Skocz do zawartości

Czy istnieje taki motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Bo silnik nie rzezi jak w Kawasaki, bo sie nie psuje, bo sie dobrze prowadzi, bo jest ładny, bo dobrze hamuje i nie telepie kierą :D ,bo zapie**ala no i nie jest zielony. Ogólnie nudny motór :biggrin: ;)

Mógłbym przytaknąć jedynie odnośnie koloru ;)

 

FZ1S byłby dla mnie idealny gdyby:

- założyć mu normalną kierownicę (czytaj: clip-ony), a nie taką od taczki. Niestety w wersji S wymaga to zaawansowanego rzeźbienia.

- powiększyć prześwit: bez problemu, ale kosztochłonne.

- sprawić, aby silnik nie szarpał wtryskiem i miał nieco więcej dołu (choć to drugie jakoś bym przełknął).

 

Generalnie wszystko da się zrobić, ale wymaga to kosztownych modyfikacji.

 

SV1000S - myślałem nad nim przed zakupem 9-ki, ale jakoś mi się nie podoba.

Bielizna - musiałbym spróbować...

Honda - motocykle tej marki z założenia nie są brane przeze mnie w ogóle pod uwagę ;)

FJR - tak, ale za jakieś 20 lat :bigrazz:

Ducati - jak rozbiję skarbonkę (albo uzbieram dużo pieniążków z wesela :bigrazz: )

BMW - no comments :icon_twisted:

 

Plebiscyt trwa dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie również chodzi po głowie duży fazer ale kierownica też mi się nie podoba, ale ponoć wygodna jest

hmm podpowiem Ci thunderace, niestety nie wszystkie Twoje założenia spełnia ale może warty uwagi

aha no i XX ale hondy nie chcesz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW - no comments :icon_twisted:

Przejechałbyś się to zmieniłbyś zdanie. Pogadaj z Adasiem, moża da Ci rundkę wkoło trzepaka zrobic ;)

XX ale hondy nie chcesz :smile:

Tapczan ;) Dwunastka zdecydowanie fajniejsza. Teee, Fat-a moze Hayka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haya, ZZR 1400 - taaak, to chodzi mi po głowie (zwłaszcza ten drugi) :buttrock: Ale z drugiej mańki - po co mi tyle mocy? Mocowo mi 9-ka w zupełności wystarcza i z moją ułańską fantazją trochę się boję aż takiego powera.

 

Pork ma rację - bez przesunięcia widełek się chyba nie obędzie... Rozwiązania plebiscytu nie spodziewajcie się panowie szybko, bo na razie 9-ka spełnia większość wymagań brzegowych i lata mi się nią zajebiście. Ale co tu dużo mówić - technologicznie jest to skansen na kołach, a za jakiś czas przebieg zbliży się do granicy utrudniającej łatwą sprzedaż, więc powolutku czas rozejrzeć się za godnym następcą. Stąd m.in. ten wątek :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jakiś czas przebieg zbliży się do granicy utrudniającej łatwą sprzedaż, więc powolutku czas rozejrzeć się za godnym następcą. Stąd m.in. ten wątek :-)

 

Że niby ile ? 20 tysi ??? :biggrin:

Ojj PL to dziwny kraj :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także szukam powoli godnego następcy mojej VFR, wymagania mam podobne jak Fat i przyznaje że bardzo zainteresował mnie ten ST 1050. Po głowie chodził mi też FZ1-S, ale po jeździe próbnej stwierdziłem że przy moich 185cm może być problem z dłuższymi podróżami. Pasażerka pod tym względem skreśliła go od razu.

 

-komfort: Moim zdaniem jest bardzo wygodny (w 2 tyg. zrobiłem 2tys km i jestem zadowolony, pasażer też nie narzekał)

 

Mam tu na myśli przebiegi ok. 1tyś dziennie :biggrin: VFR z szybą turystyczną MRA jest pod tym względem bardzo fajna, szczególnie że załadowana do pełna przy 160km/h zadowala sie 6L/100km. Jestem bardzo ciekawy jak w takich warunkach wypada ST 1050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głowie chodził mi też FZ1-S, ale po jeździe próbnej stwierdziłem że przy moich 185cm może być problem z dłuższymi podróżami.

Ja mam 188 cm i nie mam zadnych problemow ze zrobieniem ~1000 km dziennie. Tylko faktycznie jest to motocykl raczej jednoosobowy, a wersja GT to jakies kuriozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Honda - motocykle tej marki z założenia nie są brane przeze mnie w ogóle pod uwagę ;)

Plebiscyt trwa dalej :)

Też mi plebiscyt. Jednym ruchem eliminować ok 20% rynku? Sekciarstwo do niczego dobrego cie nie zaprowadzi.

