Skocz do zawartości

Jazda w korku lewy środek


Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie urwałaś komuś drzwi, lusterka tudzież ręki...

A kto Ci takich głupot naopowiadał? :icon_mrgreen:

 

 

W dalszym ciągu nie rozumiecie o co nam (dziewczynom :bigrazz: ) chodzi.

Przecież to faceci. Czego się spodziewasz? A później zakładają tematy o co chodzi ich dziewczynom, bo trudno jest zrozumieć jasny i przejrzysty przekaz, jeśli jest się ślepo zapatrzonym w swoją wizję świata. :bigrazz:

 

Fakt, że czasem musiałem poboczem z prawej, ale zawsze do przodu nigdy w tył.

I właśnie odebrałeś sobie prawo krytykowania mnie albo kogokolwiek innego za jazdę z prawej strony środkowego pasa :clap:

Edytowane przez Aśka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie odebrałeś sobie prawo krytykowania mnie albo kogokolwiek innego za jazdę z prawej strony środkowego pasa :clap:

A czy ja w którymś momencie krytykowałem Cię za jazdę z prawej strony? Można, byle z głową i rozsądkiem.

Fakt, że jak wracałem z Jasnej Góry w kwietniu a motocykle przeciskały się dosłownie wszędzie i z każdej strony, to musiałem grzac się w korkach, bo puszkarze nie wiedzieli w którą stronę się odwracac i dla mnie po prostu brakowało miejsca ze względu na gabaryty.

 

O słodki Jezu, z prawej strony :bigrazz: Szip, jak to się ma do Twojego sumienia.

Jubi, jeszcze bardzo wielu rzeczy o mnie nie wiesz... :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja w którymś momencie krytykowałem Cię za jazdę z prawej strony?

Hmmm... Tu? :icon_rolleyes:

Zasady poruszania się po drodze ustala kodeks Prawo o Ruchu Drogowym i my tego nie zmienimy. To o czym tutaj trwa dyskucja w głównej mierze zależy nie od ustalonych zasad a od kultury i zrozumienia innych na drodze, niezależnie czym się jedzie. Idąc tokiem myślenia niektórych, może zaczniemy wyjeżdżac na lewy pas i jeździc pod prąd "bo mi się śpieszy"? Ilu puszkarzy skasowało motocyklistów, bo im się również śpieszyło i nie spojrzeli w lusterko z tego pośpiechu albo skręcili w lewo i zajechali drogę, bo "panie śpieszyłem się i myślałem że zdążę".

Wymagamy od kogoś? Sami również przestrzegajmy tego, czego wymagamy od innych. Chyba że chcemy poczuc się jak w Indiach i ciągle omijac szwędające się wszędzie święte krowy...

Ale skoro źle zrozumiałam Twoje teksty o pośpiechu, to witam w gronie morderców motocyklistów :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zrozumiałaś. W tym co cytujesz chodzi o sposób przeciskania się motocyklem. Powoli i z głową omijac puszki w korku to zupełnie inna sprawa jak zapieprzanie między puchami w stylu slalom gigant, nawet po chodniku między przechodniami. Wiele razy widziałem takie obrazki i uwierz mi, gdyby kolo poleciał na otwartych nagle drzwiach, pewnie nie poczułbym współczucia dla brata-motocyklisty.

Często mi się zdarza korzystac z lewego pasa i jechac pod prąd, kiedy jest wolny omijając korek na moim pasie, wtedy odkręcam żeby pokonac jak największy dystans, ale jak jestem już pomiędzy puszkami to wszystko powoli i z głową, wtedy nie mam problemu z innymi, sami robią mi dużo miejsca a jeśli miejsca mało - po prostu stoję i czekam na okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie rozumiecie o co nam (dziewczynom :bigrazz: ) chodzi. Mianowicie chodzi nam o to, aby nie generalizować-sytuacje są bardzo różne i dlatego należy wykorzystywać wszystkie możliwe sposoby, aby jednak w tych korkach nie stać na 2oo.

