Skocz do zawartości

motor dla kobiety- sprawozdanie po kilku miesiacach


Rekomendowane odpowiedzi

czesc Wam brudni ludzie z lasow

 

kilka miesiecy (na jesien) zaczelam tu watek 1szego motocykla dla kobiety, ktory jako tako moglby ja poprowadzic w strone enduro. Pamietam, ze glowna koscia niezgody bylo, czy powinien to byc motor slabszy czy mocniejszy, bo slaby szybko sie znudzi i moge sobie nim co najwyzej ogolic nogi, a mocny za to mnie zniecheci i jeszcze krzywde zrobi.

 

I powiem Wam, ta slaba hondzina xr 125 sprawdzila sie na medal. Pojechalam z nia do Slowenii, wdrapywalam sie na gory po szutrach, jezdzilam po miescie, ba, wrocilam na niej ze Slowenii, co biorac uwage jej przelotowa 110 max z gorki, z wiatrem, na gladkiej autostradzie i ciagnieta jeszcze przez 10 rumakow, nie bylo latwe. Teraz wyskoczylam na piaskownie w mojej wsi i slaba jest rzeczywiscie w ch* :))) ale zawsze cos tam sie cwiczy...

 

ale! daje rade. max 3l/100, nic nie trzeba przy niej robic, prosta jak budowa cepa, po wymianie opon, filtra, oleju i akku idzie jak zloto.

 

fakt faktem, mam juz pewien glod mocy, wiec powoli bede szukac jakiejs 350, ale powoli stopniowo, byle nie dac sie zabic.

 

no w kazdym razie, dzieki tym, ktorzy mi w jakikolwiek sposob radzili. bez was nie bylabym w tym miejscu ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam, ze masz bardzo ciekawy Nick, niekonwencjonalny, ale ciekawy :biggrin:

 

pozdrawiam i dalej udanej zabawy na moto, niedaj sie zabic.

 

:crossy:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stwierdzam, ze masz bardzo ciekawy Nick, niekonwencjonalny, ale ciekawy

 

tak, wiem :P studiuje germanistyke, stad moje zamilowanie do niekonwencjonalnych nickow, ktorych prawie nikt nie rozumie :D

 

pozdrawiam i dalej udanej zabawy na moto, niedaj sie zabic.

 

no dzieki, postaram sie.

 

a do Wlochatego- moglbys cos mi poopowiadac o drce, bo chyba bede sie przysiadac. ewent. mysle jeszcze o yamaszce xt. glowne moje zapytania: jak z dluzszymi trasami? miejsce na bagaz? celuje w cos w miare uniwersalnego, wiem, ze jak do wszystkiego, to do niczego, ale niestety poki co nie stac mnie na kilka motorow z roznych polek :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Wcale nie dziwi mnie fakt chęci przesiadania się na coś mocniejszego... :icon_twisted:

 

Ciekawi mnie jedynie czemu DR-ka 350?

Czy ona ma kopajkę :rolleyes: (jakoś nie kojarzę modeli z elektrostarterem). To jest jeden z elementów, który może skutecznie zniechęcić dziewczyny do tego moto.

 

Taa...poszperałam trochę tu i ówdzie: kopniak był w wersjach S produkowanych przed 1996 r.

Rozrusznik jest w wersjach SE produkowanych po `96. Czyli jeśli nie chcesz się męczyć musisz szukać wersji SE.

Edytowane przez marzka

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawi mnie jedynie czemu DR-ka 350?

Czy ona ma kopajkę :rolleyes: (jakoś nie kojarzę modeli z elektrostarterem). To jest jeden z elementów, który może skutecznie zniechęcić dziewczyny do tego moto.

 

jak trzeba bedzie kopac, to bede kopac. A dr-a dlatego, ze jest soft enduro, czyli tym co mnie kreci. Ty masz slr, a z tego co pamietam... wczesniej city fly? po mojej hondzie xr kolejnosc powinna byc taka, zeby wziac te sama tyle ze wiekszej poj czyli xr 400, ale to ponoc wariat i masakrator, a co tu ukrywac, wyczynowcem i wariokiem nie jestem :) chce sobie zafundowac cos, czym bardziej pobawie sie w terenie, a pozniej moze drugi na krazownika szos czyli jakies fajne podrozne enduro.