 

Ale - wolnoć tomku. Twoja kasa, twój problem.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby ile ? 20 tysi ???

Obecnie x2, a jeśli zostawię sobie ten motocykl na jeszcze rok (a wiele na to wskazuje), to pewnie będzie to gdzieś między 60-70 tys. Sprzedaj później Kawasaki z takim przebiegiem :icon_twisted:

 

Też mi plebiscyt. Jednym ruchem eliminować ok 20% rynku? Sekciarstwo do niczego dobrego cie nie zaprowadzi.

To nie sekciarstwo (no może trochę ;) ), tylko świadomość własnych potrzeb. Motcykle Hondy, na które z przyjemnością bym wsiadł zamiast na ich odpowiedniki z konkurencji, mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. I żaden z nich nie spełnia wymagań brzegowych.

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi plebiscyt. Jednym ruchem eliminować ok 20% rynku? Sekciarstwo do niczego dobrego cie nie zaprowadzi.

 

Ale - wolnoć tomku. Twoja kasa, twój problem.

I co w tym złego? Ja na ten przyklad z gory bym Zieloną markę odrzucił. To tez sekciarstwo? Nie kazdy musi uwazac Honde za najlepsze motocykle panie Buber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko faktycznie jest to motocykl raczej jednoosobowy, a wersja GT to jakies kuriozum.

piszesz że to motocykl jednoosobowy, a mi by zależało też żeby mój plecaczek też miał troszkę wygody, a co gdyby zmienić siodło na takie nie wiem jak to określić wyprofilowane jak są w nowszych fazerach czy podejdzie ono do motocykla z roczników 2001 2002 ? i wydaje mi się że jest ono wygodniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu na myśli przebiegi ok. 1tyś dziennie :biggrin: VFR z szybą turystyczną MRA jest pod tym względem bardzo fajna, szczególnie że załadowana do pełna przy 160km/h zadowala sie 6L/100km. Jestem bardzo ciekawy jak w takich warunkach wypada ST 1050.

 

W ciągu jednego dnia nigdy tyle nie przejechałem żadnym moto :) Jeśli chodzi o ochronę przed wiatrem to trzeba powiedzieć że z standardową szybką jest raczej słaba od ok.150km/h wieje już dosyć mocno (przy moim wzroście 188cm). Jeśli chodzi o spalanie to średnie od czasu zakupu u mnie wynosi 6,3l/100 w cyklu mieszanym (głównie kręte drogi, czasem trasa, rzadziej miasto...). Dla mnie nawet gdyby palił 10l/100 to ten silnik jest genialny; od 60km/h na 6-tce ciągnie równo nawet we 2-osoby, czyli zmianę biegów można sobie na trasie darować...

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w tym złego? Ja na ten przyklad z gory bym Zieloną markę odrzucił. To tez sekciarstwo? Nie kazdy musi uwazac Honde za najlepsze motocykle panie Buber.

Czego też ja nie robię (tzn nie odrzucam żadnej marki i nie uważam hondy za naj. Wg. mnie yamaha jest równie dobra). Przytocz mój post w którym piszę coś wprost obraźliwego, np. "piski i stuki", czy :kawałsraki"

Nie przytoczysz, bo tak nie myślę. Po prostu nie lubię ekstremizmu i tyle.

Ale - jak napisałem wyżej - wolnoć tomku.

Tylko pamiętaj, że przy tak skrojonych "warunkach brzegowych" wybór motocykla będzie ZAWSZE kompromisem.

No bo po prostu byś chciał moto idealny co robi wszystko... A to zawsze jest trudne do znalezienia.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fat piszesz o tej kierownicy w FZ1 a ja się pytam jezdziłeś FZ1?

bo kumpel kupił na ten sezon FZ1 i też cały czas o tej kierze smucił-znalezlismy dobrą sztuke za dobre pieniądze-i stwierdził po 3 miesiącach że to absolutny strzał w 10! kiera wygląda preclowo ale naprawde ogarnia temat-kumpel na torze kartingowym FZ1 wciągał sprzety typu 600RR nowe R6-dobre gumy i z FZ1 masz sporta-w granicach rozsądku oczywiście! prowadzenie?-na pewno lepsze niż masz teraz w 9-do charakteru silnika idzie się przyzwyczaić! i powiem ci jedno-znajomy przesiadł się z 1000RR-bo stwierdził że to nie to-i miał podobne wymagania jak ty-kupił FZ1 jest super zadowolony! Tylko tego miejsca dla plecaka/bagażu w FZ1 to konstruktorzy pożałowali na maxa.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...