 

A czy Wy ( dziewczyny ) w dalszym ciagu nie rozumiecie ze jak zaczynacie kombinowac ktory pas bedzie lepszy to nie myslicie o pozostalych motocyklistach ktorzy normalnie jada lewym ?

Czy jest jakis problem aby trzymac sie tego jednego pasa, ustalic gdzie sie da ze motocyklisci poruszaja sie tym pasem i dac swiadomosc puszkom ze wlasnie z tej strony maja oczekiwac na motocykle i spodziewac sie mijania ?

Korkow i tak nie unikniemy a kilka sekund stania nas naprawde nie zbawi bo i tak za chwile bedziemy pierwsi :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki nie wiem czemu idą ciągle w zaparte jak osły my o niebie one o chlebie

Im jak widzę nic nie przemawia do rozumu i nie zagłębiły się w sedno sprawy.

Myślenie skrajnie egoistyczne wyłącznie o własnym "zadzie". Dajmy im spokój kiedyś zrozumieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, żeby puszkarze przyzwyczaili się, że 2oo pojawiają się zawsze z jednej strony. Jest tylko taki jeden mały szkopuł. To się nigdy nie uda, bo zawsze znajdzie się % bikerów, którzy będą się cisnąć inną stroną. Może więc zostawić to tak jak jest i cieszyć się tym, że mimo wszystko sprzętem da się zdecydowanie szybciej przelecieć przez miasto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, żeby puszkarze przyzwyczaili się, że 2oo pojawiają się zawsze z jednej strony. Jest tylko taki jeden mały szkopuł. To się nigdy nie uda, bo zawsze znajdzie się % bikerów, którzy będą się cisnąć inną stroną. Może więc zostawić to tak jak jest i cieszyć się tym, że mimo wszystko sprzętem da się zdecydowanie szybciej przelecieć przez miasto :)

 

Sam wiesz to nie jest trudne do zrobienia, wszystkich i tak nie przekonasz żeby spróbować a może będzie lepiej

Zawsze jest odsetek ludzi którzy będą robili coś na przekór wszystkim i utrudniając wzajemnie relacje między nami bikerami a puszkarzami (patrz nasze kobietki)

Myślę, że trzeba spróbować a może będzie lepiej...

Tu mówimy cały czas o slalomie gigancie jaki niektórzy bikerzy uprawiają na 3 pasmowych uliczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niejednokrotnie stoję w korku bo po prostu nie chce mi się przeciskać między puszkami, nie mam ochoty nikogo i niczego porysować, zyskanie kilku sekund na dojezdzie do celu nie jest warte moich nerwow.

 

fakt że "komus się śpieszy" nie jest dla mnie żadnym argumentem jeśli ma to byc usprawiedliwienie dla zachowań mających rażący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

sam niejednokrotnie wyjeżdżam na ostatnią chwilę, ale na szczęście mam w głowie ciągle myśl że lepiej dojechać poźniej niż wcale, i nie ryzykuje ponad własne umiejętności, co do których wciąż mam spory dystans

ale taka pokora wobec życia to przyszła do mnie z wiekiem. może i dobrze że wcześniej nie miałem motocykla bo może by mnie już nie było na tym świecie

a tak "z wiekiem człowiek staje się rozumny" i mam dość wyobraźni żeby nie szarżować, co wcale nie chroni mnie przed popełnianiem błędów jak i nie chroni przed błędami innych.

też do cholery doprowadzają mnie kierowcy czy to dwóch czy czterech kółek ktorzy w dupie mają zasady ruchu drogowego

nie jestem bogiem żeby przewidzieć zachowania każdego uczestnika ruchu, i tak sobie myślę że zasady ruchu po to zostały skodyfikowane żeby ten ruch uczynić bardziej przewidywalnym

 

sam jedyną jak na razie wywrotke miałem przez kierwce sedesu ktory postanowil mnie wyminąć nie wiadomo jak podczas skrętu, zamiast poczekać aż dokonczę manewr

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba do przy piwie, nie?

