopil sie od strony wydechu. Kolega mowi ze mieszanka byla za uboga. Tylko ze on jezdzil wczesniej ok i poprzedni wlasciciel tez tak jezdzil i bylo ok.

 

 

Foty tloczka.

 

http://img55.imageshack.us/img55/3041/dsc00961r.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...6c5c77a2ed.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za uboga mieszanka cieakwe to jest bo tak jak pisalem wczesniej jezdizlem na tym troche kolega co od niego moto wziolem tez tak jezdzil i bylo wszystko ok. Moze jednak to ejst przez ten filtr o czym pisalem? Bo jezdzil tlok tez byl przyzwoity bo zagladalem przez wydech. Potem wypralem filterek i zapsikalem od tamtej pory zrobilem moze z 1mth i to sie stalo. Odrazu pytanie jak ustawic odpowiedno sklad mieszanki?

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulamalo sie denko tloka kawalek.(pewnie przez zle dzialajacy zawor wydechowy.Cala temperatura oddawana byla wprost na pewna powiechrznie pierscienia.Pierscien mogl dostac takiej temperatury ze od niego stopil sie tlok?? Badz przedmuch spalin dzialal na material pod pierscieniem gdzie jest najcieszy i od tamtad sie zaczelo topic.Czesto to sie zdarza w fullach gdy zawor zle dziala badz tlok gdzies lekko dostanie i potem leci.

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawor dziala poprawnie. Chcialbym rowniez nadmienic ze koledze ktory mowil ze to przez za uboga mieszanke tez sie tlok tak stopil i rowniez od strony wydechu. i to chyba normalne ze od strony wydechu bo z tego co zaobserwowalem tloczki zawsze toipasie albo zacieraja od tamtej strony bo tam najwieksza temperatura jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki olej ??

druga sprawa na cylindrze nie ma żadnych śladów ?? tam od strony wydechu wygląda jakby przytarty był....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieca nie mam pojecia jutro zobacze bo nie zwrocilem uwagi przy rozbieraniu. Olej lalem castrola do 2t. Nie rozmawiamy tutaj o cylindrze, tylko o sprawie tloka dlaczego tak sie stalo i jak temu zapobiec przy nastepnym tloku z cylem sobie poradzilem ;p. Zawor wydechowy w sumie mozliwe bo jak jechalem to mi cos stukalo leciutko ale myslalem ze to z wachacza sie cos dobija bo mi skrzypi troche ;p Moze mi podpowiesz jak sie reguluje zawor?

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinder jest nicasilowy czy jest tuleja? Jeśli jest tuleja i tłok nadwymiarowy, to należy sprawdzić luz między zaworem a tłokiem, w razie konieczności trzeba zebrać trochę materiału z zaworu, żeby nie uderzał o tłok.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nicasyl. wczoraj wieczorem sie bawilem troche z tym cylindrem i tlokiem i swierdzam ze zawor nie wychodzi nic a nic poza gladz cylindra. tylko teraz mam pytanie czy pierscien ma po nim przjezdzac czy od pierscienia tez ma byc odsuniety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...