 

Taa...poszperałam trochę tu i ówdzie: kopniak był w wersjach S produkowanych przed 1996 r.

Rozrusznik jest w wersjach SE produkowanych po `96. Czyli jeśli nie chcesz się męczyć musisz szukać wersji SE.

 

tak, wiem. ale dzieki za fatyge :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a do Wlochatego- moglbys cos mi poopowiadac o drce, bo chyba bede sie przysiadac. ewent. mysle jeszcze o yamaszce xt. glowne moje zapytania: jak z dluzszymi trasami? miejsce na bagaz? celuje w cos w miare uniwersalnego, wiem, ze jak do wszystkiego, to do niczego, ale niestety poki co nie stac mnie na kilka motorow z roznych polek :)

To może ja opowiem... ;p Dłuższe trasy nie ma problemu,jest dosyć wygodna,prędkość przelotowa ok 100 daje spokojnie sobie rade i jest jeszcze zapas do wyprzedzania.Miejsce na bagaż(latając na zloty) pakując się w plecak,namiot,karimata,śpiwór daje rade,miejsce na siedzeniu + kawałek błotnika daje rade,jeszcze jakieś małe sakwy można by rzucić.co do samej ceny,można kupić za 3(włochaty) można kupić i za 6 kafli (ja),naturalnie trzeba uważać na stan głowicy i wałka rozrządu,zawieszenie nie jest wyczynowe ale do endurzenia daje rade,jest tam jakaś regulacja przód i tył.Jeśli chodzi o odpalanie z kopki,na początku to tragedia,później to nic strasznego... ;]

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może ja opowiem... ;p Dłuższe trasy nie ma problemu,jest dosyć wygodna,prędkość przelotowa ok 100 daje spokojnie sobie rade i jest jeszcze zapas do wyprzedzania.Miejsce na bagaż(latając na zloty) pakując się w plecak,namiot,karimata,śpiwór daje rade,miejsce na siedzeniu + kawałek błotnika daje rade,jeszcze jakieś małe sakwy można by rzucić.co do samej ceny,można kupić za 3(włochaty) można kupić i za 6 kafli (ja),naturalnie trzeba uważać na stan głowicy i wałka rozrządu,zawieszenie nie jest wyczynowe ale do endurzenia daje rade,jest tam jakaś regulacja przód i tył.Jeśli chodzi o odpalanie z kopki,na początku to tragedia,później to nic strasznego... ;]

 

no mysle. dzieki, Wlochaty ma zastoje :) ja mniej wiecej juz sie zorientowalam w dr-ach, tylko co do tych dluzszych tras mialam watpliwosci, bo wiesz, kazdy ma inna twardosc tylka :) dla jednego i 200 kilosow to bylaby katorga, innemu przy 500 nie drgnie powieka. poza tym pojezdze, poprzymierzam sie jak ktos w okolicy bedzie sprzedawal. jesli bede celowac, to pewnie jednak ze starterem, a najlepiej dual. no zobaczymy... najpierw musze sprzedac swoja kosiarke do trawy, jak mawiali niektorzy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRka w trasę moim zdaniem nadaje się idealnie. Jest dość miejsca na bagaż, kanapa jest dość wygodna, bdb pozycja za kierownicą. Na zębatkach asfaltowych prędkość 100\110 km\h nierobi naniej wrażenia.

Tak jak było wspomniane wyżej, musisz oglądać DRe z jakimś fachowcem który jest w temacie, bo duuużo jest min z padniętymi głowicami. Jest to moto naprawdę ekonimiczne, przy czym mocy nie brak. 28koni w 4T robi swoje, niesą to wysilone silniki dlatego są wytrzymałe. Z serwisem też nie jest najgorzej, zawory rególujesz co 5-6tys km, olej co 2,5-3 tyś. Zawieszenie do rekreacyjnej jazdy naprawdę wystarcza, hamulce też dają rade.

DR 350 mogę polecić naprawdę każdemu z czystym sumieniem. ps. Kolega ostatnio sprzedł igiełke DR za 5700, zarejestrowana ubezpieczona itd.