Tzn nie wiem dokładnie co, ale tak jakby wszystko, właśnie dlatego.

 

Bo jeśli chodzi o szkołę jazdy, to już parę osób powtórzyło, że nie ma złotej reguły między którymi pasami powinno się jeździć, bo można między każdymi, byle z głową, rozsądkiem i oczami dokoła.

 

Bez względu na stosunek do przepisów. A propos, komu jeszcze takie zestawienie "stosunek do przepisów" kojarzy się z gwałtem? :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry pomysł przyzwyczajać kierowców puszek, że motocykle jadą lewym środkiem. Zachowujmy się na drodze tak, jak wymagamy tego od innych. W większości przypadków, pośpiech jest wskazany wyłącznie przy łapaniu insektów. Życie jest tylko jedno, a zdrowie zbyt cenne aby przeliczać je na nadrobione dzięki podwyższonemu ryzyku minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki nie wiem czemu idą ciągle w zaparte jak osły my o niebie one o chlebie

Im jak widzę nic nie przemawia do rozumu i nie zagłębiły się w sedno sprawy.

Myślenie skrajnie egoistyczne wyłącznie o własnym "zadzie". Dajmy im spokój kiedyś zrozumieją

 

heh, czy wiesz że trafiłeś w sedno? :P

 

...bo widzicie chłopaki, wy bujacie w obłokach, a kobity [jak to kobity] twardo po ziemi stompajom

 

...i mają rację :icon_twisted:

 

wy teoretyzujecie.

to nie wyjdzie, nigdzie nie wyszło i nie ma co szukać świętego grala.

dzięki bogu :]

popatrzcie jak ludzie jeżdżą na południu europy gdzie jednośladów jest w bród - człowiek jedzie puszką w rzece jednośladów która swobodnie opływa samochodziarzy z obu stron. mimo gorącego temperamentu południowców nikogo to nie wkurza, nikt nie wygraża i nie trąbi wściekle na robiących co tylko możliwe jednośladowców. pewnie dlatego, że ci co w puszkach są tam chwilowo - na jednośladach jeździ większa część społeczeństwa. pewnie stąd zrozumienie.

 

jak dla mnie wystarczy że każdy puszką będzie się trzymał środka swojego pasa, a już moja w tym głowa żebym o siebie sam zadbał. jak się da to ominę, jak nie to zaczekam. świat się nie zawali jak trochę postoję, nie?

 

realia są takie jakie są i się nie zmienią.

czasem jest miejsce między lewym i środkowym, a czasem między środkowym i prawym. po to są motorki i skuterki by płynniej jeździć w mieście. jeśli o mnie chodzi to wolę, dla własnego bezpieczeństwa żeby się puszkarze [czyli ja także] i motocykliści [czyli ja także] NIE PRZYZWYCZAJALI I NIE ŁAPALI SCHEMATÓW które będą niebezpieczne.

myślmy cały czas, zachowujmy ostrożność i bądźmy pewni że niczego nie możemy być pewni jeśli podejmujemy ryzyko przeciskania się w korku.

 

powiem więcej, MAM NADZIEJĘ że ten pomysł nigdy się nie przyjmie, mam nadzieję że np. p.Potyński z sm przemyśli temat i nie będzie publicznie nawoływał do szkodliwych i niebezpiecznych zachowań.

 

chwilowo nie mam czasu by rozwinąć myśl, zwolenników tej 'regulacji' zachęcam do przemyślenia, czemuż to tak bardzo szkodliwy pomysł - mimo pozorów z całą pewnością wpłynąłby na pogorszenie bezpieczeństwa jazdy i doprowadził do zwiększenia liczby poważnych wypadków.

