Skocz do zawartości

Honda CB500 (cb500s)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Jaki olej używacie do silnika w waszych Cebulkach? Ja mam Hondę CB 500 z 1997 r. i przebieg 13tyś km. (jest to oryginalny i prawdziwy przebieg) i jest tam olej Castrol 10W40. Ma może ktoś serwisówkę od tej maszynki, lub jakieś ciekawe opisy dot. tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie chce któryś z grupowiczów wydrukowanej na drukarce laserowej (z pdf) angielskiej książki Haynes "honda cb500 twin `93 to `01"

Sprzedałem cebulke i zapomniałem dołączyć do zestawu.

 

Odbiór osobisty w łodzi.

 

Pozdrawiam VDQ

 

Witam

nie chce któryś z grupowiczów wydrukowanej na drukarce laserowej (z pdf) angielskiej książki Haynes "honda cb500 twin `93 to `01"

Sprzedałem cebulke i zapomniałem dołączyć do zestawu.

 

Odbiór osobisty w łodzi.

 

Pozdrawiam VDQ

Już zaklepana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w październiku 2007 zakupiłem Cebulke 500 ;] zrobiłem na niej jakieś 800km do tej pory, jest to mój pierwszy motocykl uważam że w tej klasie nie ma konkurencji bardzo wygodny, komfortowy łatwo się prowadzi jest to wersja z 1994 roku ale moto jest naprawde w super stanie ostatno przy litrażowaniu wyszło mi 4.8L na 100Km przy mieszanej jeździe w kierunku spokojniejszej. Części do motocykla są ogólnie dostępne a ich ceny w miare przystępne. Uważam że posiadając model w dobrym stanie i dbając o niego można się nim cieszyć dłuuugie sezony - motocykl nie zawodny ;] jeśli znajdą się osoby z centralno - południowej polski można zawsze w sezonie gdzieś wyskoczyć. POZDRO 500

 

zdjęcia mojej CB 500 :

 

http://www.bikepics.com/members/tytexo/94cb500/

 

 

 

Noo to widzę kolego że mam takie same maszynki :wink: Moja też 94' zielony kameleon :biggrin: fotki mam na polskiej jeździe jakbyś chciał porównać :bigrazz: ja latam już drugi sezon ale chce teraz zmienić, oczywiście zostanę przy tej marce, albo F4 02' albo 929

szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu hondy cb500, ma to być mój pierwszy motocykl. Chce kupić rocznik ~2000.

Mam kilka pytanek, jak sprawdzić czy motor ma prostą ramę? Na co powinienem zwrócić jakoś szczególnie uwagę podczas oględzin tego motorku?

 

I jeszcze jedno, co myślicie o tych egzemplarzach?

 

http://tiny.pl/n12x

http://tiny.pl/n12m

 

Dzięki z góry za pomoc

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.megaupload.com/?d=QWI03K35 trzymaj serwisówka po angielsku ...pozdro :notworthy:

 

kolezanki i kolegi :crossy: wielka prosba do was, czy ma ktos jeszcze ta serwisowke, o ktorej pisal Maxv kilkanascie postow wyzej (i dawno dawno temu :icon_mrgreen: ) i moglby wrzucic na jakis inny serwer (rapidshare, sendspace) bylbym bardzo wdzieczy. wlasnie stalem sie posiadaczem :icon_mrgreen: 2oo konkretnie CeBulki 500s i chcialbym conieco jeszcze zaglebic sie w lekture, z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do pytania o spalanie:

mialem cebule '98 48KM przez ost rok (teraz jest na sprzedaz :biggrin: ) i zrobilem 9tys km moje doswiadczenia na temat spalania (to wszystko w lato ):

- min spalanie na trasie okolo 250km udalo mi sie zejsc do 4,3 lub 4,6L - nie pamietam dokladnie, jazda bardzo spokojna, solo przez niewielkie gorki i przez wiochy, ograniczenie do 50 jechalem 50, poza miastem max 90 i bardzo delikatne operowanie manetka,

- trasa Walbrzych - Wroclaw (zwykla droga 50-90km/h) - Gliwice (autostrada A4 100-130km/h) spalanie okolo 5L/100km

- ta sama trasa predkosc na autostradzie 120-140 spalanie 5,3-5,6

- ta sama trasa z pasazerka i niewielkim bagazem 115-130 spalanie 5,5 - 6

 

ostatnio listopad-luty dojezdalem cebula do pacy, trasa 15 km w jedna strone, 3 km przez centrum miasta w kokach (miedzy samochodami max 50km/h duzo swiatel etc.. jak to w miescie ) i okolo 12 na autotradzie

temperatury wachaly sie od 10 do -5 stopni, spalanie w takich warunkach wahalo siemiedzy 6-6,5L/100km.

a zdazylo sie ze lyknela i 7L ale to byl jednorazowy wbyryk ;)

 

tyle ;]

 

CeBula naprawde godna polecenia, jesli sie dba, wymienia co trzeba na czas, a do tego troche popiesci to tylko lac i jezdzic :) jak to w hondach ;]]]]]]]]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

" Haynes service & repair manual HONDA cb500 twin `93 to `01"

a ktoś nie chce może tej książki wydrukowanej na czarnej laserówce? (trochę tego jest)

oddam za uścisk dłoni w łodzi :P

 

Pozdrawiam VDQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem,

 

raz na qwartał pojawiam się na forum i ni z gruszki ni z pietruszki wrzucam posta. Tym razem rzecz będzie o wydechu w silniku cb (cbf) 500. Otóż zakupiłem tłumik scorpiona do swojego cbf'a 500 i muszę stwierdzić, że jazda tym sprzętem nabrała nowego wymiaru. Brzmi co najmniej jak VTR:), nie tyle chodzi o głośność ile o charakter i bas. Przy niskich obrotach lepiej daje radę. Generalnie polecam taki sposób na pozbycie się paru stówek z kieszeni!

pozdrawiam i szerokiej drogi, widzimy się za następne trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...