Pozdrawiam. Korsarz!! niewcinaj się, włochaty jest tylko jeden :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DRka w trasę moim zdaniem nadaje się idealnie. Jest dość miejsca na bagaż, kanapa jest dość wygodna, bdb pozycja za kierownicą. Na zębatkach asfaltowych prędkość 100\110 km\h nierobi naniej wrażenia.

 

No mysle, to nawet na xr 125 100 nie robi wrazenia :P

 

Tak jak było wspomniane wyżej, musisz oglądać DRe z jakimś fachowcem który jest w temacie, bo duuużo jest min z padniętymi głowicami.

 

spoko, mam jednego bliskiego znajomego, co za promienny usmiech oblata wszystko z kazdej strony. a ze ma 20letnie doswiadczenie, daje rade :)

 

Jest to moto naprawdę ekonimiczne, przy czym mocy nie brak. 28koni w 4T robi swoje, niesą to wysilone silniki dlatego są wytrzymałe. Z serwisem też nie jest najgorzej, zawory rególujesz co 5-6tys km, olej co 2,5-3 tyś. Zawieszenie do rekreacyjnej jazdy naprawdę wystarcza, hamulce też dają rade.

DR 350 mogę polecić naprawdę każdemu z czystym sumieniem. ps. Kolega ostatnio sprzedł igiełke DR za 5700, zarejestrowana ubezpieczona itd.

 

kuzwa, widzisz. gdybym wiedziala wczesniej

 

Pozdrawiam. Korsarz!! niewcinaj się, włochaty jest tylko jeden :biggrin:

 

no pewa :D

 

 

 

no zastanawiam sie czy by nie wrocic do handlarza, u ktorego kupowalam xr-e dosc tanio i nie zamowic u niego sciaganej z niemiec w rozliczeniu. sam mnie do tego namawial, bo mu sie xr-ka podoba. a zawsze jest szansa na dr-ke jezdzona rekreacyjnie po miescie przez jakiegos helmuta niedorobionego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kuzwa, widzisz. gdybym wiedziala wczesniej

 

Czy ktoś Ci przypadkiem nie pisał żebyś Brała XT/TT350 zamiast xr125? :bigrazz:

 

nie zdradzaj hondy ;) xr 400 bije dr 350 pod kazdym względem<moze oprócz ceny i dostępnosci na rynku>

 

pozdro

Ceną też :bigrazz: .

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś Ci przypadkiem nie pisał żebyś Brała XT/TT350 zamiast xr125?

 

ejjj chyba zle zinterpretowales moje slowa. gdybym wiedziala wczesniej, ze koles Wlochatego sprzedaje dr'e, a nie gdybym wiedziala wczesniej, ze xt czy tt to takie przemotory. nie zaluje swojej decyzji, jesli do tego pijesz. sporo sie nauczylam na tej "kosiarce do trawy". poza tym wiem czego chce.

 

a teraz odnosnie xr-y: nie! jest ich malo i drogie. co do xt- mam zamiar wlasnie sie na niej przejechac od kolegi SB-ka, bo to kolega z Wroclawia

 

koniec kropka :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś Ci przypadkiem nie pisał żebyś Brała XT/TT350 zamiast xr125?

 

ejjj chyba zle zinterpretowales moje slowa. gdybym wiedziala wczesniej, ze koles Wlochatego sprzedaje dr'e, a nie gdybym wiedziala wczesniej, ze xt czy tt to takie przemotory. nie zaluje swojej decyzji, jesli do tego pijesz. sporo sie nauczylam na tej "kosiarce do trawy". poza tym wiem czego chce.

 

a teraz odnosnie xr-y: nie! jest ich malo i drogie. co do xt- mam zamiar wlasnie sie na niej przejechac od kolegi SB-ka, bo to kolega z Wroclawia

 

koniec kropka :P

No to faktycznie małe "miss understanding" :biggrin: ,a co do XTka to myślę że Ci się spodoba choć jest tylko kopany, ale kopać kiedyś trzeba się nauczyć będzie jak znalazł na zbyt natrętnych :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...