Edytowane przez bert

s*am na polityczną poprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedno.... jesli bedziemy jechac jezdnia trzy badz cztero pasmowa .... preciskajac sie miedzy puszkami miedzy pasami skrajnie lewymi a na tej samej ulicy mamy zamiar skrecic to co ?? jak juz zjade z miedzy dwoch pasow ruchu to mam stac w kolejce bo nie jade miedzy srodkiem a lewym i czekac az mnie kto litosciwy na pas obok wpusci ? pytanie swoje kieruje do pomyslodawcy tematu :) ja osobiscie nie widze sensu ustalenia tego bo i tak odsetek motocyklistow ktorzy to przeczytaja jest znikomy .... no chyba ze kolega ma plan zrobi ogolnopolska akcje?? wtedy moze dotrze do wiecej niz polowy, nawet jesli by panstwo wprowadzilo taki przepis to i tak malo kto by sie stosowal.... przypomnijmy sobie jak to bylo jeszcze niedawno zanim wszedl przepis pozwalajacy nam jezdzic miedzy samochodami?? czy wszyscy stali rowno w korku? prawie nikt nie stal tak jak i teraz :) przpis ten wplynol tylko na nasze bezpieczenstwo i ewentualne roszczenia prawne jak nam ktos zajedzie droge :)

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, czy wiesz że trafiłeś w sedno? :P

 

...bo widzicie chłopaki, wy bujacie w obłokach, a kobity [jak to kobity] twardo po ziemi stompajom

 

...i mają rację :icon_twisted:

 

wy teoretyzujecie.

to nie wyjdzie, nigdzie nie wyszło i nie ma co szukać świętego grala.

dzięki bogu :]

popatrzcie jak ludzie jeżdżą na południu europy gdzie jednośladów jest w bród - człowiek jedzie puszką w rzece jednośladów która swobodnie opływa samochodziarzy z obu stron. mimo gorącego temperamentu południowców nikogo to nie wkurza, nikt nie wygraża i nie trąbi wściekle na robiących co tylko możliwe jednośladowców. pewnie dlatego, że ci co w puszkach są tam chwilowo - na jednośladach jeździ większa część społeczeństwa. pewnie stąd zrozumienie.

 

jak dla mnie wystarczy że każdy puszką będzie się trzymał środka swojego pasa, a już moja w tym głowa żebym o siebie sam zadbał. jak się da to ominę, jak nie to zaczekam. świat się nie zawali jak trochę postoję, nie?

 

realia są takie jakie są i się nie zmienią.

czasem jest miejsce między lewym i środkowym, a czasem między środkowym i prawym. po to są motorki i skuterki by płynniej jeździć w mieście. jeśli o mnie chodzi to wolę, dla własnego bezpieczeństwa żeby się puszkarze [czyli ja także] i motocykliści [czyli ja także] NIE PRZYZWYCZAJALI I NIE ŁAPALI SCHEMATÓW które będą niebezpieczne.

myślmy cały czas, zachowujmy ostrożność i bądźmy pewni że niczego nie możemy być pewni jeśli podejmujemy ryzyko przeciskania się w korku.

 

powiem więcej, MAM NADZIEJĘ że ten pomysł nigdy się nie przyjmie, mam nadzieję że np. p.Potyński z sm przemyśli temat i nie będzie publicznie nawoływał do szkodliwych i niebezpiecznych zachowań.

 

chwilowo nie mam czasu by rozwinąć myśl, zwolenników tej 'regulacji' zachęcam do przemyślenia, czemuż to tak bardzo szkodliwy pomysł - mimo pozorów z całą pewnością wpłynąłby na pogorszenie bezpieczeństwa jazdy i doprowadził do zwiększenia liczby poważnych wypadków.

 

No właśnie jak jeżdżą na zachodzie lewy miedzypas przede wszystkim...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak juz nie maja miejsca to ograniaja inne miedzypasy :) i czasem bywa tak ze w miedzy czasie sie zwolni miedzy lewym a srodkiem to myslisz ze wszyscy na hura beda zmieniac miedzypas ??

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...